Uroda.com / Artykuły / Noworoczne postanowienie: zrzucamy zbędne kilogramy

Artykuły

Noworoczne postanowienie: zrzucamy zbędne kilogramy

2014-01-04


Pożegnanie starego roku i rozpoczęcie nowego sprzyja wyznaczaniu nowych celów. Jak pokazują badania, co trzecia osoba planuje zgubić zbędne kilogramy. Aby proces ten zakończył się sukcesem, podsuwamy kilka cennych rad.

Autor: sensilive.pl

Źródło: informacja prasowa


Plan drogą do sukcesu

Wiesz, co daje największą gwarancję powodzenia decyzji? Plan. Jasny, przejrzysty, konkretny plan działań. Będzie niczym mapa z drogowskazami na drodze do naszej przemiany. Bądź ze sobą szczera. Twój plan musi być wiarygodny i realny do wykonania! W przeciwnym razie całe przedsięwzięcie  skończy się porażką i frustracją.

Zacznij od określenia celu i czasu, w jakim zamierzasz go osiągnąć:
- Ile kilogramów chcesz zgubić? Ile cm w pasie, na biodrach?
- Jaki dajesz sobie czas? Cały proces podziel na krótsze, mierzalne odcinki. Np. „Chcę zrzucić 6 kilogramów w ciągu pół roku. Co miesiąc będę tracić 1 kilogram.”
Następnie ustal krok po kroku schemat działań. Punkt po punkcie wypisz wszystkie czynności, które pozwolą osiągnąć Ci cel. Pamiętaj, że komunikat „Chcę schudnąć” jest dla Twojego mózgu abstrakcyjnym określeniem. Jeśli mózg nie dostanie jasnych instrukcji, nie zapamięta ich i nie będzie mógł ich wykonać. Dlatego Twój harmonogram powinien zawierać szczegółowe:

Informacje na temat posiłków

Przygotuj menu na kolejne dni. Zacznij od śniadania: co konkretnie i w jakich ilościach zjesz? O której godzinie? W ten sposób rozpisz wszystkie posiłki i przekąski. Z pomocą mogą przyjść gotowe plany dietetyczne. Jeśli masz taką możliwość, skorzystaj z konsultacji dietetyka.
Do sklepu chodź z listą zakupów. Pamiętaj też, by przygotować sobie wcześniej posiłki do pracy. Unikniesz w ten sposób pokus.

Plany treningów

Wybierz formę sportu, która najbardziej Ci odpowiada. Określ częstotliwość i czas trwania wysiłku. Wybierz miejsce, a nawet strój. Im konkretniej, tym lepiej.


Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony