Uroda.com / Artykuły / Słoneczny balejaż

Artykuły

Słoneczny balejaż

2011-08-23


Czy marzyłyście kiedyś o włosach pełnych słonecznego blasku? Zastanawiałyście się jak można uzyskać taki efekt? Otóż dzięki unikalnej technice balejażu, Wasze marzenie może zostać spełnione.

Autor: Ekspert z Salonu ROMAN

Źródło: Uroda.com

Od kilku sezonów słowo balejaż nie kojarzy się najlepiej. Większość osób pamięta bowiem modę sprzed kilku lat na wielokolorowe pasemka, które silnie ze sobą kontrastowały.  Taka fryzura zdecydowanie nie pasuje do współczesnych trendów. Dlatego też fryzjerzy z Salonu Roman w Krakowie opracowali autorską metodę balejażu, która nadaje naturalny kolor i sprawia wrażenie jakby we włosy wkradły się promienie słoneczne. 

Technika ta dobierana jest odpowiednio do typu urody klientki. Pod uwagę brany jest nie tylko odcień oczu, ale również tonacja cery. Kolor bowiem musi idealnie podkreślać  naturalne piękno. 

Odpowiedni dobór odcieni ciepłych i zimnych powoduje, iż włosy zyskują wielowymiarowość. Pasemka są bardzo cieniutkie i łączą się ze sobą w nieustającej grze kolorów.  Taka koloryzacja sprawdza się również u osób o ciemniejszych włosach niż blond. Balejaż słoneczny daje bowiem naturalny odcień miodu, który jest odpowiednio dobierany do koloru podstawowego. Cel jest jeden. Kolor ma być delikatny i sprawiać wrażenie jakby włosy utkane były z promieni słonecznych.  

W przeciwieństwie do tradycyjnego balejażu w tym przypadku nie używa się folii aluminiowej. Folia bowiem podwyższa temperaturę, przez co koloryzacja jest zbyt intensywna. Tutaj fryzjerzy używają jedynie paletek oraz waty. Farba nałożona na fragmenty włosów może dotykać kosmyków obok. Dzięki temu uzyskuje się efekt melanżu kolorystycznego. Włosy przepełnione są wówczas blaskiem wielu ocieni jednego koloru. Taka gra barw przyciąga uwagę i sprawia, iż fryzura wygląda na pełną energii. 

Jak twierdzi Jadwiga Bugaj, stylistka shutterstock_48932869.jpgz Salonu Roman w Krakowie „jest to najdelikatniejsza metoda rozjaśniania włosów i jak najbardziej nadaje się dla osób o wrażliwej skórze.” Przy technice tej wykorzystywane są  bowiem produkty najwyższej jakości. W zależności od oczekiwanych efektów preparat rozjaśniający trzyma się od 15 do 40 min. Taki rodzaj koloryzacji jest trwały i można się nim cieszyć przez długi czas. Balejaż słoneczny cieszy się bardzo dużym uznaniem , ponieważ dzięki delikatnym refleksom nie tylko rozświetla twarz, ale również odejmuje lat. Dlatego stanowi sprawdzoną metodą dla tych, dla których ważny jest świeży wygląd. 

Balejaż słoneczny najlepiej sprawdza się latem. Na pewno zadowolone będą z niego osoby, które wybierają się na odpoczynek nad morze. Tam bowiem jasny odcień będzie idealnie współgrał z kolorem piasku i promieni słonecznych.

Ocena: 48

Komentarze (0)

 

do góry strony