Uroda.com / Artykuły / Peelingi chemiczne - czym mogą nas jeszcze zaskoczyć?

Artykuły

Peelingi chemiczne - czym mogą nas jeszcze zaskoczyć?

2013-12-16


Specjaliści z zakresu kosmetologii i dermatologii od kilku lat z dużym powodzeniem stosują peelingi chemiczne. Skuteczność i efektywność A i B hydroksykwasów jest na tyle wysoka, że peelingi chemiczne o nie oparte mocno ugruntowały swoją pozycję w gabinetach medycyny estetycznej.

romamagnopere

Autor:

Roma ZielińskaPeeling chemiczny to procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Udowodniono, że większą skuteczność działania wykazują peelingi chemiczne oparte na mieszaninie różnorodnych składników aktywnych. Jest to związane z różnym stopniem lipofilności  tych składników oraz działaniem na inne warstwy naskórka i skóry właściwej. Skuteczność peelingu zależy również od jego pH oraz preparatów odtłuszczających użytych w przebiegu procedury zabiegowej. Świadomość i oczekiwania pacjentów ciągle wzrastają, a czyste kwasy jak np. kwas glikolowy, nie robią już na nikim  wrażenia.

Fakt ten wykorzystali amerykańcy naukowcy wprowadzając do receptur peelingów chemicznych najnowsze biologicznie czynne substancje aktywne. Nowatorskie ormuły wprowadziły dwa wiodące amerykańskie laboratoria: DermaQuest™ Skin Therapy oraz Glymed Plus®. Laboratoria te wyróżniają się nie tylko innowacyjnością, ale również filozofią działania. Przełamują stereotyp procedury zabiegowej,w której po samym  peelingu chemicznym nakładana jest tylko ochrona przeciwsłoneczna. Po peelingu, skóra z jednej strony jest podatna na absorpcję składników aktywnych, a z drugiej całkowicie pozbawiona płaszcza hydro-lipidowego, który ma ją chronić. W tej sytuacji najlepszym i  niezbędnym wyjściem  jest dostarczenie jej antyoksydantów, peptydów, witamin, substancji nawilżających oraz filtrów UV. Filozofia ta przekłada się na efektywność całego zabiegu, ponieważ zapobiega rozszerzeniu się stanu zapalnego oraz ogranicza możliwy łojotok i związane z nim powstawanie zmian, jak krosty czy zaskórniki.


Ocena: 0

Komentarze (3)

 

 • 2017-07-14 01:20:12
  c3shjkLf8X
  Deep thought! Thanks for coutbirnting.
  IP: 5.188.211.170
 • 2015-09-09 13:38:43
  Natalia
  polecam peelingi chemiczne a szczegolnie salicylowy na skore problemowa ja wykonuje te zabiegi u pani dr w klinice Amaryllis ktora bardzo polecam fachowe i bardzo mile miejsce
  IP: 87.205.42.159
 • 2013-12-30 21:22:10
  Wanda
  Mnie zaskoczył tym, że naprawdę jest skuteczny.Z początku nie wierzyłam, że może pomóc na zmarszczki przy oczach i kilka drobnych przebarwień, a to proszzz.Dwie wizyty w New Look i wyglądam o niebo lepiej.A przynajmniej nie na swoje lata ;)
  IP: 89.76.200.90
do góry strony