Uroda.com / Artykuły / Nowe trendy w wygładzaniu skóry!

Artykuły

Nowe trendy w wygładzaniu skóry!

2010-09-24


Zabieg Fraxel re:pair to rewolucyjne rozwiązanie przeznaczone do korekcji zniszczonej skóry z widocznymi oznakami starzenia. Zabieg ten jest dostępny w Polsce, wykonuje go m.in. dr Maciej Rogala – lekarz medycyny estetycznej, w Miejskiej Farmie Piękności.

Autor: Miejska Farma Piękności

Źródło: Miejska Farma Piękności

Coraz częściej zabiegi medycyny estetycznej, których celem jest odmładzanie, wykorzystują naturalne mechanizmy regeneracyjne skóry. Wystarczy tylko w kontrolowany sposób ją do tego zmusić. Właśnie na tej zasadzie działa laser frakcyjny Fraxel re:pair, dzięki któremu można nie tylko poprawić stan skóry, czyli pozbyć się zmarszczek, blizn, przebarwień czy rozstępów.

Fraxel re:pair to najnowsza wersja lasera frakcyjnego. Jest jedynym na rynku medycyny estetycznej ablacyjnym laserem frakcyjnym przeznaczonym do zabiegów małoinwazyjnych, umożliwiającym osiągnięcie jeszcze lepszych efektów, niż w przypadku działania tradycyjnych laserów do głębokiej ablacji. Jednocześnie zamierzony efekt osiągamy w sposób bezpieczniejszy, przewidywalny oraz przy krótszym okresie rekonwalescencji i co bardzo ważne – podczas zaledwie jednego zabiegu!

Dzięki potwierdzonej badaniami klinicznymi skuteczności laser Fraxel re:pair został dopuszczony do stosowania w spłycaniu zmarszczek, bruzd, nierówności powierzchni skóry, zmian barwnikowych oraz blizn różnego pochodzenia.

Pobudzenie produkcji nowych włókien kolagenowych wpływa na ujędrnienie skóry. Ponadto podczas zabiegu następuje usunięcie części tkanki (w zależności od ustawionych parametrów, nawet do ok. 50%) w sposób równomierny na całej poddanej zabiegowi powierzchni, co w rezultacie daje efekt napięcia (liftingu) zwiotczałej skóry.

Istotne jest, że w czasie zabiegu występuje mała bolesność i w porównaniu z innymi zabiegami ablacji laserowej niedogodności podczas rekonwalescencji są znacznie mniej dokuczliwe.
 Na co działa FRAXEL RE:PAIR: Spłyca zmarszczki Poprawia jędrność i elastyczność skóry  Zmniejsza rozstępy, blizny pooperacyjne, pourazowe i potrądzikowe Zmniejsza widoczność rozstępów  Likwiduje przebarwienia (tzw. hormonalne, pojawiające się z wiekiem, posłoneczne) Zmniejsza widoczność porów
Lifting powiek
Uzyskany efekt liftingu nie jest do osiągnięcia innymi laserami.

W zabiegach Fraxel re:pair stosuje się punktowe światło, którego działanie obejmuje precyzyjnie wybrane fragmenty skóry mikroskopijnej wielkości. Laser dociera do głębokich warstw skóry usuwając stare, uszkodzone komórki, pobudza procesy regeneracji, stymulując powstawanie nowych komórek, co prowadzi do uzyskania świeżej, promiennej i zdrowej skóry o jednolitym kolorycie.

W ciągu trzech do sześciu miesięcy efekty stają się jeszcze bardziej widoczne w wyniku postępującego procesu zagęszczania struktury włókien kolagenowych. Technologia przeprowadzania zabiegu jest tak precyzyjna, że można go stosować nie tylko na skórę twarzy, lecz również na delikatną skórę powiek, szyi, dekoltu i dłoni. 

Fraxel re:pair zapewnia najszybsze leczenie i maksymalne bezpieczeństwo dla wszystkich rodzajów skóry.  Zabieg ten to bezpieczna, skuteczna i zapewniająca wyższy komfort alternatywa leczenia chirurgicznego.

Skutki uboczne? Są nieznaczne. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i obrzęk.
Do innych przejściowych skutków ubocznych zalicza się również łagodne uczucie swędzenia, suchość i łuszczenie się skóry oraz efekt opalenizny. Działania te mogą mieć różne nasilenie i czas trwania, w zależności od indywidualnych właściwości regeneracyjnych skóry oraz intensywności zastosowanych parametrów.

Poprawę stanu skóry po zabiegu widać już po upływie tygodnia. Produkcja kolagenu pobudzana jest nawet do sześciu miesięcy po zabiegu. Dopiero po upływie tego czasu rezultat jest kompletny. Skóra staje się zwarta, jędrniejsza i bardziej napięta. Końcowy rezultat utrzymuje się od 3 do 5 lat!!! Blizny i rozstępy ulegają znacznemu zmniejszeniu i rozjaśnieniu.  Ponadto dzięki temu zabiegowi można uniknąć długiego okresu rekonwalescencji lub reakcji niepożądanych, które mogą wystąpić po innych zabiegach ablacyjnych.

To jedna z najskuteczniejszych, niechirurgicznych i nieinwazyjnych metod, pozwalająca na zregenerowanie skóry i przywrócenie młodego wyglądu. Cena zabiegu na twarz w Miejskiej Farmie Piękności 4 500 zł.

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony