Uroda.com / Artykuły / Nowa płyta Sylwii Grzeszczak

Artykuły

Nowa płyta Sylwii Grzeszczak

2013-07-16


Młoda artystka opowiada o najnowszym teledysku, albumie i… sposobie na osiągnięcie sukcesu.

Wioleta Derkowska

Autor:

Wioleta DerkowskaWioleta Derkowska: Nagrywałaś nowy teledysk do piosenki „Pożyczony”. Jak wspominasz prace na planie?

Sylwia Grzeszczak: Przede wszystkim mieliśmy dużo słońca i piękną pogodę, jak na zamówienie. Co do samego klipu, jechaliśmy na plan z częściowo tylko napisanym scenariuszem – wiele pomysłów powstało w trakcie pracy. Było dużo dobrej zabawy i pozytywnej energii na planie. Myślę, że widać to w końcowym efekcie.

W.D.: Towarzyszyli Ci Tomasz Ciachorowski, Aleksandra Kisio, Andżelika Piechowiak. Przyjaźnicie się prywatnie?

S.G.: Poznaliśmy się na miejscu. Początkowo bałam się. Nie często występuje się u boku aktorów, ale już po chwili dystans między nami zniknął. Aleksandra, Andżelika i Tomek mimo zadań, jakie mieliśmy wykonać, potraktowali to jako artystyczną przygodę, zrozumieliśmy się doskonale. Myślę, że miło będzie spotkać którąś z tym osób i miło wspomnieć ten dzień spędzony na planie.

W.D.: „Pożyczony” to kawałek opowiadający o „pożyczaniu” chłopaka. O co dokładnie chodzi?

S.G.: To numer z przymrużeniem oka, trochę różniący się od moich poprzednich piosenek. Mówi o tym, że wielu z nas skrycie marzy o kimś, kto jest albo zajęty, albo nieosiągalny. Ja będąc małą dziewczynką kochałam się w Leonardo Di Caprio (śmiech). Jednak „pożyczanie” w mojej piosence się nie udaje, bo ona dobrze wie że „ to zły zwyczaj, pożyczać”. Poza treścią, numer jest inny muzycznie, energiczny, jest miejsce na to, by pobawić się głosem...

W.D.: Co znajdziemy na Twoim nowym albumie?

S.G.: 13 kompozycji, z których 12 jest mojego autorstwa. Długo i skrupulatnie tworzyłam ten album. Chciałam, by był dojrzalszy muzycznie od poprzedniego. Znalazło się też miejsce na eksperymenty, w piosence „Kiedy tylko spojrzę”, mieszam popowy głos z operą, jest też utwór zainspirowany klimatem „japońskim”. Ogólnie dużo melodii, które grały mi w duszy przez ten cały czas tworzenia.

Ocena: 50

Komentarze (3)

 

 • 2013-07-22 20:06:10
  ja
  cudowna płyta, a na trzeciego singla typuje Własny wzór lub Hotel chwil / Kiedy tylko spojrze. Sylwia jestes najlepsza
  IP: 89.68.120.24
 • 2013-07-20 01:18:22
  dd
  dd
  IP: 77.252.45.66
 • 2013-07-16 13:57:16
  arczi33
  Bardzo dojrzała płyta, pozdrawiam. ;d
  IP: 89.28.227.228
do góry strony