Uroda.com / Artykuły / Pięć błędów w letnim makijażu

Artykuły

Pięć błędów w letnim makijażu

2013-06-12


Błędy zdarzają się każdemu. Najważniejsze, by wysnuć z nich wnioski, jakie pozwolą na perfekcję w przyszłości.

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fm
Oto kilka przykładów tego, czego należy unikać w letnim make up`ie:

1.  Turkus w natarciu.

Ile razy widziałyście na powiece koleżanki turkus, który nijak nie pasował do jej typu urody? Ile razy widziałyście make up jak z pokazu, zastosowany na plaży czy w pubie w letnie popołudnie?
Intensywne w kolory w lecie to zawsze gorący trend. By być modnym, a nie śmiesznym, starajmy się z tego trendu korzystać świadomie. Każdy intensywny kolor na opalonej twarzy wygląda nieciekawie, dlatego jeśli sięgamy po pastele, turkusy czy róże – miejmy pewność, że pasują one do koloru cery i budowy naszego oka.

2. Oko pandy!

Malujesz oko idąc na plażę lub basen? Lubisz choć lekko podkreślone oko w upalne dni? Najlepiej zmień maskarę! Na lato doskonale sprawdzą się albo kosmetyki wodoodporne, albo bezbarwne maskary, które nawet jeśli się spocimy, nie pozostawią szarych plam pod okiem. To ważne, bo pokruszona za sprawą upału czy płynna maskara sprawia, że nasze oko wygląda na zmęczone i nieatrakcyjne.

3. Róż w roli bronzera.

   
Róż jest doskonałym kosmetykiem dla odmłodzenia cery. Świetnie sprawdza się dla podkreślenia kości policzkowych, nie nadaje się jednak do tradycyjnego konturowania. Róż użyty zamiast bronzera, sprawia, że nasza twarz zyskuje nienaturalnego, wręcz „bazarowego” charakteru. Róż – zwłaszcza ten z kolorze naturalnie różowym, a nie np. koralowym – nadaje się wyłącznie do podkreślenia kości policzkowych, nie zaś do zaznaczenia linii policzków czy podkreślenia konturu twarzy.

4. Maska w kolorze brzoskwini.
   
Nie opalasz twarzy? – to świetnie i bardzo zdrowo dla Twojej skóry. Niestety latem, kiedy większość naszego ciała muśnięta jest słońcem, nie można stosować ani podkładów bardzo jasnych, ani tych, które pasowałyby kolorystyką do naszych ramion czy dekoltu. Twarz może być nieco jaśniejsza. Nie może jednak ani wyraźnie odznaczać się „bladością”, ani być tak ciemna, by dopasować się do reszty ciała. Na lato najlepiej stosować podkład o ton lub dwa (zależnie od tego jak się opalamy) ciemniejszy od tego stosowanego zimą. Zawsze można koloryt twarzy dostosować do reszty ciała, stosując bronzer.

5.  Ciężki make up na dzień.
   
O ile w zimie jakoś uchodzi ciężki make up, który składa się z bazy, korektora, podkładu, pudru i rozświetlacza, o tyle w lecie najlepsze jest minimalizowanie warstw. Jeśli mamy problemy z cerą, najlepiej używać tylko korektora i zwykłego podkładu, zamiast korektora kremowego i mocnego podkładu kryjącego. Nawet jeśli niedoskonałości nie są w 100 procentach pokryte, lepsze to niż ryzyko, że całość make up`u spłynie nam na szyję, tworząc brzydkie plamy.


Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu  

 

 


Ocena: 0

Komentarze (2)

 

 • 2017-02-13 22:00:23
  BernardBrisp
  Moja dzisiejsza historia dotyczy zupełnie banalnego tematu, ale on jest boleśnie znajomy wielu współczesnych kobiet. Chciałam się dotknąć intymnej strony życia rodzinnego oraz kwestii najbardziej niepokojącej – dlaczego już nie czujemy byłego pragnienia do ukochanej I drogiej osoby po 5-7 latach wspólnego pożycia? Problem ten dotknął też i mnie. Chociaż, patrząc w przyszłość, powiem, że rozwiązał ją zwykły żeński bodziec Forte Love, który jest reklamowany na wielu stronach internetowych oraz jest możliwe, aby znaleźć najlepsze oceny, jeżeli istnieje jakakolwiek wątpliwość. Jestem jeszcze młoda, mam tylko 31 lat. Menopauza jest jeszcze daleko, ale osłabienie pragnienia przyszło już po 4 latach wspólnego życia. Powiem wam historię swojego życia intymnego, aby nakreślić szerszy obraz. [url=https://zaebok.info/pl/zenski-bodziec-forte-love-dla-kobiet-prawdziwa-opinia-o-srodku.html]Forte Love dla kobiet[/url]
  IP: 93.189.30.226
 • 2015-10-26 00:53:22
  Gocha
  najważniejszy jest podkład, ja polecam antybakteryjny od floslek, nie zatyka porów i ładnie kryje
  IP: 89.75.185.180
do góry strony