Uroda.com / Artykuły / Ochrona włosów latem

Artykuły

Ochrona włosów latem

2011-05-23


Już z niecierpliwieniem czekamy na pierwsze prawdziwie letnie dni, przejrzyste, niebieskie niebo i ciepłe promienie Słońca.

Autor: Magda Kołodziej

Źródło: Uroda.com

Zanim jednak wskoczymy w ulubione japonki i krótkie spodenki pamiętajmy, że to na co z taką tęsknotą czekamy- Słońce, tak naprawdę może wyrządzić dużą krzywdę nie tylko naszej skórze,ale i włosom. Dlatego drogie panie już teraz pomyślmy jak chronić nasze włosy przed promieniami UV,aby po urlopie wciąż móc cieszyć się piękną, bują czupryną. Poniżej przedstawiam kilka najważniejszych wskazówek:

- Czy wiecie, że Słońce uruchamia w mokrych włosach reakcje chemiczne podobne do tych, jakie zachodzą podczas rozjaśniania? Niestety, smutne,ale prawdziwe,dlatego tuż przed latem zrezygnujmy z nadmiernego rozjaśniania włosów w salonie fryzjerskim. Pod wpływem promieni słonecznych nasza fryzura pod koniec upalnych dni i tak będzie o kilka tonów jaśniejsza.

-Zawsze przed wyjściem na plaże girl.jpgzapewnij włosom odpowiednią ochronę. Na rynku jest bardzo szeroka oferta żeli, masek,kremów czy mgiełek chroniących włosy przed wysuszeniem i kuszeniem spowodowanym promieniami UV.

-Pamiętajmy o zdrowej, zbilansowanej diecie bogatej w wit C,PP oraz witaminy z grupy B. Odpowiadają one między innymi za wygląd naszej skóry i włosów. Preparaty dostępne w aptekach pomogą nam wzmocnić włosy od środka i zapobiec ich wypadaniu.

- Stosujmy szampony oraz odżywki przeznaczone do letnich temperatur. Pomogą nam one na dłużej cieszyć się kolorem włosów farbowanych a jednocześnie zawierają substancje, które pięknie odbijają światło. Regularne stosowanie latem takich produktów napewno spowoduje wzmocnienie struktury włosa. Produkty te wzajemnie uzupełniają swoje działanie, aby zapewnić twoim włosom unikalny i niezwykle trwały program ochrony przeciwsłonecznej.
Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2011-08-04 13:59:17
    Niestety nie udało mi się jeszcze znaleźć dobrego kosmetyku, który uchroni mnie przed rozjaśnianiem włosów :( Jakieś propozycje?
    IP: 83.7.199.52
do góry strony