Uroda.com / Artykuły / Nowoczesna epilacja - rewolucja na miarę XXI wieku!

Artykuły

Nowoczesna epilacja - rewolucja na miarę XXI wieku!

2012-11-27


Na najczęstsze pytania dotyczące epilacji, odpowiada dla Was dr n. med. EWA KANIOWSKA - specjalista dermatolog z ponad 30-letnim doświadczeniem.

Autor: pr

Źródło: informacja prasowa

 • Czy okres jesienno-zimowy to dobry czas na epilację?


Tak, to bardzo dobry czas na wykonanie tego zabiegu. Oczywiście zabiegi epilacji można wykonywać przez cały rok. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest opalona skóra, więc jeżeli minął miesiąc od ostatniego opalania, epilację można bezpiecznie wykonać.

 • Czym różni się depilacja od epilacji?


Depilując włosy usuwamy je tylko na pewien czas. Epilacja to trwałe usuwanie owłosienia za pomocą lasera. Jest to najbardziej skuteczna metoda, gdyż dzięki niej niszczymy włos w cebulce. Światło laserowe zostaje zaabsorbowane przez barwnik zawarty we włosie (melaninę), co w konsekwencji doprowadza do termicznej destrukcji mieszka włosowego. W danym momencie na naszym ciele 20 % włosów jest w aktywnej fazie wzrostu i ta ilość zostanie bezpowrotnie usunięta podczas jednej sesji zabiegowej. Cztery, pięć zabiegów, wykonanych w odpowiednich odstępach czasu, powinno pomóc nam zwalczyć problem. Metoda ta jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, dla których tradycyjna depilacja jest uciążliwa, wywołuje reakcje alergiczne, czy wrastanie włosów i może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych.

 • Technologia idzie do przodu, a w przypadku medycyny estetycznej rozwija się bardzo dynamicznie. Prawdziwym odkryciem tego roku ma być innowacyjny laser, który zrewolucjonizuje pojęcie epilacji. W czym tkwi jego niezwykłość, jakie są jego zalety i czym wyróżnia się na tle dotychczasowych urządzeń?


Owszem, technologia w tej dziedzinie rozwija się niezwykle szybko. Naukowcy, tworzący kolejne, ulepszone wersje danego urządzenia starają się, aby zabieg był bezpieczny, bezbolesny i trwał możliwie najkrócej. Wszystkie te właściwości zostały spełnione w przypadku najnowszego lasera diodowego służącego do epilacji. Zanim jednak odkryję jego nazwę przytoczę po krótce historię jego powstania. Dotychczas najbardziej znanym na świecie laserem służącym epilacji był Light Sheer. Urządzenie cieszyło się dużą skutecznością, ale wymagało też znacznej cierpliwości od pacjentów. Ze względu na małą głowicę lasera, działaniu poddawane były niewielkie obszary skóry (ok 1 cm kw.). To zaś oznacza długi czas wykonywania zabiegu.

Jak poradzili sobie z tym problemem producenci Light Sheer? Stworzyli laser o dużej głowicy, działający na duży obszar skóry. Ale to nie wszystko. System został udoskonalony także pod innymi względami, dzięki czemu jest bezpieczny (m.in. przez automatyczne dobieranie parametrów) i niezwykle skuteczny. Tym rewolucyjnym laserem i absolutnym hitem w dziedzinie epilacji jest: Laser Diodowy VECTUS™ - najnowocześniejszy, najszybszy i zarazem najmocniejszy systemem do depilacji laserowej na świecie. Warto też dodać, że urządzenie posiada certyfikat FDA, potwierdzający jego bezpieczeństwo i skuteczność.

 • Dlaczego automatyczny dobór parametrów zwiększa bezpieczeństwo zabiegu?


Laser Vectus jako jedyny na świecie wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W ten sposób system samodzielnie dobiera bezpieczne i skuteczne dla danego pacjenta parametry zabiegu. Wyklucza to możliwość poparzenia skóry lub niską skuteczność. Co więcej, urządzenie ma wbudowany system chłodzenia. Skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła - dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Emitowana przez laser energia jest efektywniej wykorzystywana, co z kolei przekłada się na skrócony czas zabiegu.

 • Jak długo w takim razie trwa zabieg epilacji laserem Vectus?


Vectus jest najszybciej pracującym laserem w swojej kategorii. Dodatkowo, w zależności od obszaru zabiegowego mamy do wyboru odpowiednią wielkość głowicy. Przy dużych obszarach, jak  nogi czy plecy - wykorzystywana jest duża głowica. Do zabiegu na małych powierzchniach, jak górna warga, broda – używa się precyzyjnej małej głowicy. Szybkość pracy lasera i zwiększona końcówka zabiegowa sprawiają, że przykładowo - usunięcie owłosienia z pleców mężczyzny trwa tylko około trzy minuty! To skraca czas zabiegu o 80%!
To daje nam niezwykłą oszczędność czasu, co za tym idzie, niższą cenę zabiegu – to, na czym obecnie szczególnie zależy pacjentom.

 • Czy w Pani gabinecie można wykonać zabieg laserem Vectus?


Tak. Podążając za nowoczesnymi, sprawdzonymi i skutecznymi rozwiązaniami oraz kierując się oczekiwaniami pacjentów zakupiliśmy laser Vectus. Jestem przekonana, że będzie cieszył się dużą popularnością. Biorąc pod uwagę duże tempo życia, nieustanny brak czasu, przy jednoczesnej trosce o nasz wygląd i komfort psychiczny pacjentów, zabieg przy użyciu tego lasera będzie optymalnym rozwiązaniem.

 

Dr n. med. EWA KANIOWSKA - specjalista dermatolog
W 1983 r. ukończyła Akademię Medyczną we Wrocławiu im. Piastów Śląskich – Wydział Lekarski. Założycielka Derma Puls, Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej, współzałożycielka i wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy  Dermatologów Estetycznych, członek Europejskiego Stowarzyszenia Dermatologów Estetycznych ( ESCAD), Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Mezoterapii. Dr Ewa Kaniowska jest jedną z fundatorek fundacji Medycyny Estetycznej Anti-Aging i członkiem Rady Fundacji. Od wielu lat dr Kaniowska prowadzi wykłady i zajęcia praktyczne m.in. w Międzynarodowym Centrum Medycyny Estetycznej przy ul. Włodarzewskiej w Warszawie. Od ponad 30 lat dr Kaniowska pracuje jako lekarz. Dr Ewa Kaniowska specjalizuje się w nowatorskich technikach leczenia defektów twarzy, niechirurgicznej korekty nosa, a także w holistycznych terapiach leczniczych. Autorka licznych opracowań naukowych wydawanych podczas krajowych i międzynarodowych kongresów.

Więcej informacji:  www.derma-puls.com.pl

Ocena: 50

Komentarze (6)

 

 • 2013-06-02 00:20:49
  Zapraszamy na nowoczesną, najskuteczniejszą depilację laserem VECTUS! Chcesz mieć starannie wydepilowane ciało? Wypróbuj Palomar VECTUS - jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze, który pozwala precyzyjnie dobrać parametry zabiegu. Gwarantujemy Państwu bezpieczeństwo, wysoką skuteczność, efektywność oraz pełną satysfakcję i komfort, który zapewnia ekspresowe tempo pracy lasera oraz zastosowanie chłodzenia kontaktowego. Sprawdz PROMOCJE! Klinika Medi-Derm tel: 22 760 33 77, 611 84 11
  IP: 178.235.249.164
 • 2013-01-20 15:51:52
  madzik
  Jeśli laser Vestus to tylko w derma-puls.com.pl. Może ciut niż w wielu innych gabinetach, ale to jakość za którą warto zapłacić.
  IP: 93.181.131.197
 • 2013-01-04 09:59:49
  martusia
  Zdecydowanie dla osób, które tak jak ja nie cierpią odrastających włosków wrastających w skórę. Jeden zabieg i problem z głowy na długi czas. Fajna sprawa!
  IP: 78.9.150.233
 • 2012-12-28 19:23:33
  Ja jestem po "pseudo-depilacji" IPL - kompletnie nie polecam. Natomiast jestem w trakcie depilacji Light Sheer i już po jednym zabiegu widzę ogromną różnicę w działaniu i jakości.
  IP: 89.70.183.224
 • 2012-12-01 17:24:38
  Mam cichą nadzieję, że szybko dojdzie do tego, że taki laser będzie można zakupic i epilować się w domowym zaciszu ;D
  IP: 81.219.156.45
 • 2012-11-28 20:49:43
  Zastanawiam się nad laserowym zabiegiem epilacji, jednak jest on wciąż jak dla mnie za drogi. Mam wielką nadzieję, że kiedyś ten zabieg będzie dla wszystkich a nie tylko dla wybranych jednostek.
  IP: 31.128.17.12
do góry strony