Uroda.com / Artykuły / Nanorewolucja!

Artykuły

Nanorewolucja!

2012-09-10


Nanokosmetyki zostały uznane przez Polish Journal of Cosmetology za kosmetyki XXI wieku. Badania przeprowadzone przez nich wykazały, że wśród ankietowanych są one najbardziej popularne. Na czym polega ich fenomen?

Autor: Anna Rzepka - NewU Beauty Clinic

Źródło: www.blog.newu.pl

Karłowate cząsteczki

„Nanos” to z greckiego „karzeł”, co idealnie pasuje do wielkości cząsteczek uzyskiwanych w tej technologii. Termin nanotechnologia odnosi się zatem do rozmiarów nanometrycznych, czyli pojedynczych atomów i cząsteczek oraz technologii, związanych z ich tworzeniem. 

Nanokosmetyki powstają dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Rozbijane się duże skupiska agregatów wody, co prowadzi do powstania mniejszych i uporządkowanych klastrów. Dodatkowo w pojedynczych cząsteczkach rozpuszczane są substancje aktywne, które przedostają się głębszych warstw skóry. Oprócz nanowody kosmetyki wzbogacane są także nanocząsteczkami srebra i miedzi. Zastępują one syntetyczne substancje konserwujące, wykorzystywane do tej pory.

Innowacyjność tych produktów polega na zwiększonej skuteczności substancji aktywnych, zawartych w nanokapsułkach, które wchodzą w ich skład. Nanokosmetyki mają szerokie zastosowanie i wykazują dużą  przepuszczalność przez skórę, co do tej pory było najtrudniejsze do osiągnięcia w produkcji kosmetyków. 

Bezpieczeństwo

W związku z głębszą penetracją przezskórną i cząsteczek 200 razy mniejszych od ludzkich komórek, część naukowców obawiała się, czy nie dojdzie do kumulacji tych związków w organach, do których przedostałyby się z systemu krwionośnego. Laboratoria, zajmujące się produkcją nanokosmetyków uspokajały, że ich produkty wnikają tylko w zewnętrzne warstwy skóry, nie docierając do warstw żywych. Badania nad wpływem nanocząsteczek potwierdziły tę tezę – cząsteczki nie docierają do jądra komórkowego ani cytoplazmy, są więc całkowicie dla nas bezpieczne. To nowa jakość kosmetyków, których skuteczność znacznie się zwiększyła. W 2005 roku Forbes przyznał prestiżowe nagrody aż 10. produktom, które powstały w oparciu o nanotechnologię.

Efekty

Nanotechnologia coraz częściej wykorzystywana jest w kosmetyce, ale w Polsce jeszcze nie zdobyła takiej popularności, jak np. w Stanach Zjednoczonych, czy Francji. Nanokosmetyki przeznaczone są w szczególności do nawilżania i odmładzania, ale stosowane są także w preparatach przeciwsłonecznych i kondycjonujących. Jak widać mają bardzo szerokie zastosowanie w codziennej pielęgnacji skóry. 

Nankosmetyki nie tylko lepiej się wchłaniają ale także ich działanie jest dłuższe, ponieważ substancje zawarte w nanocząsteczkach uwalniane są stopniowo. Już wkrótce w Gabinecie NewU, w Krakowie będzie można sprawdzić lub zakupić nanokosmetyki, ponieważ Gabinet poszerza swoją działalność o zabiegi kosmetologiczne. Warto zainteresować się nanokosmetykami, tym bardziej że ich ceny są przystępne, a skuteczność wysoka.

Dowiedz się, kto jest jednym z największych producentów nanokosmetyków Polsce na http://blog.newu.pl/nanorewolucja/

Ocena: 0

Komentarze (4)

 

 • 2013-03-09 00:59:35
  Nie muszą być wcale drogie takie kosmetyki. Zależy na pewno też od marki :)
  IP: 89.230.91.53
 • 2012-11-04 10:02:26
  Ciekawią mnie ceny.
  IP: 83.23.115.4
 • 2012-09-14 22:54:30
  Nanotechnologia jest spoko. Miałam na studiach o tym. Nanotechnologia ma szerokie zastosowanie nie tylko w kosmetykach, ale także w różnych tworzywach, materiałach, jak np. budownictwie, elektryce czy nawet szpitalach:)
  IP: 89.230.69.213
 • 2012-09-10 21:15:24
  pierwszy raz slysze.. ale ciekawe..
  IP: 153.19.220.28
do góry strony