Uroda.com / Artykuły / Rozjaśnianie alternatywą dla depilacji

Artykuły

Rozjaśnianie alternatywą dla depilacji

2012-06-12


Dotychczas jedyną metodą na całkowite pozbycie się włosków z niechcianych miejsc pozostaje depilacja. Co jednak mają zrobić te z nas, których skóra po depilacji jest podrażniona albo nie mamy czasu na codzienną pielęgnację? Alternatywą pozostaje wtedy naturalne rozjaśnianie włosków.

nicavera89

Autor:

w s

Kobiecy wąsik

Naturalne rozjaśnianie włosków odniesie pożądany skutek, jeśli twoje włoski nie są zbyt grube i ciemne. Istnieją preparaty, które radzą sobie z takim owłosieniem, ale przeważnie są to bardzo silne środki, których lepiej unikać na rzecz tradycyjnych sposobów depilacji.

Rozjaśniać możemy włoski na całym ciele, jednak najczęściej rozjaśniane są włoski na twarzy i rękach, czasem plecach czy brzuchu – problem ten dotyczy zwłaszcza brunetek.

Tak zwany „wąsik” jest problemem wielu z nas. Nie powinno golić się go golarką, niż odrastające włoski są o wiele grubsze niż pierwotne. Niektóre z nas wybierają depilację woskiem i jest to jak na razie najlepszy sposób na długotrwałe pozbycie się włosków – efekt utrzymuje się do trzech tygodni.

Te z nas, które mają problemy z brzydkimi czerwonymi krostkami, jakie często pojawiają się po depilacji, powinny sięgnąć po inne sposoby na „pozbycie” się owłosienia – rozjaśnianie. Rozjaśniać można na dwa sposoby – wybierając specjalnie do tego przeznaczone preparaty, albo sięgając po naturalne, ale mniej efektowne metody.

Rozjaśnianie chemiczne

Na rynku istnieją specjalne preparaty, dzięki którym skutecznie rozjaśnimy włoski i – jak obiecuje producent – nie zobaczymy różnicy pomiędzy rozjaśnianiem a depilacją. Produkty do rozjaśniania składają się z dwóch składników: aktywatora i kremu rozjaśniającego, które mieszamy ze sobą w odpowiednich proporcjach. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na włoski, trzymamy przez osiem minut po czym spłukujemy zimną wodą. Jeśli nasze włoski były wyjątkowo ciemne, być może trzeba będzie zabieg powtórzyć przez kilka dni z rzędu, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Podczas stosowania preparatu mogą pojawić się zaczerwienia, możliwy jest także efekt pieczenia, który znika wkrótce zmyciu mieszanki. U niektórych włoski zostają mocno wybielone, niektóre z kobiet skarżą się też na efekt „świecącego się” włoska.

Jednym z najpopularniejszych tego typu rozjaśniaczy jest Sally Hanson Creme Hair Bleach for Face, który kosztuje ok.30zł/ opakowanie. Preparat jest wydajny, opakowanie wystarcza na kilka zabiegów. 

Domowo i bezpiecznie

Nasze babcie od dawna znały sposoby na wybielenie niechcianych włosków. Jednym z najpopularniejszych jest stosowanie na włoski wody utlenionej. Ta metoda nie jest jednak polecana przez kosmetologów ze względu na silne właściwości odbarwiające wody utlenionej, która może pozbawić koloru nie tylko włoski, ale także skórę wokół nich.

Właściwości rozjaśniające posiada także cytryna. Zmieszaj kilka kropel soku z cytryny z gęstym jogurtem(wybieraj te naturalne, niehomogenizowane) i nałóż tak przygotowaną pastę na włoski. Odczekaj 20 minut po czym zmyj ją delikatnie wodą. Zabieg powtarzaj do uzyskania zadowalającego efektu.

Podobny efekt daje zmieszanie cytryny z miodem. Tak przygotowana mieszanka nie dość, że rozjaśni włoski to jeszcze odżywi twoją skórę. Już 20 minut powinno wystarczyć, aby wybielić niechciane włoski.

Również papaja w połączeniu z kefirem wykazuje właściwości rozjaśniające. Weź kilka kawałków owocu i wymieszaj z kilkoma łyżkami kefiru. Zawarty w kefirze kwas mlekowy złuszcza naskórek i delikatnie rozjaśnia. Zamiast kefiru można użyć jogurtu lub mleka.

Czy podejrzewałaś, że rozjaśniać możesz także przy użyciu pomidorów? Przygotuj kilka plasterków owocu i nałóż je na wybrane miejsce. W zależności jak bardzo ciemne i grube masz włoski, efekt powinnaś zauważyć po 5-10 zastosowaniach. Możesz również nasączyć sokiem pomidorowym wacik i przyłożyć w miejscu, gdzie chcesz rozjaśnić włoski.


Ocena: 45

Komentarze (11)

 

 • 2015-04-12 19:50:35
  Natalia xD
  Część :) Ja też, nie mogę się z moim wąsikiem uporać ,i sproboję cytryny i miodu :3
  IP: 79.186.191.102
 • 2013-07-14 01:06:05
  xxxx
  a jak pozbyć się tego efektu \\\"świecących się\\\" włosków? proszę o pomoc.
  IP: 31.2.91.194
 • 2012-08-16 19:56:21
  Mnie ta metoda rozjaśniania włosków nie bardzo odpowiada,wolę użyć kremu depilującego,pincentą usuwam jak jest jakiś wąsik.
  IP: 93.105.64.124
 • 2012-06-30 12:35:31
  no własnie...zabieg jest dobrą alternatywą dla osób o krótkich w miarę i nie bardzo ciemnych/grubych włosach.... czyli np. u brunetek raczej sie nie sprawdzi
  IP: 80.52.145.206
 • 2012-06-15 11:34:14
  Nika
  KasiaKasia - niektóre panie skarżą się, że ich włoski się "błyszczą". Nie wiem na czym to polega niestety :)
  IP: 83.5.106.116
 • 2012-06-15 10:34:43
  Nigdy nie rozjaśniałam włosków bo mam jasne ale depiluję wąsik woskiem bo nie lubię mieć meszku nad wargą:)
  IP: 89.229.130.248
 • 2012-06-13 11:03:17
  Bardzo ciekawe i przydatne porady, chętnie skorzystam z tego sposobu z cytryną i miodem :)
  IP: 83.6.129.252
do góry strony