Uroda.com / Artykuły / Prezent na Dzień Mamy- Sculptra!

Artykuły

Prezent na Dzień Mamy- Sculptra!

2012-05-23


Kiedy byliśmy dziećmi na Dzień Matki przygotowywaliśmy laurki. Pamiętacie ten piękny uśmiech i radość na twarzach swoich mam? Czas jednak pędzi do przodu. My nie jesteśmy już dziećmi i nie malujemy laurek a na twarzach naszych mam oprócz pięknego uśmiechu pojawiły się pierwsze zmarszczki.

romamagnopere

Autor:

Roma Zielińska

Źródło: MAGNOPERE Medycyna Estetyczna

No właśnie pierwsze zmarszczki… ślady emocji, zmartwień, niepokojów ale również pięknych chwil, uśmiechów, których dostarczaliśmy naszym mamom przez całe życie… A może by tak w tym roku zamiast kupowania prezentu, zafundować naszym kochanym mamom  inaczej wywołany i odmłodzony uśmiech na twarzy… może wysłać je na jakiś zabieg odmładzający do gabinetu medycyny estetycznej…  Tylko jaki? Tysiące pytań i obiekcji czy wszyscy będą o tym wiedzieć ?czy to wypada ? a co z „godnym „ starzeniem się ? Odpowiedź jedna ,rozwiewająca wątpliwości i uspokajająca - Sculptra!

Wraz z upływem czasu, w efekcie naturalnego procesu starzenia, skóra naszych mam traci młodzieńczą jędrność i gładkość. W miarę jak skóra staje się cieńsza i traci naturalną elastyczność, zaczyna wiotczeć i pokrywać się pierwszymi zmarszczkami. Jednocześnie następuje stopniowy zanik podściółki tłuszczowej wypełniającej kontury twarzy, co prowadzi do utraty napięcia skóry i powstawania kolejnych zmarszczek. 

Utrata objętości skóry może powodować, że cała twarz sprawia wrażenie szczuplejszej i węższej, a policzki wydają się zapadnięte. W efekcie twarz może wyglądać na starszą niż w rzeczywistości. 

Istnieje wiele sposobów redukcji widocznych oznak starzenia – jednak żadna z nich nie może się równać z zabiegami z użyciem preparatu Sculptra. Preparat nazywany przez lekarzy „liftingiem w butelce” to całkowicie odmienna, minimalnie inwazyjna metoda przywracania naturalnego, młodzieńczego wyglądu skóry twarzy.

Sculptra to zawiesina kwasu L-polimlekowego, który podany do tkanki podskórnej pobudza syntezę własnego kolagenu, tym samym powodując pogrubienie i ujędrnienie skóry oraz wypełnienie zmarszczek.

Spłycenia zmarszczek dokonuje się za pomocą iniekcji bardzo cienką igłą - wyjaśnia dr Roma Zielińska z Gabinetu Medycyny Estetycznej MAGNOPERE w Krakowie. Preparat w postaci zawiesiny wprowadzony zostaje podskórnie. Pożądany efekt wymaga indywidualnej ilości nakłuć, dlatego zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Kwas polimlekowy pobudza produkcję kolagenu, co jest znacząco różnym sposobem od innych preparatów odmładzających, które napinały zazwyczaj zmarszczki. Tymczasem to brak włókien podporowych  odpowiada za utrwalony obraz zmarszczki i  powstanie fałdu skóry.

Zabieg przebiega w kilku etapach (średnio 2 zabiegi co 6-8 tygodni ), a efekt pojawia się stopniowo i dyskretnie. Naturalnie wyglądające pogrubienie skóry i wypełnienie zagłębień utrzymuje się nawet do 2 lat- dodaje dr Roma Zielińska. Zabieg może być wykonywany niemal u każdego pacjenta. Przeciwwskazaniem stanowi tylko ostra lub przewlekła choroba skóry, ciąża, karmienie piersią, ciężkie schorzenia ogólnoustrojowe i choroby autoimmunologiczne.

W wyniku zabiegu uzyskujemy  kompleksowe  wypełnienie policzków, skroni, fałdów nosowo-wargowych oraz zdecydowaną poprawę owalu twarzy. Skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta- widocznie młodsza.


Ocena: 50

Komentarze (6)

 

 • 2015-08-19 17:23:33
  mariola
  ja wykupiłam mamie masaz całeg ciała w Klinice Amaryllis była tak zadowolona ze chodzi do dzisiaj ;p
  IP: 87.205.42.159
 • 2012-06-11 20:16:25
  Moja mama najbardziej ucieszyłaby się z wizyty w Spa gdzie mogłaby się porządnie zrelaksować i odpocząć a przy tym zadbać i poprawić wygląd swojej skóry:)
  IP: 31.128.17.12
 • 2012-06-05 17:46:52
  moja mama ma bardzo wrażliwą skórę, nie wiem czy to by bylo dla niej dobre..
  IP: 83.6.142.40
 • 2012-06-04 18:06:48
  ile kosztuje ten zabieg?czy są jakieś przeciwskazania?
  IP: 89.229.130.248
 • 2012-06-04 18:06:48
  ile kosztuje ten zabieg?czy są jakieś przeciwskazania?
  IP: 89.229.130.248
 • 2012-05-25 10:46:18
  Świetny pomysł, ale co zrobić gdy mieszka się maleńkiej miejscowości? :) Otóż nawet w takich są kosmetyczki! Ostatnio ogromnym zdumieniem okazał się dla mnie widok ,,bonów podarunkowych" u mojej zaprzyjaźnionej kosmetyczki! I tak zakupiłam dla mamy kąpiel parafinową dla dłoni oraz pedicure razem z zabiegiem na stopy a moja siostra dokupiła oczyszczanie twarzy z ampułką wygładzającą! Mam nadzieję że to będzie strzał w 10 dla mojej zapracowanej i kochanej mamy! :)
  IP: 176.101.87.2
do góry strony