Uroda.com / Artykuły / Ruch to zdrowie i uroda

Artykuły

Ruch to zdrowie i uroda

2011-07-27


Cieplejsze pory roku to wspaniały czas na uprawianie sportu. Ruch na świeżym powietrzu nie tylko pozwala na pozbycie się zbędnego tłuszczyku, ale też służy pięknej sylwetce i promiennej cerze.

Autor: Magda Kołodziej

Źródło: Uroda.com

Żyjąc aktywnie wzmacniamy cały nasz organizm. Serce zaczyna lepiej pracować i ciśnienie krwi wraca do normy. Wzmacniają się żyły i naczynia krwionośne. Regenerują się stawy i kości, a kręgosłup staje się bardziej elastyczny. Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na letnią aktywność fizyczną:

Jazda na rowerze:

Oprócz tego, że jazda na rowerze to ogromna frajda, sport ten ma również wiele innych plusów. Podczas jazdy rowerem w naszym organizmie wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia- dlatego też choć zmęczeni, jesteśmy uśmiechnięci i radośni. Ponadto godzina jazdy na rowerze równa się od 300 o 600spalonych kalorii. Prawda, że imponujący wynik?

Jogging:

Ta forma aktywności reguluje ciśnienie krwi oraz zapobiega chorobom serca i bólom mięśni pleców. Przygodę z bieganiem można zacząć w każdym wieku, pewnym ograniczeniem jest tylko duża nadwaga lub choroby stawów (ze względu na zwiększone obciążenie kolan). Jogging pozwala się zrelaksować, a jednocześnie poprawia kondycję i figurę.

Nordic walking: shutterstock_32827123.jpg

Marsz z kijkami wzmacnia serce, zapobiega osteoporozie oraz bólom stawów. Popularny nordic walking mogą uprawiać dosłownie wszyscy, nawet osoby w podeszłym wieku i chore na serce. Choć chodzenie z kijkami nie jest tak męczące jak bieganie, to jest również bardzo skuteczne. Uaktywnia górne partie ciała i wzmacnia mięśnie. Jednocześnie może być to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu np. z przyjaciółką.

Pływanie:

Pływanie jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób z problemami kręgosłupa. Pomaga również pokonać dużą nadwagę i wspaniale wpływa na rzeźbę mięśni. W wodzie ciało jest lżejsze, dlatego też kości i stawy są mniej obciążone. Jednocześnie poprzez opór wody mięśnie zmuszone są do zwiększonego wysiłku i pracują intensywniej.
Ocena: 0

Komentarze (2)

 

 • 2011-08-04 15:58:49
  aneta
  Zgadzam sie z tym w 100%.Sama zaczełam chodzić na zajecia z aqua aerobiku www.aqua-aerobik.pl i człowiek od razu jakoś tak lepiej sie czuje.Naprawde polecam kazda aktywnosc fizyczna,a aqua aerobik sprawia ze czuejmy sie naprawde i odprezone i nasze ciało pozytywnie odpowie nam na takie ćwiczenia ładna sylwetką.
  IP: 212.76.49.191
 • 2011-08-03 18:07:00
  Co do joggingu, zgadzam się w 100%- jest moim sposobem na relaks...
  IP: 83.9.140.103
do góry strony