Uroda.com / Artykuły / Seks nie tylko dla przyjemności…

Artykuły

Seks nie tylko dla przyjemności…

2010-10-25


Seks to jedna z najprzyjemniejszych sfer naszego życia, a co więcej ma ogromnie korzystny wpływ na organizm człowieka. Bardzo ucieszyła nas ta informacja, dlatego postanowiliśmy się podzielić tą wiedzą z czytelniczkami Uroda.com.

kmalodobry

Autor:

Katarzyna Małodobry

Źródło: Uroda.com

Co może zagwarantować nam udane życie intymne? Oprócz niewątpliwej przyjemności, zyskujemy całe mnóstwo korzyści. Najciekawsze jest to, że działanie seksu na organizm jest wielokierunkowe, co to znaczy? Jeżeli regularnie uprawiamy seks, uzyskujemy pozytywną odpowiedź ze strony różnych układów naszego organizmu, co powoduje, że seks ma szerokie spectrum działania. Naukowcy udowodnili, że udane życie seksualne przyspiesza przemianę materii, jest w stanie polepszyć stan naczyń krwionośnych oraz usprawnić pracę serca. A co najlepsze seks poprawia humor i nasze samopoczucie!

Naukowcy wzięli pod lupę opinię krążącą wśród Panów, którzy usilnie twierdzą, że seks to idealne lekarstwo na najczęstszą wymówkę kobiet, czyli „nie dziś, boli mnie głowa”. Trzeba przyznać, że Panom nie można odmówić racji. Naukowcy tłumaczą, że podczas stosunku wydzielane są tak zwany hormony szczęścia – endorfiny, które działają przeciwbólowo. Jednak efekt ten trwa tylko 5 minut. Przy bólu głowy wywołanym przez stres, pieszczoty naszego partnera mogą zdziałać cuda, zrelaksować nas, odprężyć. Jednak przy bólu migrenowym sprawa nie jest taka prosta i przy najlepszych chęciach, może to nie wystarczyć, a wręcz przeciwnie ból może się nasilić.

Mam przykrą wiadomość dla Panów! Naukowcy obalili jeden z mitów na temat spermy. Tak więc wbrew powszechnym opinią, nasienie nie ma cudownego działania na kobiecą skórę. W spermie nie zostały wykryte żadne substancje, które by wykazywały właściwości pielęgnacyjne. Z drugiej jednak strony skóra po stosunku jest bardziej gładsza, jędrniejsza, poprawia się jej koloryt. Dlaczego? Dzieje się tak za sprawą zwiększonej przepuszczalności naczyń krwionośnych, krew zaczyna szybciej krążyć. Tym samym nasza skora jest lepiej dotleniona, dostaje więcej substancji odżywczych.

W życiu ważne jest to, aby nie popadać w rutynę, ta sama zasada dotyczy sfery intymnej. Gdyż tylko seks, który nie jest dla nas przykrym „obowiązkiem”, może działać relaksująco i odprężająco na organizm. Czerpanie radości i przyjemności z seksu jest bardzo istotne, gdy pragniemy udanego życia seksualnego. Warto pamiętać, że gdy miejsca intymne są przekrwione, zwiększyć może się ich wrażliwość na bodźce.

Lekarze urolodzy zwrócili uwagę na bardzo ważny aspekt zdrowotny, o którym warto wspomnieć. Mianowicie mężczyźni, którzy regularnie uprawiają seks, mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty. Podczas stosunku w organizmie zwiększa się poziom komórek odpornościowych, to znaczy limfocytów T. Oczywiście nie możemy zapomnieć o sprawie oczywistej, seks wpływa na sprawność fizyczną, odchudza. W trakcie zbliżenia możemy stracić około 400 kalorii.

Warto zwracać uwagę na jakość życia seksualnego, gdyż wszelkie zaburzenia mogą świadczyć o tym, że coś niedobrego dzieje się w organizmie. Na przykład w przypadku męskich kłopotów z libido, czy wzwodem mogą być sygnałem wielu poważnych chorób, mianowicie cukrzycy lub miażdżycy.
Aby seks był naprawdę zdrowy musi być dla nas przyjemnością. Udowodniono, że udany seks może przedłużyć życie o około 10 lat, gdyż w organizmie zwiększa się ilość tak zwanego hormonu długowieczności – DHEA. Istnieje również przypuszczenie, że pary które regularnie współżyją, zdecydowanie lepiej wypadają w testach na inteligencję, a także dłużej zachowują bystrość i sprawność umysłu.

Myślę, że żadnej z par nie muszę zachęcać do namiętnych chwil tylko we dwoje, dlatego życzę jak najwięcej takich momentów!
Ocena: 50

Komentarze (4)

 

 • 2012-08-02 14:23:54
  Informacje z powyższego artykułu,na pewno zainteresują wszystkich ponieważ to na codzień wiedzieć ponieważ jest przydatne w życiu.
  IP: 83.5.253.151
 • 2012-05-30 11:19:09
  :)
  IP: 91.231.80.53
 • 2011-02-17 15:27:01
  sąsiad
  :)
  IP: 195.189.88.11
 • 2011-02-17 15:26:26
  sąsiad
  :)
  IP: 195.189.88.11
do góry strony