Uroda.com / Artykuły / Pozbądź się blizn potrądzikowych!

Artykuły

Pozbądź się blizn potrądzikowych!

2013-10-04


Trądzik jest wyjątkowo uporczywym schorzeniem. Najpierw walczymy ze zmianami wypryskowo-łojotokowymi oraz towarzyszącym im bólem i swędzeniem. Potem - z bliznami potrądzikowymi. To, czy przywrócimy cerze zdrowy wygląd zależy w dużej mierze od nas samych. Czy można całkowicie ustrzec się przed bliznami potrądzikowymi? I w jaki sposób leczyć te, które już posiadamy?

Autor: dr Urszula Brumer - lekarz medycyny estetycznej

Źródło: informacja prasowa


Blizny potrądzikowe są nazywane zanikowymi (inaczej atroficznymi), ponieważ wnikają w głąb naszej skóry. Zazwyczaj mają postać małych, okrągłych, kraterowatych dołeczków, przez które cera wygląda jakby była dziurkowana. Jedni tuszują te defekty makijażem, inni… zamykają się w sobie, nie lubią swojego odbicia w lustrze, nerwowo reagują na każdą wzmiankę o swoim wyglądzie, itd…

Czy mając cerę trądzikową można uniknąć powstawania blizn i towarzyszących im kompleksów? Tak, ale należy przestrzegać kilku prostych zasad. Regularnie oczyszczać cerę, złuszczać naskórek oraz jak najszybciej rozpocząć profesjonalną kurację antytrądzikową (konsultacja z lekarzem specjalistą, odpowiednia dieta, peelingi medyczne). Ale przede wszystkim nie możemy doprowadzać do zakłóceń gojenia się stanów zapalnych i ropnych towarzyszących trądzikowi, poprzez popularne wyciskanie „pryszczy”.

Strategia 1: mezoterapia

- Rozumiem, że trądzik jest męczący i bolesny, a zdrapanie krostki daje ulgę – mówi lek.med. Urszula Brumer z warszawskiej kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Urody – Musimy jednak pamiętać, że zawsze jest coś za coś. Tymczasowe ukojenie bardzo często skutkuje ryzykiem powstawania blizn potrądzikowych, z którymi później musimy się zmagać całe życie. Jeśli jednak już posiadamy blizny, najlepiej jak najszybciej rozpocząć leczenie. Medycyna estetyczna oferuje cały szereg zabiegów aktywnie wygładzających.

Na początek zła wiadomość: trudno jest pozbyć się blizn na zawsze. Blizna jest zmienioną tkanką skórną. W miejsce zdrowej skóry pojawia się tkanka zbudowana z włókien kolagenowych ułorżonych w nieuporządkowany sposób. W ten sposób tworzy się struktura znacząco różniącą się od skóry właściwej i gorzej od niej unaczyniona, tym samym o znacznie mniejszej zdolności do odnowy komórkowej.  Za to dobra informacja jest taka, że można je wyraźnie „zatuszować”. Jedną ze skuteczniejszych obecnie metod redukujących efekt „dziurkowanej cery” jest pewien rodzaj mezoterapii. Zabieg polega na podawaniu małych ilości substancji leczniczej (opartej na kwasie hialuronowym, aminokwasach, wyciągach roślinnych i peptydach) - punkt po punkcie na określonym obszarze twarzy za pomocą iniekcji. Dzięki temu, że preparat podawany jest dokładnie tam, gdzie powinien się znaleźć, efekt wygładzenia skóry uzyskujemy dużo szybciej niż innymi metodami. Mezoterapia intensywnie odżywia skórę i rozjaśnia cerę. Blizny po całej kuracji stają się ledwie widoczne. Zabiegi warto wykonywać w systematycznych cyklach, podtrzymując tym samym uzyskany efekt na znacznie dłużej.  

Ocena: 0

Komentarze (4)

 

 • 2016-01-14 15:41:15
  Kornelia
  Próbowałam różnych metod i najlepiej w moim przypadku na blizny potrądzikowe zadziałała mezoterapia osoczem. Nie tylko spłyciła blizny, ale i je rozjaśniła. Co prawda nie zniknęły całkowicie, ale są teraz przynajmniej dużo mniej widoczne. Czuję się lepiej sama ze sobą, bo naprawiając swój wygląd, podbudowałam się też psychicznie. Pozbyłam się większośći kompleksów, które zatruwały mi życie. Bardzo pomogła mi w tym niezawodna dr Brumer z Warszawy. Wspaniała lekarka, a do blizn potrądzikowych ma szczególną „rękę”.
  IP: 87.206.211.191
 • 2015-07-02 14:03:09
  Justyna
  jak dla mnie nallepsze efekty dał laser wykonałam zabig w klinice Amaryllis polecam w 100% fachowa i bardzo miła obsługa
  IP: 87.205.214.32
 • 2013-12-18 12:08:52
  ja sie pozbyłam za pomocą revlite w klinice Estivance, to takie nawarcajace przebarwienia byly wiec ciezka sprawa, teraz mam spokoj, a dr Krajewski świetny specjalista! :)
  IP: 37.31.17.124
 • 2013-12-18 12:08:39
  ja sie pozbyłam za pomocą revlite w klinice Estivance, to takie nawarcajace przebarwienia byly wiec ciezka sprawa, teraz mam spokoj, a dr Krajewski świetny specjalista! :)
  IP: 37.31.17.124
do góry strony