Uroda.com / Artykuły / Pękające pięty – czy da się je wyleczyć w domu?

Artykuły

Pękające pięty – czy da się je wyleczyć w domu?

2014-06-12


Pękające pięty to problem, który dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn, często jego powodem bywa brak pewnych witamin w organizmie, innym razem część winy za ten problem ponosi genetyka. Niestety bywa i tak, że mimo dobrej diety i higieny, pięty i tak pękają... czy można sobie z tym poradzić w domu?

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fmTo, o czym powinna pamiętać każda kobieta, jeśli zauważy u siebie pękanie skóry na piętach to fakt, że pękająca skóra nie jest problemem wyłącznie estetycznym. To problem natury medycznej, który może prowadzić do bardzo poważnych następstw, dlatego nie warto tego bagatelizować.

Pojawianie się pęknięć

Do problemu pękających pięt przyczynić się może nasza genetyczna skłonność, ale również zaniedbania. Często pękające pięty pojawiają się u kobiet, które nie mają ani specjalnych skłonności do tego typu schorzeń, ani też nie odżywiają się tak, by pozbawić organizm witamin odpowiedzialnych za równowagę naskórka.
Pęknięciom na skórze pięt sprzyja nawarstwianie się skóry. Kolejne suche warstwy są coraz twardsze i coraz trudniej je usunąć.

Usuwamy pierwsze pęknięcia

Kiedy skóra pięt staje się wyraźnie twardsza od skóry podeszwy stopy, warto zacząć domowe zabiegi. Po pierwsze moczenie, po drugie zdzieranie naskórka. Moczenie powinno odbywać się przynajmniej raz w tygodniu i minimum przez 15 minut. Po takiej kąpieli wato zacząć zdzierania. Pozbywanie się naskórka powinno odbywać się wyłącznie naturalnymi pilnikami i wyłącznie wzdłuż pęknięć, by dodatkowo nie poszerzyć szczelin w skórze.

Po rozmiękczeniu i zdarciu naskórka na pięty (a najlepiej całe stopy) nakładamy maskę kupioną w aptece. Maskę przykrywamy folią i trzymamy stopy w ręczniku lub pod kocem.
Taki zabieg warto powtarzać, jeśli jednak nie przyniesie po 3-4 powtórzeniach spodziewanych efektów, KONIECZNIE trzeba udać się do podologa.

Jakie niebezpieczeństwa?

Popękany suchy naskórek odsłania bardzo delikatną część skóry, do której łatwo przez bruzdy mogą wniknąć wirusy i bakterie. Od bakterii i wirusów niedaleka droga do zakażeń, które mogą zagrażać już nie tylko stopom, ale całemu organizmowi.

Wariant zaawansowany – podolog konieczny

Jeśli pękające pięty bolą, a szczeliny się powiększają, należy skierować się do podologa. Czasem nawet konsultacja staje się pierwszym krokiem do rozwiązania problemu. Może używamy niewłaściwych preparatów, a może powinnyśmy zmienić dietę – lekarz często będzie potrafił to ocenić po jednym spojrzeniu na strukturę pęknięć.

Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 


 
Ocena: 0

Komentarze (4)

 

 • 2015-11-01 09:27:38
  Gosia
  moim zdaniem najlepszy na rynku jest dr stopa floslek, sprawdziłam
  IP: 77.252.154.24
 • 2015-07-02 10:45:29
  olu
  Ja stosuje krem do stóp z jak największą zawartością witamin czyli z serii India Cosmetics
  IP: 5.173.58.41
 • 2015-02-07 10:59:35
  Danka42
  Witam mam pięty które pękają i jest ból nie można chodzić moczę nogi ale to nic nie daje stosuję kremy do stóp takie do 10 zł pomagają na jakiś czas i problem powraca jak również ścieram tarką proszę o pomoc
  IP: 87.206.209.235
 • 2014-10-07 14:01:05
  Hanka
  Odkąd systematycznie stosuje maskę w skarpetkach L\'biotici, skóra przestała być tak wysuszona.
  IP: 89.75.88.92
do góry strony