Uroda.com / Artykuły / Ponętne kształty wracają do łask

Artykuły

Ponętne kształty wracają do łask

2012-03-06


Zbliża się wiosna. Nie decyduje o niej bynajmniej temperatura powyżej zera, czy dobiegające końca sklepowe wyprzedaże, lecz masowa gonitwa w pogoni za szczupłą sylwetką. Jest to bowiem największy sezon na odchudzanie. Zaczyna się wyścig do doskonałości, lecz jak tak naprawdę wygląda idealna sylwetka?

Autor: Katarzyna Chmaj

Źródło: www.newu.pl

Kanony piękna nieustannie się zmieniają. Nasi przodkowie podziwiali kobiety o bujnych kształtach, w przeciwieństwie do dzisiejszych projektantów i specjalistów modowych. Okazuje się jednak, że figura w stylu Marilyn Monroe powraca do łask. 

Według 27% Polaków pupa jest najpiękniejszą, a zdaniem angielskich seksuologów najczęściej obserwowaną przez mężczyzn, częścią kobiecego ciała. Epoka wychudzonych modelek zdaje się powoli kończyć, a co najważniejsze – przestaje być wzorem współczesnego piękna. Coraz więcej mężczyzn przyznaje, że lubi obfite kształty i wcale nie chodzi o to, co modne – lecz o to, co jest naprawdę kobiece.

Sylwetka klepsydry z pełnym biustem, wyraźną talią oraz okrągłymi i jędrnymi pośladkami, uważana jest dzisiaj za najbardziej zbliżoną do ideału. Krótko mówiąc, wracamy do tego, co od wieków podoba się mężczyznom. 

Kanon piękna a medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna pozwala nam niemal bez ograniczeń rzeźbić ciało. Kiedy zmagamy się z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, wykonujemy zabiegi odsysania. Jeśli jednak naszym kompleksem są zbyt „płaskie” miejsca na ciele, mamy wiele możliwości wymodelowania upragnionej sylwetki. Kobieca pupa i krągłe uda nie są już tylko marzeniem dla kobiet o chłopięcej budowie. Wszystko za sprawą zastrzyków na bazie kwasu hialuronowego. 

Co więcej – trend ten dotyczy również panów. Trudno jednak o posiadanie sylwetki antycznego olimpijczyka, jeżeli nie jest się sportowcem i większość dnia spędza w pozycji siedzącej. Nie zmienia to jednak faktu, że panowie mają takie samo prawo do atrakcyjnego wyglądu przy pomocy medycyny estetycznej jak my – kobiety. Kwas hialuronowy jest bowiem w stanie wymodelować praktycznie każdą część ciała – wszystko według naszych oczekiwań. Zaczynając od ramion, poprzez piersi, pośladki i uda, aż do łydek.

Kwas hialuronowy – Twój sprzymierzeniec 
Zabieg na bazie kwasu hialuronowego jest mało inwazyjny, nie wymaga również żadnych przygotowań oraz okresu rekonwalescencji. Polega na wstrzyknięciu żelu w pożądaną okolicę ciała, w takiej ilości, aby kontury spełniły oczekiwania pacjentki, oraz by były proporcjonalne w stosunku do całej sylwetki. 

Wizualny efekt powiększenia wyznaczonej części ciała jest niemal natychmiastowy i utrzymuje się od 18 do 24 miesięcy. Tuż po aplikacji kontur wypełnianej okolicy może być obrzęknięty, ale to mija po około tygodniu od zabiegu. Z czasem kwas hialuronowy wchłania się do organizmu, dlatego dla utrzymania pożądanego efektu należy go powtórzyć po czasie zalecanym przez lekarza.

Nieważne więc czy naszym kompleksem są zbyt płaskie pośladki, czy za chude łydki – każda część ciała może mieć kształt o jakim marzymy. Współczesna medycyna estetyczna pozwala bowiem w bezpieczny i jak najmniej inwazyjny sposób modelować ciało i to na kilka sposobów. Tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, iż moda wychudzonych modelek bezpowrotnie przemija, a mężczyźni zaczynają jednogłośnie wyznawać zasadę znaną od pokoleń, że prawdziwa kobieta „musi mieć czym oddychać i na czym siedzieć”.


Ocena: 50

Komentarze (15)

 

 • 2015-07-29 16:12:37
  Ilonka
  dla mnie najlepszym rozwiazaniem na pozbycie sie tluszczyku jest zabieg kriolipolizy daje swietne efekty mozna go wykonywac na brzuch, uda, posladki, plecy polecam Centrum Amaryllis gdzie wykonacie ten zabieg
  IP: 213.238.82.97
 • 2012-12-12 15:17:11
  Najważniejsze to czuć się dobrze we własnym ciele :)
  IP: 81.219.156.45
 • 2012-11-06 23:57:01
  najlepiej to zaakceptowac siebie i zyc zdrowo ;)
  IP: 89.77.228.229
 • 2012-09-28 09:08:04
  róza
  A ja jakoś nie mogę jednak przystac na to co sama sobie zafundowałam, a dokładniej moje boczki wokół brzucha i ud. I dlatgeo mam nadzieje ze taki zabieg będzie dla mnie wybawieniem http://www.cec-efekt.pl/index.php/pl/Oferta/VIP-COMPLEX-ksztaltowanie-sylwetki
  IP: 80.238.108.198
 • 2012-09-05 18:40:30
  anoreksja-zle. otyłośc-zle. najlepiej znalezc sie pomiedzy.
  IP: 89.171.46.6
 • 2012-08-31 19:05:23
  wszyscy myślą że wszystkie kobiety podążają za modą na anoreksję. ale jest to nie prawda. znam wiele dziewczyn które czują się w swych kobiecych kształtach dobrze
  IP: 83.28.72.118
 • 2012-08-21 16:08:05
  Myśle, że rozmiar nie ważny (oczywiście bez skrajnośći) grunt to dobrze się czuć takim jakim się jest i dbać o siebie
  IP: 178.36.48.117
do góry strony