Uroda.com / Artykuły / Skarby mórz w domowym SPA

Artykuły

Skarby mórz w domowym SPA

2013-08-30


ciąg dalszy...


Algi z oceanu ujędrniają

Z wielu gatunków alg stosowanych w kosmetykach, do najcenniejszych należą algi brunatne, błękitne i czerwone. Mają one niezwykle właściwości pielęgnacyjne. Ich skład chemiczny jest bardzo podobny do chemicznego składu surowicy krwi. Dlatego algi w formie okładów oraz kąpieli są doskonale przyswajalne przez nasza skórę. Dostarczają jej witamin, lipidów oraz aminokwasów. Poza tym dotleniają i ujędrniają ciało.

Kąpielą z alg brunatnych ujędrnisz uda i biodra. Do niedawna takie zabiegi robione tylko w Spa. Teraz możesz je wykonać sama. Wystarczy wyciąg z alg rozpuścić w ciepłej wodzie. Kąpiel działa na skórę jak silny drenaż, usuwając toksyny. Maska algowa zmniejszy cellulit. Po kąpieli pokryj pomarańczową skórkę na udach warstwa odchudzających alg. Rozgrzana skóra wchłonie składniki przyspieszające rozkład komórek tłuszczowych.

Morskie minerały nawilżają

Zawierają one magnez, wapń i potas. Dzięki temu mogą wzmocnić barierę ochronną skory, złagodzić podrażnienia i nawilżyć ciało. Żel z morskimi minerałami ochroni skórę przed przesuszeniem. Jeśli nawet masz tylko pięć minut na prysznic, potraktuj te kąpiel, jako czas relaksu i pielęgnację. Balsam z morskimi składnikami nawilży ciało. Pamiętaj jednak o tym, że nawet najlepszy żel po prysznic nie zapewni skórze potrzebnej wilgoci, ponieważ zawarte w nim pielęgnacyjne składniki po paru chwilach zostają zmyte strumieniem wody. Stosuj więc balsam po każdej kąpieli. W ten sposób zapewnisz sobie poczucie komfortu. Regularnie nawilżana skóra będzie miła w dotyku, gładka i elastyczna.


Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony