Uroda.com / Artykuły / Pozbądź się blizn potrądzikowych!

Artykuły

Pozbądź się blizn potrądzikowych!

2013-10-04


ciąg dalszy...


Strategia 2: terapia skojarzona (peelingi medyczne + mezoterapia)

Zdaniem lek.med. Urszuli Brumer, skoro raz na zawsze nie możemy usunąć blizny, to trzeba z nią trochę popracować. Bardzo dobre skutki przynosi tzw. terapia skojarzona. Dobiera się ją indywidualnie do pacjenta, uwzględniając m.in. rozległość występowania blizn potrądzikowych, upodobania danej osoby oraz… możliwości finansowe, jakie chce ona przeznaczyć na kurację.

- W przypadku głębszych blizn potrądzikowych, najczęściej wykonuję peelingi medyczne połączone z mezoterapią – mówi dr Brumer – Daje to podwójne rezultaty. Z jednej strony peelingi złuszczają skórę i stymulują jej odnowę komórkową, co daje efekt „zrównania się” blizny z powierzchnią skóry. Z drugiej strony mezoterapia działa na zasadzie „uzupełniania”. Poprzez podanie wypełnienia (kwasu hialuronowego i peptydów) głęboko pod bliznę, niejako „wypychały” ją na zewnątrz, wyrównując do naturalnego poziomu skóry.  

W rezultacie tych synergicznych działań spłycamy blizny i rozjaśniamy przebarwienia, przy jednoczesnym zwiększeniu napięcia skóry. Ważne, by rodzaj peelingu oraz mezoterapii został dobrany przez lekarza specjalistę do naszych potrzeb. Wtedy zmniejszymy ilość wizyt w salonie medycyny estetycznej, zniwelujemy działanie skutków ubocznych (zaczerwienienie i wrażliwość skóry) oraz przyśpieszymy osiągnięcie zadowalającego nas rezultatu końcowego.

Strategia 3: laser frakcyjny nieablacyjny

Zdaniem lek.med. Urszuli Brumer, skuteczność laserowego usuwania blizn potrądzikowych uzależnia się od struktury blizny oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Oraz do rodzaju lasera użytego do zabiegu. W zależności od jej głębokości, wykonuje się serię ok. 3-5 zabiegów w odstępach do 4 tygodni.

Pod wpływem lasera skóra ulega całkowitej  przebudowie. Jego światło jest wysyłane w impulsach pod postacią kolumn. Sprawia to, że w miejscu poddanym zabiegowi dochodzi do usunięcia nieprawidłowo zbudowanych włókien kolagenowych, a zatem do  stymulowania odbudowy prawidłowego kolagenu. Laser jednocześnie przebudowuje skórę i poprawia jej strukturę. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, ale tylko przez około godzinę. Po tym czasie można nałożyć makijaż i wrócić do pracy. Nie ma śladu strupków, skóra jest delikatniejsza i jędrniejsza, kolorystyka cery wyrównana. Delikatne łuszczenie występujące po zabiegu jest nie widoczne dla otoczenia. Musimy jednak chwilę poczekać na rezultaty, bo wygładzenie skóry pojawia się stopniowo. Poprawę widać po każdym zabiegu, za to po całej serii blizna jest dużo mniej widoczna i bledsza.  

Informacje o ekspercie:
Dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej, autorka artykułów prasowych dotyczących medycyny estetycznej, właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi Dr Urszula Brumer Medycyna Urody – www.drbrumer.pl Autor bloga http://urszulabrumer.pl/ 


Ocena: 0

Komentarze (4)

 

 • 2016-01-14 15:41:15
  Kornelia
  Próbowałam różnych metod i najlepiej w moim przypadku na blizny potrądzikowe zadziałała mezoterapia osoczem. Nie tylko spłyciła blizny, ale i je rozjaśniła. Co prawda nie zniknęły całkowicie, ale są teraz przynajmniej dużo mniej widoczne. Czuję się lepiej sama ze sobą, bo naprawiając swój wygląd, podbudowałam się też psychicznie. Pozbyłam się większośći kompleksów, które zatruwały mi życie. Bardzo pomogła mi w tym niezawodna dr Brumer z Warszawy. Wspaniała lekarka, a do blizn potrądzikowych ma szczególną „rękę”.
  IP: 87.206.211.191
 • 2015-07-02 14:03:09
  Justyna
  jak dla mnie nallepsze efekty dał laser wykonałam zabig w klinice Amaryllis polecam w 100% fachowa i bardzo miła obsługa
  IP: 87.205.214.32
 • 2013-12-18 12:08:52
  ja sie pozbyłam za pomocą revlite w klinice Estivance, to takie nawarcajace przebarwienia byly wiec ciezka sprawa, teraz mam spokoj, a dr Krajewski świetny specjalista! :)
  IP: 37.31.17.124
 • 2013-12-18 12:08:39
  ja sie pozbyłam za pomocą revlite w klinice Estivance, to takie nawarcajace przebarwienia byly wiec ciezka sprawa, teraz mam spokoj, a dr Krajewski świetny specjalista! :)
  IP: 37.31.17.124
do góry strony