Uroda.com / Artykuły / Skuteczny sposób na nadmierną potliwość

Artykuły

Skuteczny sposób na nadmierną potliwość

2011-05-23


Nadmierna potliwość to zaburzenia w procesie pocenia się. Kiedy dezodoranty antyperspiracyjne nie przynoszą zadowalających efektów, a nieprzyjemny zapach i brak komfortu się utrzymuje, warto skorzystać z zabiegu z użyciem toksyny botulinowej, który wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Autor: em

Źródło: info.prasowa

Nadmierna potliwość to zaburzenie, które najczęściej występuje na obszarze pach, dłoni, stóp, czoła, klatki piersiowej i pleców. Jest ono niezwykle uciążliwym, nieprzyjemnym problemem, który wpływa na nasze samopoczucie, ale również na relacje towarzyskie, czego skutkiem jest unikanie kontaktów. Schorzenie może mieć charakter łagodny, ale również cięższy przebieg z powikłaniami w postaci swędzenia i rumienia.  


Najprostszym sposobem zwalczania tego typu schorzenia są antyperspiranty z chlorkiem aluminium, dotyczy to zaburzeń o charakterze łagodnym , niepowikłanym. W cięższych przypadkach, szczególnie nadpotliwości w dołach pachowych i tułowiu, są jednak mało skuteczne.  Ponadto antyperspiranty te w dużych stężeniach mogą doprowadzić do podrażnienia skóry. Są również mało skuteczne w leczeniu nadpotliwości rąk. W cięższych przypadkach, które znacznie rzutują na poziom życia i samopoczucia danej osoby, stosuje się leczenie chirurgiczne, liposukcję i sympatykotomię, jednak zabiegi te przynoszą różne efekty.  


Obecnie jedną z najskuteczniejszych metod walki z nadpotliwością jest stosowanie toksyny botulinowej. Powoduje ona blokadę synaps, hamując uwalnianie acetylocholiny, która pełni funkcję neuroprzekaźnika, przez co produkcja potu jest hamowana.

Metoda ta daje bardzo dobre efekty. Zabieg polega na iniekcji toksyny botulinowej i bez większego ryzyka może być stosowany do leczenia każdego obszaru ciała. Jego efekty są już odczuwalne po 10 dniach od zabiegu. Optymalny rezultat osiągamy po 15-30 dniach. Zalecanym okresem na wykonanie zabiegu jest późna wiosna, gdyż w lecie problem się nasila najbardziej, a na jesieni i zimą objawy związane z nadpotliwością zmniejszają się – mówi dr n. med. Ewa Skrzypek-Fakhoury z gabinetu medycyny estetycznej Supraestetica.

Leczenie za pomocą toksyny botulinowej przeprowadzane jest przez lekarza i najczęściej wymaga tylko jednej wizyty. Uzyskany efekt, ograniczenie potliwości, utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Ocena: 25

Komentarze (3)

 

 • 2012-08-31 19:13:57
  Bloker jest niesamowity. naprawde pomaga
  IP: 83.28.72.118
 • 2011-06-19 23:16:54
  Mi bardzo pomógł Bloker granatowy z Ziai , użyłam na trzy nocki i śladu nie ma po tym co było :)
  IP: 85.128.107.244
 • 2011-06-17 15:19:25
  Magda
  Jesli chodzi o sposób na to, żeby pozbyc się potu zwłasza pod pachami, na dłoniach i stopach jest jednak oszczykniecie specjalnymi blokerami. Miałam duży problem z tym i trafiało mnie każdego lata. tej wiosny zdecydowałam siena wizyte w salonie kosmetycznym i medycyny estetycznej XAVIER Beauty & SPA w Krakowie na ul. Lubicz 5 . Pisze cały adres bo naprawde warto, niesamowicie miła i fachowa obsługa, pani Doktor super, widać że sie zna i tak jak obiecała wiosną, mam już wreszcze absolutny spokój. Polecam dziewczyny, mały wydatek, a ile daje radości. Magda
  IP: 94.42.28.34
do góry strony