Uroda.com / Artykuły / Nowa płyta Libera

Artykuły

Nowa płyta Libera

2013-05-15


Marcin „Liber” Piotrowski już w maju wraca z nową płytą. Nam opowiada o nowym albumie i współpracy z Sylwią Grzeszczak.

Wioleta Derkowska

Autor:

Wioleta DerkowskaWioleta Derkowska: Co się stało z grupą  Ascetoholix. Zakończyłeś jej działalność?

Liber: Zespół nadal istnieje, w postaci Donia i Krisa. Chłopaki nagrywają kawałki, kręcą teledyski – być może nie tak intensywnie, jak kiedyś , chyba bardziej hobbystycznie. Moje odejście nie oznacza końca tego zespołu, choć na pewno ma to już inny kształt.

W.D.: Wolisz działać w pojedynkę?

L.:
W roku 2004 wydałem solowy album „Bógmacher”, z którego pochodzi m.in. utwór „Skarby”. Zawsze miałem dużo pomysłów, realizowałem się w zespole, ale szukałem innych dróg i rozwiązań. Lubię w pełni odpowiadać za swoje projekty, wziąć na siebie ciężar gry. Stąd chyba tak to wszystko się potoczyło.

W.D.:  22 maja odbędzie się premiera Twojej nowej płyty. Czym nas zaskoczysz?

L.: Będzie to płyta „Duety” więc, jak sama nazwa wskazuje - w każdym utworze pojawi się gość. Zaśpiewają dobrze znani z ostatnich piosenek: Mateusz Mijal, Rafał Brzozowski, Ino Ros czy Natalia Szroeder. Ale będzie też wielu innych gości: m.in. Andrzej Krzywy, Alicja Węgorzewska, Wojtek z grupy Video. Jest to ciekawy album, szerokie spektrum utworów i wokalistów.

W.D.: Piosenki śpiewane w duecie z Sylwią Grzeszczak okazały się strzałem w dziesiątkę. Czy jeszcze Was razem usłyszymy?

L.: Na razie nie planujemy, ale nigdy nie mów nigdy. Może coś fajnego skrywamy w „szufladzie”, pożyjemy – zobaczymy.

W.D.: Czy to właśnie wspólna miłość do muzyki Was zbliżyła?

L.: Myślę że tak. Rozumiemy się doskonale pod tym względem, mamy podobne „czucie”, choć ja tak naprawdę muzykiem jestem żadnym <śmiech>. Poza melodiami – mamy podobną wrażliwość i to jest ważniejszy czynnik.

Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2013-07-19 11:33:58
    Wtf???
    Człowiek, który pisał ten wywiad jest jakiś dziwny . Liber mówi że nie będzie się wypowiadał na temat swojego życia prywatego, a w następnych linijkach jest o ślubie itp. Nie kapuje-,- FUCK LOGIC
    IP: 178.43.51.44
do góry strony