Uroda.com / Artykuły / Naturalne metody walki z infekcjami

Artykuły

Naturalne metody walki z infekcjami

2016-11-28


Polska jest w pierwszej dziesiątce krajów europejskich, w których przyjmuje się najwięcej antybiotyków. Nikt nie lubi chorować, dlatego w trosce o nas samych oraz naszych bliskich chcemy jak najszybciej wyeliminować objawy infekcji. Sięgamy wówczas po antybiotyk w nadziei, że szybko rozprawi się z niechcianym intruzem, a my powrócimy do normalnego funkcjonowania.

Autor: Uroda.com

Źródło: informacja prasowa DuoLifeTo prawda, że antybiotyki pomagają zwalczać wiele chorób, jednak powinny być przyjmowane rozsądnie. Nadużywanie ich, ma bowiem swoje negatywne skutki dla naszego organizmu. Może warto wypróbować inne środki, często równie skuteczne - naturalne metody walki z infekcjami, a antybiotyki traktować jak ostateczność?

 Antybiotyki – czy zawsze warto po nie sięgać?

Odkrycie antybiotyków było niewątpliwe jednym z ważniejszych wydarzeń w dziedzinie medycyny. To dzięki nim lekarze są dziś w stanie wyeliminować wiele chorób i zapobiec epidemiom. Jednak powinno się sięgać po nie z umiarem, bo ich nadużywanie może mieć swoje przykre skutki. Podczas infekcji chętnie łykamy antybiotyk, żeby tylko wrócić jak najszybciej do zdrowia. Badania przeprowadzone na zlecenie Narodowego Instytutu Leków wykazały, że Polacy sięgają po antybiotyk nawet wtedy, gdy brać go nie powinni: przy przeziębieniu (30%), bólu gardła (24%), grypie (16%), czy kaszlu (12%).

Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli infekcja wywołana jest przez wirus - antybiotyk nie pomoże, bo działa on jedynie na bakterie. W takim przypadku trzeba radzić sobie w inny sposób: wygrzewanie się pod kołdrą i sen z pewnością są dobrym sposobem, by powstrzymać infekcję wirusową. W przypadku chorób wywołanych przez bakterię często leczymy się sami, zażywając antybiotyk, który pozostał nam po poprzedniej chorobie. Każdy antybiotyk działa na konkretne grupy bakterii i jeśli zażyjemy niewłaściwy to nie dość że choroba nam nie przejdzie, to jeszcze uodpornimy się na niego. To jest chyba największe zagrożenie obecnych czasów, o którym alarmują sami lekarze.  Antybiotyki powinny być podawane tylko, jeśli jest taka konieczność i nie powinniśmy ich przyjmować na własną rękę. Zbyt częste przyjmowanie antybiotyków sprawia, że przestaną działać i nie będzie nas czym leczyć. Ocena: 0

Komentarze (3)

 

 • 2017-08-17 16:29:56
  Andrzej
  Duolife POMAGA - https://www.youtube.com/watch?v=nBS4dKasMwc&list=PLBkKZPY_CTGC1i2hVX6w8rLaHVl455csI
  IP: 94.254.182.239
 • 2016-12-16 11:59:09
  Cześć, polecam stronę na której można odebrać bony nawet na 150zł SPRAWDZONE --> http://adresik.ml/b441066a
  IP: 91.246.67.2
 • 2016-11-30 18:05:38
  Mania
  u mnie świetnie sprawdza się syrop z czarnego bzu Blu (dla dzieci kupuję blu kid dla siebie i męża blu active)
  IP: 79.110.200.54
do góry strony