Uroda.com / Artykuły / O włos od idealu - 5 faktów i mitów o depilacji laserowej

Artykuły

O włos od idealu - 5 faktów i mitów o depilacji laserowej

2016-05-06


To już ostatni dzwonek, aby skorzystać z depilacji laserowej i latem zachwycać gładkim ciałem. Eksperci rozprawiają się z najpopularniejszymi faktami i mitami na temat epilacji.

Autor: Uroda.com

Źródło: informacja prasowa Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we WrocławiuPora roku ma znaczenie - FAKT

Wiosna to ostatni dzwonek na wykonanie epilacji laserowej.
O ile latem silne nasłonecznienie może spowodować podrażnienia skóry, o tyle teraz ryzyko maleje. Dlaczego tak się dzieje?
- Większość zabiegów laserowych powoduje powstanie procesów zapalnych. To sprawia, że skóra jest narażona na różnego rodzaju przebarwienia – mówi Dorota Kliszewska, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu. – Wyjątek stanowią technologie frakcyjne oferowane przez platformę laserową eMax, które można również wykonywać latem – dodaje.

Epilacja może być stosowany na skórze opalonej - MIT

Opalenizna jest przeciwskazaniem do stosowania epilacji. Światło lasera zamiast popłynąć prosto do mieszka włosowego i zniszczyć go, rozproszy się na skórze i dojdzie do podrażnienia (oparzenie, odbarwienie). Przeciwskazaniem jest również stosowanie preparatów brązujących i samoopalających.
- Po ekspozycji skóry na słońce należy odczekać minimum miesiąc, aby móc przystąpić do zabiegu. Warto to skonsultować z ekspertem wykonującym zabieg – mówi Magdalena Nawrocka, fizjoterapeutka w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Epilacja jest skuteczniejsza od tradycyjnych metod – FAKT

Tradycyjne metody (golenie, depilator, wosk) dają krótkotrwałe i mało satysfakcjonujące efekty.
Dodatkowo niosą ryzyko wrastania włosów, przebarwień i reakcji alergicznych.
- Epilacja jest wolna od tych zagrożeń, a przy tym jest metodą szybką, bezinwazyjną i praktycznie bezbolesną. Pozwala na trwałą redukcję niechcianego owłosienia w bezpieczny sposób, z dowolnych części ciała - od twarzy (na przykład wąsik, uszy, broda czy policzki), przez pachy, ramiona, dłonie, po nogi i bikini – mówi Magdalena Nawrocka, fizjoterapeuta w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Ocena: 0

Komentarze (3)

 

 • 2017-05-10 12:18:23
  linda
  Najskuteczniejszą metodą depilacji, jaką kiedykolwiek stosowałam była depilacja IPL. :) Mam własne urządzenie Panasonica - jest bardzo poręczne, a efekt jest super.
  IP: 83.28.4.76
 • 2016-09-15 09:58:27
  Basia
  wypróbowałam cellu off floslek , mam cudnie gładnie uda i pośladki bez cellulitu,
  IP: 89.72.242.250
 • 2016-05-10 16:33:08
  Natalia
  ja własnie skończyłam serie 10 zabiegów depilacji laserowej na nogi w klinice Amaryllis jestem mega zadowolona ani jednego wloska polecam
  IP: 87.205.47.65
do góry strony