Uroda.com / Artykuły / Skarby mórz w domowym SPA

Artykuły

Skarby mórz w domowym SPA

2013-08-30


W domowej pielęgnacji wykorzystaj skarby z głębin mórz i oceanów. Dzięki relaksującej kąpieli - wygładzisz, nawilżysz i ujędrnisz ciało, jak w Spa. Teraz takie zabiegi możesz wykonać we własnej łazience.

Wioleta Derkowska

Autor:

Wioleta DerkowskaNowy kosmetyczny trend inspirowany morskimi kuracjami w ośrodkach Spa, sprawił, że można korzystać z pielęgnacyjnego skarbca mórz, nie ruszając się z domu.
Naukowcy dowiedli, że czysta morska woda oraz ukryte w niej glony i minerały to prawdziwy eliksir urody. Wiele z nich zawiera cenne dla skóry makroelementy, pierwiastki śladowe i witaminy. Okazało się, że zachowują one swoje niezwykłe właściwości nawet po przetworzeniu na kremy!

Morska sól wygładza ciało

Sól, która pochodzi z mórz i oceanów, zawiera mikro – i makroelementy, takie, jak jod, potas, miedź i wapń. Poprawiają one ukrwienie skóry i oczyszczają pory.

Zadbaj o miły nastój. W renomowanych ośrodkach zabiegom towarzyszy sącząca się cicho muzyka i dyskretne oświetlenie, które kąpiel zmienia w pielęgnacyjny rytuał. Przygotuj wygładzającą kąpiel. Najprostszy wariant to kąpiel z kilkoma garściami kosmetycznej soli morskiej, kupionej w drogerii. Temperatura kąpieli powinna być nieco wyższa od temperatury Twojego ciała. Kąpiel powyżej 40 st. C wysusza naskórek.

Złuszczaj skórę solnym peelingiem. Okrężnymi ruchami wymasuj dekolt, ramiona i nogi. Potem zanurz się w wodzie. Kryształki soli skutecznie usuną stary naskórek. Wykąp się w solance o właściwościach morskiej wody. To gratka dla skóry, bo solanki zawierają mnóstwo mikroelementów. Sól do nich krystalizuje się bowiem przez kilka lat.

Błota z głębin regenerują

Najbardziej ceniony w kosmetyce jest muł z Morza Martwego. Okazało się, że zawiera on skoncentrowane związki krzemu, magnezu, żelaza, sodu, glinu i wapnia. Kąpiel błotna pomoże pozbyć się niedoskonałości. Jeśli marzysz o relaksie, to wybierz inną kąpiel, bo błoto ma poważniejsze zadania. Kąp się, rozpuszczając je w ciepłej wodzie, by poprawić wygląd skóry z rozstępami. Takie kąpiele sa też wskazane, gdy nie możesz sobie poradzić z niedoskonałościami na plecach. Błotna kąpiel oczyści je i pobudzi komórki do odnowy. Z kolei - okładami z błota odnowisz naskórek. Kąpiele błotne można łączyć z okładami. Jeśli do regeneracji skóry stosujesz błoto w proszku, rozrób je z przegotowaną wodą. Po dwudziestu minutach zmyj okład.


Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony