Uroda.com / Artykuły / Opryszczka – nie daj się jej zaskoczyć!

Artykuły

Opryszczka – nie daj się jej zaskoczyć!

2013-08-30


Wakacje to sezon, który sprzyja ujawnieniu się opryszczki. Zimne napoje czy gorące słońce, to czynniki, które mogą spowodować pojawienie się tej przykrej dolegliwości. Jak jej zapobiec?

Autor: pw

Źródło: informacja prasowaNosicielem wirusa wywołującego opryszczkę –  Herpes simplex – jest większość z nas. Kiedy wirus ten dostanie się do naszego organizmu, pozostaje w nim już na zawsze. Drobnoustrój opryszczki przebywa w uśpieniu w komórkach układu nerwowego, aż do momentu osłabienia naszego układu immunologicznego – na przykład na skutek silnego stresu lub przegrzania, albo nagłego ochłodzenia ciała, a także wskutek zmęczenia.Wówczas następuje uaktywnienie wirusa, który wywołuje znane nam dobrze przykre objawy: swędzenie, bolesność i zaczerwienie, pojawiające się najczęściej w okolicy ust. W ciągu jednej doby od tych pierwszych objawów na powierzchni naskórka tworzą się pęcherzyki z płynem, które po kilku dniach zaczynają pękać i powstają strupki. Opryszczka utrzymuje się do 10 dni.Niestety, nie wynaleziono jeszcze leku, który potrafi poradzić sobie z wirusem drzemiącym w naszych komórkach nerwowych, a do zakażenia opryszczką dochodzi bardzo łatwo – na przykład przez pocałunek czy używanie tych samych naczyń. Możemy natomiast obniżyć częstotliwość uaktywniania się wirusa, unikając czynników osłabiających nasz organizm oraz wzmacniając skórę naszych ust.

Czy wiesz, że…
… opryszczka to jedna z najbardziej powszechnych chorób zakaźnych? Szacuje się, że chorobą dotkniętych jest 29 milionów osób w Polsce.
na całym świecie zarażonych wirusem opryszczki jest aż 80% populacji, a u połowy z tych osób wirus ten ujawnił się przynajmniej raz w życiu.


Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2013-08-31 14:58:11
    ploteczka
    mnie w walce z opryszczka pomaga żel bionawilżający z kapsułkami witaminowymi eye CARE od FLOSLeku. a na cięższe przypadki - ZOVIRAX
    IP: 212.244.70.35
do góry strony