Uroda.com / Artykuły / Najgorsze z najgorszych, czyli ranking błędów w makijażu

Artykuły

Najgorsze z najgorszych, czyli ranking błędów w makijażu

2012-09-24


Owszem, takich rankingów powstało już na pęczki, ale czy naprawdę szminka na zębach to taka tragedia? W porównaniu z błędami, które omówimy poniżej – absolutnie nie!

Autor: Agnieszka Kęsek

Błądzić jest rzeczą ludzką, to wie każdy. Tym bardziej jeśli chodzi o trudną sztukę makijażu. Każdej z nas choć raz zdarzyło się źle dobrać kolor podkładu czy szminki albo odbić tusz do rzęs na górnej powiece. Ale czy to naprawdę błędy? Otóż nie. To zaledwie… potknięcia. Prawdziwe błędy znajdziecie poniżej (ich kolejność jest przypadkowa).

1.    Efekt matrioszki

Nakładanie różu to wbrew pozorom trudna sztuka. Łatwo przesadzić z ilością i zamiast świeżego, zafundować sobie wygląd a’la rosyjska matrioszka. Różu nie można nakładać zbyt blisko nosa, oczu i żuchwy. Ma podkreślać kości policzkowe, a nie całe policzki.

2.    Nie wszystko złoto, co się świeci

Nadmiar kosmetyków perłowych lub zawierających opalizujące drobinki wygląda niestety dość tandetnie. Najlepiej zdecydować się na jeden świecący akcent na twarzy – jeśli to puder, to nie używajmy już cieni, różu i rozświetlacza tego typu. Kolejną śliską sprawą są perłowe cienie – już nadmiar tego jednego kosmetyku może zepsuć cały makijaż. Najważniejszą zasadą podczas ich nakładania jest umiar. Gruba warstwa brzydko podkreśla załamania powieki.

3.    Tak bardzo się starałam…

Makijaż, owszem, powinien być staranny, ale nie można doprowadzać dbałości o jego wygląd do przesady. Jeśli starasz się na siłę wyglądać idealnie, gdy zetrze ci się błyszczyk pędzisz zaraz do łazienki, sklejone rzęsy śnią ci się po nocach, a twarz zaczyna niebezpiecznie przypominać lalkę Barbie… coś się dzieje. Makijaż powinien być zabawą, frajdą, a nie obsesją.

4.    Niewolnica mody

Nie każdy „hit sezonu” pasuje każdemu. Zastanów się dwa razy zanim popędzisz do drogerii po szminkę lub cienie w najmodniejszym kolorze. Ładne jest to, co pasuje do urody a nie to, co aktualnie na topie.

5.    Kosmetyki nieodpowiednie dla typu cery i typu urody

Opalizujący podkład przy rozszerzonych porach, ciemna kreska wokół małych oczu, ciemna szminka na wąskich ustach, perłowe cienie w przypadku oczu wypukłych… to tylko kilka z całej gamy często popełnianych błędów. Dobrego makijażu nie sposób zrobić nie znając (lub ignorując!) właściwości cery i typu urody.

6.    Wieczór trwający cały dzień

Makijaż wieczorowy – mocny, wyzywający – jest absolutnie przeznaczony, jak sama nazwa wskazuje, na nieco późniejszą porę. Noszenie go w ciągu dnia to spore faux pas. Nie mówiąc już, że wygląda po prostu śmiesznie.

7.    Więcej znaczy gorzej

Podkład, puder, cienie, eyeliner, róż… powinny podkreślać to, co najlepsze i tuszować niedoskonałości cery i twarzy, a nie tworzyć maskę. Im więcej nałożysz różnego rodzaju specyfików tym bardziej nienaturalnie będziesz wyglądać. „Tapeta” wygląda naprawdę gorzej niż kilka wyprysków na policzku. Gruba warstwa wszystkiego to po prostu antymakijaż.

8.    Podkład pod oczami

Niby nic, a jednak… Mogłoby się wydawać, że to drobne przewinienie, ale trzeba pamiętać, że w większości przypadków oczy są tą częścią twarzy, która najskuteczniej przyciąga uwagę. Od ich wyglądu zależy często sukces całego makijażu. Podkład nie powinien być nakładany pod oczami. Taki zabieg bardzo uwypukla zmarszczki. Zamiast tego warto zainwestować w korektor pod oczy lub specjalny preparat rozświetlający te okolice.

9.    Styl papugi

Kolorowe cienie są fajne. Czasem. Noszenie ich cały rok, nawet w zimie, nawet do pracy i nawet wtedy, gdy za nic nie pasują do okazji może być nieco ryzykowne. Nie wszystkie kolory pasują każdemu. Cienie zazwyczaj dobiera się nie dlatego, że akurat są modne, lecz do typu urody. Ich kolor powinien kontrastować z tęczówką.

Ocena: 0

Komentarze (31)

 

  • 2019-08-23 00:22:35
    Elllasp
    Keflex Allergic Reaction Tadalafil Generico Prezzo Farmacia Priligy Precio Farmacia [url=http://drugsed.com][/url] Cialis Beneficios Canadian Health Shop
    IP: 5.188.84.120
  • 2019-07-03 13:46:24
    ugicajuva
    [url=http://mewkid.net/buy-amoxicillin/]Amoxicillin 500mg Capsules[/url] Buy Amoxicillin Online hdr.mihj.uroda.com.eca.hi http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
    IP: 5.188.211.114
  • 2019-06-30 11:53:09
    umisajs
    [url=http://mewkid.net/buy-amoxicillin/]Amoxicillin 500mg Capsules[/url] Amoxicillin 500mg Capsules exc.xchk.uroda.com.rif.dx http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
    IP: 37.115.206.78
  • 2019-06-28 17:56:31
    ixqodgavub
    [url=http://mewkid.net/buy-amoxicillin/]Amoxicillin[/url] Brand Amoxil qpw.wvqy.uroda.com.nsv.kf http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
    IP: 5.248.225.86
  • 2019-06-28 17:09:09
    eahehafx
    [url=http://mewkid.net/buy-amoxicillin/]Amoxicillin[/url] Amoxicillin Purchase ayx.eosn.uroda.com.qqd.md http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
    IP: 5.248.225.86
  • 2019-06-26 17:18:54
    ofazajo
    [url=http://mewkid.net/buy-amoxicillin/]Amoxicillin 500[/url] Amoxicillin 500mg Capsules cwu.jmaz.uroda.com.ngv.sg http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
    IP: 37.115.206.78
  • 2019-06-26 16:44:44
    otevedvu
    [url=http://mewkid.net/buy-amoxicillin/]Amoxicillin 500 Mg[/url] Amoxicillin Without Prescription gfv.zzgz.uroda.com.iww.er http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
    IP: 37.115.206.78
do góry strony