Uroda.com / Artykuły / Niecodzienna antykoncepcja

Artykuły

Niecodzienna antykoncepcja

2012-11-27


Zapomniana tabletka, odklejony plaster, pęknięta prezerwatywa – dla wielu kobiet to dramat. Na szczęście wkrótce coraz więcej z nas nie będzie musiało pamiętać o antykoncepcji na co dzień czy przy każdym stosunku.

Autor: pr

Źródło: www.point.fm

Problematyczność najbardziej popularnych metod antykoncepcyjnych polega na tym, że trzeba o nich pamiętać na co dzień. Niby to nic strasznego, tabletka łykana raz dziennie czy wymieniany „co jakiś czas” plaster. Jednak im więcej mamy na głowie, tym trudniej o wszystkim pamiętać – czyż nie? Jak współczesna medycyna odpowiada na potrzeby kobiet?

Krok w przód

Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Antykoncepcji, z tej okazji w wielu miejscach zorganizowano spotkania specjalistów, na których głównym tematem były nowinki antykoncepcyjne. Jak podkreślają lekarze i naukowcy, razem z XX wiekiem, skończył się wiek tradycyjnej, hormonalnej pigułki.

Koniec ery tycia?

Tradycyjna antykoncepcja niesie za sobą szereg niedogodności. Nie chodzi tylko o konieczność częstego przypominania sobie o zabezpieczeniu, ale i efekty uboczne wprowadzania do organizmu hormonów. Tycie i stany depresyjne to następstwa z którymi muszą borykać się stosujące hormonalną antykoncepcję kobiety. Znacznie mniej inwazyjne, a tak samo (a może nawet bardziej) skuteczne są np. wymieniane raz na trzy lata implanty podskórne, które jednak w naszym kraju wciąż są niedostępne.

Nie co dzień, ale codziennie

Metody antykoncepcyjne, które nie zmuszają kobiet do przypominania o sobie codziennie są równie skuteczne, co tradycyjne pigułki, a mają dodatkowo szereg zalet. Jedną z nich jest np. nie obciążenie wątroby i układu pokarmowego, z którym przecież u wielu kobiet występują problemy. Co jeszcze? Niecodzienna antykoncepcja jest generalnie lepiej przez kobiecy organizm tolerowana, wyklucza też zmiany w skuteczności spowodowane pominięciem dawki środków antykoncepcyjnych.

Im dalej tym lepiej

Współczesna ginekologia jest nie do porównania z tą, sprzed kilkudziesięciu lat. Niemal każdego roku trafiają na rynek pigułki o mniejszej ilości słabo przyswajalnych czynników. Dwa lata temu – jak informuje PAP wprowadzono na rynek pigułki z estrogenem do złudzenia przypominającym ten naturalny, kobiecy. Oczywiście metody są jednocześnie bardziej skuteczne i bezpieczniejsze.

Antykoncepcja przyszłości jawi się więc jako mało problematyczna, nieuciążliwa, a co najważniejsze ściśle dopasowana do stylu życia konkretnej kobiety.


Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 

 

 

Ocena: 45

Komentarze (4)

 

 • 2013-02-04 13:48:09
  A ja niestety ani nie jestem za takimi metodami innowacyjnymi, ani za tabletkami. Wolę zabezpieczać się metodą najprostszą, czyli prezerwatywy;) Jeżeli chodzi o tabletki też musicie mieć dobrego gina. Pamiętajcie lekarz który bez pytania o nic daje receptę na tabletki anty bo pacjentka chce może Wam zrobić krzywdę. Ja sama niestety na taką doktor trafiłam. Przepisała mi tabsy i niestety poszłam do kogoś innego po jakimś czasie okazało się, że jak na mój układ lek był za mocny, za duża dawka, za silne skończyło się całe szczęście tylko tym, że przytyłam, pojawiło się więcej owłosienia i torbiel w piersi. Ale mogło się skończyć dużo gorzej. Pamiętajcie lekarz powinien was pytać o regularność miesiączek z conajmniej półroku, ytać o torbiele i guzki, trądzik, przebarwienia skórne, jeżeli okaże się, że macie jakieś problemy z hormonami powinien zlecić badania;) I pamiętajcie powiedzieć czy macie żylaki lub zatory żylne, niektórych anty nie wolno brać wtedy;)
  IP: 78.88.221.254
 • 2012-12-07 13:50:58
  Jakoś nie przekonuje mnie wszczepianie sobie czegokolwiek pod skórę, brrr... Wolę tradycyjne tabletki ;)
  IP: 81.219.156.45
 • 2012-12-01 23:55:03
  Nie koniecznie się tyje. Po niektórych tabletkach się wręcz chudnie.
  IP: 89.70.221.152
 • 2012-11-29 23:28:57
  Czytając ten artykuł przypomniałam sobie własnie o tym, że muszę zażyć tabletkę antykoncepcyjną, dziękuję! :)
  IP: 188.33.90.116
do góry strony