Uroda.com / Artykuły / Pielęgnacja dłoni zimą

Artykuły

Pielęgnacja dłoni zimą

2017-01-17


Zima to pora, gdzie szczególnie trzeba dbać o dłonie. Ich delikatna skóra potrzebuje szczególnej ochrony.

Autor: Wioleta Derkowska

Źródło: informacja prasowaWiatr, mróz, śnieg. Wchodzisz do ciepłego pomieszczenia, za chwilę ponownie wychodzić na mróz, by za jakiś czas ponownie wrócić do ciepłego domu. Zmiany temperatur również niezbyt dobrze wpływają na Twoje dłonie. Zobacz, jak o nie zadbać. 

Odpowiednie nawilżenie

Raz na tydzień zafunduj swoim dłoniom ogromną dawkę nawilżenia. Posmaruj dłonie grubą warstwą kremu do rąk i nałóż bawełniane rękawiczki. Taki zabieg wykonuj przez ok. 30 minut. Po tym czasie możesz ściągnąć rękawiczki i zmyć resztki kremu. 

Pamiętaj o rękawiczkach

Kiedy wychodzisz na mróz, koniecznie pamiętaj o zakładaniu rękawiczek. Dzięki temu zapobiegniesz ich zbyt szybkiemu wysuszaniu. Skóra na dłoniach jest naprawdę delikatna i potrzebuje szczególnej ochrony. Dlatego też warto mieć z sobą krem do rąk. Użyj go w razie potrzeby: w szkole, w pracy, na uczelni itp. 

Piękne dłonie = zadbane paznokcie

Aby Twoje dłonie pięknie wyglądały, warto pomyśleć o wykonaniu manicure. Najlepiej wybrać metodę hybrydową. Taki manicure jest prosty w wykonaniu, a utrzymuje się naprawdę długo. Pomoże Ci w tym zestaw startowy Provocater. 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 0

Komentarze (2)

 

  • 2017-09-18 01:01:17
    Przydadzą się porady
    IP: 188.146.107.86
  • 2017-01-30 21:22:43
    Ja nie mogę sobie poradzić z suchą skórą w zimie :(
    IP: 89.79.105.213
do góry strony