Uroda.com / Artykuły / Siedem pokarmów, które odświeżają oddech

Artykuły

Siedem pokarmów, które odświeżają oddech

2013-09-24


Nasiona kopru, pietruszka i truskawki – co jeszcze może konkurować z gumą, jeśli chodzi o odświeżenie naszego oddechu?

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fmPowodów nieświeżego oddechu jest mnóstwo. Począwszy od specyfiki posiłku, jaki właśnie spożyliśmy, poprzez papierosy i niedospanie, a na poważnych problemach gastrycznych skończywszy. Najczęściej w przypadku zdrowych osób problemem jest suchość w ustach – to ona jest winna większości zapachów, których chcielibyśmy uniknąć. A jest tyle sposobów, by z nieprzyjemną suchością sobie poradzić.

Oto siedem z nich:

1. Imbir – starożytna, niezawodna metoda na pokonanie rozstroju żołądka, świetnie nadawała się też do odświeżenia oddechu. Ma subtelny zapach, który w połączeniu ze śliną, daje efekt doskonałego odświeżenia. Dla osób, które nie potrafią się przekonać do spożycia samego imbiru, polecamy wodę z sokiem cytrynowym z dodatkiem imbiru.

2. Cytrusy – dawka witaminy C, jaką znajdziemy w owocach cytrusowych, poza dobroczynnym działaniem na organizm, sprawia, że oddech znacznie się odświeża, a ściany policzków zostają oczyszczone z pozostałości po posiłku i trwale nawilżone.

3. Pietruszka – podobno potrafi poradzić sobie nawet z zapachem czosnku. Świeży liść pietruszki wystarczy pożuć kilka minut, by kompleksowo odświeżyć jamę ustną. Intensywny zapach długo się utrzymuje i dobrze łączy z zapachami jamy ustnej (nie powoduje nieprzyjemnych dla nosa połączeń).

4. Zielone warzywa liściaste – szpinak, sałata i kapusta pomagają zachować neutralne pH w ustach, a to zapobiega wysuszeniu. Im mniej wysuszenia, tym mniej nieprzyjemnego zapachu.

5. Jogurt – być może trudno w to uwierzyć, ale ze względu na ogromną ilość dobroczynnych probiotyków jogurt doskonale radzi sobie z siarczanem gromadzącym się w naszym układzie pokarmowym i psującym nam oddech. Dodatkowo zawarta w jogurcie witamina D, zwalcza powodujące nieprzyjemny zapach bakterie w jamie ustnej.

6. Nasiona kopru – indyjski sposób na odświeżenie oddechu. Nasiona kopru poprawiają możliwości wydzielania śliny, a ta wypłukuje bakterie z jamy ustnej. Oleje zawarte w tych nasionach mają też naturalne zdolności antybakteryjne, dlatego pokonują efekty infekcji.

7. Truskawki - woda, jaka zawarta jest w truskawkach neutralizuje uczucie suchości w ustach. „Truskawkowa witamina C” przyspiesza proces gojenia się ran i odświeża jamę ustną dlatego warto sięgać po truskawki także w infekcjach wirusowych oraz przy afcie.


Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony