Uroda.com / Artykuły / Obżarstwo przed okresem – jak z tym walczyć?

Artykuły

Obżarstwo przed okresem – jak z tym walczyć?

2014-04-23


Element rozpoznawczy drugiej fazy cyklu – niepohamowany apetyt większości z nas dodatkowo psuje nastrój przed okresem. Czy jest jakiś sposób na napady apetytu?

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fmTo nie tylko fizyczna potrzeba jedzenia tuż przed okresem sprawia, że się objadasz. Niestety, problem jest również w psychice. Szaleństwo hormonalne, jakie przechodzi przez Twój organizm, uruchamia mnóstwo mechanizmów, które w pozostałej części miesiąca pozostają uśpione.
Jak więc walczyć z napadami głodu?

1. Jedz dużo!

Jak to zwykle bywa przy dietach odchudzających, najważniejsze jest regularne jedzenie sporej ilości posiłków. 5-6 posiłków w trakcie dnia to coś normalnego i, jeśli nie jesz tak często zwykle, w drugiej fazie cyklu powinnaś zmienić przyzwyczajenia.
Obowiązkowo śniadanie i przekąska jeszcze przed 12.00, do tego obiad, przekąska po powrocie z pracy i kolacja. Jeśli organizm „zrozumie”, że będzie dostawał posiłki w regularnych odstępach czasu, „zrezygnuje” z uporczywego „ssania” w żołądku.

2. Posiłki wyłącznie lekkostrawne


O ile w ramach odstępstw od codziennej diety, można sobie pozwolić na coś „konkretniejszego” i niekoniecznie zdrowego, o tyle przed okresem powinnaś taką opcję wykluczyć.
Menu opierać się powinno przed wszystkim o warzywa, lekkie mięsa, ryby, sałatki i wieloziarniste pieczywo. O warzywach strączkowych na te kilka dni zapomnij!

3. Ostrożnie z owocami!

Owoce, z uwagi na zawartość fruktozy, mogą wzmagać wzdęcia, a to przed okresem na pewno nie jest Ci potrzebne. Ogranicz więc dawkę owoców do maksimum dwóch porcji dziennie.

4. Spacer z ukochanym
   
Przed okresem bywasz przemęczona i zła? Najlepszy sposób na rozładowanie napięć to spacer, najlepiej z najbliższą Ci osobą. Dotlenienie organizmu i relaks to doskonały sposób na pobudzenie aktywności, poprawę samopoczucia i odstawienie paczki chipsów.

Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 


 Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony