Uroda.com / Artykuły / Obsesja na punkcie bieli

Artykuły

Obsesja na punkcie bieli

2012-06-25


Śnieżnobiały uśmiech jak u gwiazdy filmowej to marzenie wielu z nas. Do jego realizacji dążymy różnymi, nie zawsze bezpiecznymi drogami. Przed wybielającą kuracją koniecznie skonsultujmy się z lekarzem, który najpierw zbada stan naszych zębów i wyleczy ubytki.

Autor: eg

Źródło: informacja prasowa

Nawet najbielsze zęby pod wpływem kawy, herbaty czy papierosów mogą z czasem zmienić kolor. Dlatego wybielanie uzębienia jest coraz popularniejszym zabiegiem. Ładny uśmiech jest nie tylko oznaką zdrowia – dodaje nam też urody i pewności siebie, a także odmładza. 

Na białe zęby sposobów kilka

Część osób zachęcona reklamami próbuje wybielić zęby samodzielnie – za pomocą żelu, specjalnych past, płynów czy pasków. Dla osiągnięcia lepszego efektu zdarza się, że stosuje kilka metod jednocześnie. – Używając wybielających preparatów pamiętajmy o umiarze. Zbyt częsty kontakt z zawartymi w nich aktywnymi substancjami może bowiem uszkodzić szkliwo – ostrzega lek. dent. Bartosz Leda z Centrum Stomatologii Candeo. Z tego względu warto rozważyć wybielanie w gabinecie dentystycznym lub przynajmniej wybrać się na konsultację ze stomatologiem. Niezależnie od metody, przed wybielaniem powinniśmy skontrolować stan naszych zębów, usunąć osad, kamień i wyleczyć ewentualne ubytki. W przeciwnym razie stosowane w wybielaniu specyfiki mogą wniknąć do wnętrza zębów.

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym można przeprowadzić na kilka sposobów. Jednym z nich jest wybielanie nakładkowe. Najpierw stomatolog wykonuje wyciski naszej górnej i dolnej szczęki, które służą do przygotowania silikonowych nakładek. Taką nakładkę napełnia się następnie specjalnym żelem i nakłada na zęby, zwykle przez trzy-cztery kolejne noce. Inną metodą jest wybielanie laserowe. Podczas tego zabiegu stomatolog najpierw rozprowadza na naszych dziąsłach żel ochraniający i utwardza go lampą UV. Następnie nakłada na nasze zęby specjalny preparat wybielający i naświetla go przez 15 minut. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, czynności te powtarza się trzy-cztery razy. Cały zabieg trwa więc około godziny, a efekty widoczne są od razu. 

Bielsze, ale nie na zawsze

Pamiętajmy, że wybielanie polega na usunięciu przebarwień i plam na uzębieniu. W ten sposób nasze zęby odzyskują naturalną barwę. Dzięki temu poprawiamy kolor uzębienia, ale nie możemy go całkowicie zmienić, bo ma on podłoże genetyczne – tak samo jak barwa oczu czy włosów.  – Pacjenci czasami przynoszą ze sobą zdjęcia aktorów czy muzyków, którzy mają pożądany przez nich kolor zębów. Warto jednak wiedzieć, że śnieżnobiałe i idealnie równe uśmiechy wielu gwiazd to efekt, który osiąga się nie dzięki wybielaniu, a nałożeniu porcelanowych licówek, które mają odpowiedni kształt i kolor – mówi lek. dent. Bartosz Leda z Candeo

Po wybielaniu przez dwa dni powinniśmy być na tzw. białej diecie.W tym czasie należy zrezygnować z picia kawy, herbaty, czerwonego wina, soków owocowych o ciemniejszej barwie i spożywania pokarmów o wyjątkowo intensywnych barwach. Należy też wystrzegać się palenia papierosów – mówi lek. dent. Bartosz Leda z Candeo. W tym czasie może także pojawić się przejściowa nadwrażliwość zębów na zimne i gorące napoje i pokarmy. Objawy te zwykle ustępują po około 24 godzinach. 

Efekt wybielania niestety nie jest stały – utrzymuje się od pół roku do około dwóch lat. Wszystko zależy od tego, czy prawidłowo dbamy o higienę jamy ustnej, a także od naszych przyzwyczajeń. Jeśli pijemy dużo kawy i herbaty lub palimy papierosy, śnieżnobiałym uśmiechem będziemy się cieszyć krócej. Zabieg ten można jednak co jakiś czas powtarzać. 
Ocena: 48

Komentarze (16)

 

 • 2013-04-28 20:00:39
  magda
  Doskonale znam to uczucie. Ale ja jestem juz po zabiegu wybielenia zębów w klinice Dentist w Krakowie. To jest własnie to co chciałam uzyskać. Efekty sa rewelacyjne. Polecam.
  IP: 80.238.108.252
 • 2012-10-18 19:38:17
  ja stosuję czasem gumy wybielające, sprawdzają sie na specjalne okazje
  IP: 46.113.96.71
 • 2012-09-04 14:35:05
  ciekawa jestem ile kosztuje taki zabieg wybielajacy
  IP: 164.127.142.63
 • 2012-08-31 11:40:07
  czasami takie zabiegi niekorzystnie wpływają na stan naszych zębów :/
  IP: 46.112.39.98
 • 2012-08-26 20:08:56
  Chciałabym mieć piękny biały uśmiech, ale bez specjalistycznej opieki stomatologa..nie można nic samemu zrobić....;( nieumiejętne używanie pasków wybielających też może nam zaszkodzić...;(
  IP: 89.73.228.65
 • 2012-08-22 17:23:21
  Wybielanie wybielaniem. Ale są osoby, które nie mają czysto białej kości i ich zęby nie będą w 100% białe. To już uwarunkowane genetycznie :(
  IP: 87.205.195.20
 • 2012-08-09 20:26:26
  Pewnie trzeba regularnie używać pasków wybielających ;/
  IP: 164.127.182.148
do góry strony