Uroda.com / Artykuły / "Pokonaj stres dzięki metodom relaksacji" - recenzja książki

Artykuły

"Pokonaj stres dzięki metodom relaksacji" - recenzja książki

2012-07-25


"Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji" Dagmary Gmitrzak jest poradnikiem uczącym w jaki sposób możemy osiągnąć wewnętrzną harmonię, co zrobić by pokonać stres dnia codziennego i osiągnąć wewnętrzny niczym nie zmącony spokój uznawany na Dalekim Wschodzie za naturalny stan naszego umysłu.

Autor: Sylwia Szteliga

Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji Dagmary Gmitrzak jest poradnikiem uczącym w jaki sposób możemy osiągnąć wewnętrzną harmonię, co zrobić by pokonać stres dnia codziennego i osiągnąć wewnętrzny niczym nie zmącony spokój uznawany na Dalekim Wschodzie za naturalny stan naszego umysłu.

Książka została podzielona na dwie części. Pierwsza część opisuje stres jako zjawisko samo w sobie, porusza kwestie dotyczące tego skąd się bierze, jakie mogą być skutki trwania w stresie, podpowiada też jak sobie z nim radzić. Dzięki poradom zawartym w tej części czytelnik może się dowiedzieć jak unikać sytuacji powodujących  stres, jak radzić sobie z emocjami- zarówno własnymi jak i innych ludzi, dowie się też jak kontrolować emocje.Odbiorca zwiększy swoją wiedzę dotyczącą wpływu myśli na rzeczywistość i przekona się jak wielką mają moc.

Druga część książki jest bardziej praktyczna. Jest swoistą podróżą w głąb ciała i umysłu. Znajdziemy w niej ćwiczenia oddechowe, relaksację i medytację.  Czytelnik dowie się, w jaki sposób w życiu codziennym korzystać min. z technik wizualizacji i jak synchronizować wszystkie siedem czakr. Odbiorca odkryje te techniki wykorzystując jednocześnie niesamowitą moc jaką daje muzyka, a dokładniej dźwięki instrumentów takich jak: bębny, gongi i misy tybetańskie. Idealnym uzupełnieniem książki jest dołączona do niej płyta z muzyką relaksacyjną.

Książka została napisane w niesamowicie miły i przystępny sposób. Na samym początku mamy spis treści z wyraźnie zaznaczonym podziałem książki dzięki czemu bez problemu możemy wyszukać interesującą nas treść. Każdy rozdział jest poprzedzony mini agendą dzięki czemu już na początku wiemy czego będzie dotyczył. Zaś na końcu rozdziału znajdziemy informację dotyczącą tego, co powinniśmy zapamiętać i wedle jakich wskazówek powinniśmy podążać.

Do książki jest dołączona płyta, która jest idealnym jej uzupełnieniem. Przesłuchałam jej w całości i muszę przyznać, że udało mi się osiągnąć stan na prawdę głębokiego wyciszenia. Książkę mogę polecić każdemu bez wyjątku. Żyjemy w czasach, gdzie stres towarzyszy nam cały czas i w każdej sytuacji jesteśmy na niego narażeni. W związku z tym, uważam, że recenzowany przeze mnie poradnik powinien trafić w ręce każdej osoby, która na codzień doświadcza stresu. Co prawda nie zawsze mamy czas aby korzystać ze wszystkich opisanych technik relaksacji, ale myślę, że większość z nas będzie w stanie wygospodarować około 30 min dziennie i chociaż posłuchać dołączonej płyty, która wprowadzi nas w absolutnie błogi nastrój, jednym słowem polecam.
Ocena: 46

Komentarze (5)

 

 • 2012-09-04 14:16:55
  nie mam do tego cierpliwości żeby tak usiaść i medytować
  IP: 164.127.142.63
 • 2012-08-20 19:33:24
  po przeczytaniu tego artykułu postanowiłam kupić tę książkę, mam nadzieje, że będzie ona lekarstwem na wiele przykrych sytuacji
  IP: 164.127.154.205
 • 2012-08-07 09:39:00
  ja najbardziej relakcuje sie kapilą w wannnie, cudnie po tym sie czuje
  IP: 79.139.125.126
 • 2012-07-26 15:48:35
  oj żeby to takie łatwe było
  IP: 83.26.33.155
 • 2012-07-26 08:45:09
  Warto ją kupić
  IP: 94.246.149.206
do góry strony