Uroda.com / Artykuły / Pięć pytań o komórki macierzyste

Artykuły

Pięć pytań o komórki macierzyste

2013-07-10


Komórki macierzyste to przyszłość współczesnej dermatologii, naturalnej regeneracji i pielęgnacji. Poznaj odpowiedzi na 5 najczęściej zadawanych pytań o komórki macierzyste. O unikalnych właściwościach, bezpieczeństwie stosowania i najnowszych odkryciach mówią specjaliści marki Revitacell – pierwszych biodermokosmetyków bazujących na opatentowanym odkryciu polskich naukowców.

Autor: Revitacell

Źródło: informacja prasowa


1. Jak działają komórki macierzyste?


Dr Ilona Iżykowska, pracownik laboratorium badawczego Revitacell: 
Komórki macierzyste, w przeciwieństwie do pozostałych komórek organizmu, zachowują zdolność do dzielenia się przez długi czas. Dodatkowo, dzięki zawartym w nich czynnikach wzrostu potrafią mobilizować inne komórki do odnowy, np. naturalnie pobudzać regenerację komórek skóry. Są niczym generał, który wydaje rozkaz do pracy i naprawy. Skutek można łatwo przewidzieć. Naprawa uszkodzeń, regeneracja tkanek i normalizacja procesów zachodzących wewnątrz komórek. Doskonały przykład to odkryte i opatentowane przez laboratorium Revitacell komórki macierzyste MIC-1.

2. Jak radzą sobie one z naturalnymi zmianami naszej skóry?

Dr Edyta Engländer, dermatolog i specjalista marki Revitacell: Innowacyjne działanie komórek macierzystych jest naturalną odpowiedzią na zmiany zachodzące w naszej skórze wraz z wiekiem. Upływ czasu powoduje, że w komórkach zwalniają procesy metaboliczne, co wiąże się ze spowolnienie ich odbudowy i regeneracji. Te tendencje nasilają czynniki zewnętrzne: promienie UVA czy zanieczyszczenie środowiska. Dochodzi przez to do uszkodzeń i defragmentacji naturalnego rusztowania skóry, zbudowanego z włókien kolagenu i elastyny. Spada jędrność skóry i jej napięcie. Komórki macierzyste MIC-1, które pozyskane zostały z poroża jelenia szlachetnego, pobudzają odbudowę  struktur skóry poprzez dostarczenie im odpowiednich czynników.

3. Czy są one bezpieczne dla naszej skóry?

Paulina Bugno, koordynator ds. biodermokosmetyków Revitacell:
  Badania nad zastosowaniem komórek macierzystych są strategicznym kierunkiem rozwoju światowej medycyny. Obecnie komórki macierzyste stosuje się w leczeniu wielu schorzeń z uwagi na bardzo dobre rezultaty i bezpieczeństwo ich stosowania. Pozyskany z komórek macierzystych MIC-1 kompleks aktywnych czynników białkowych,  NHAC Biocervin MIC-1, zawarty w preparatach Revitacell, nie wywołuje odpowiedzi immunologicznej, co oznacza, że organizm nie traktuje ich, jako obcych, które należy usunąć lub zniszczyć. Dzięki takim właściwościom preparaty  wykorzystujące unikalne właściwości komórek macierzystych MIC-1 nie uczulają skóry, nawet tej ze skłonnością do podrażnień i alergii. Są bezpieczne. Ponadto ich skuteczność została potwierdzona przez testy in vitro i liczne badania dermatologiczne.


Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony