Uroda.com / Artykuły / Na co zwrócić uwagę kupując suszarkę ogrodową?

Artykuły

Na co zwrócić uwagę kupując suszarkę ogrodową?

2017-05-30


Nie ma nic lepszego dla naszego prania niż suszenie go na zewnątrz. Ten zapach świeżości wiatru jakim pachnie pościel czy ubranie jest bezkonkurencyjny dla nawet najlepszego płynu do prania. Wiedziały już o tym nasze babki, które rozwieszały ubrania na linkach pomiędzy drzewami. Dzisiaj zamiast sznurów mamy suszarki ogrodowe. Jaka powinna być idealna suszarka? Na co zwrócić uwagę podczas jej kupna?

Autor: Uroda.com

Źródło: informacja prasowaJaka powinna być idealna suszarka ogrodowa?

Suszarki ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Są one nie tylko funkcjonalne ale i praktyczne. W zimie kiedy pogoda zmusza nas do suszenia ubrań wewnątrz korzystamy z suszarek stojących. Jednak nie dość, że zajmują sporo miejsca, zagracając je to jeszcze suszenie na nich nie jest zbyt efektywne. Pranie schnie dłużej niż gdybyśmy rozwiesili je na powietrzu. Dlatego kiedy tylko pogoda na to pozwala warto zainwestować w dobrą suszarkę ogrodową i cieszyć się świeżym i pachnącym praniem. Wybierając suszarkę ogrodową warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Materiał, z której zrobiona jest suszarka

Pod względem materiałów dominują dwie suszarki. Suszarka aluminiowa jest najczęściej wybieranym rodzajem, przede wszystkim ze względu na cenę. Alternatywą dla niej jest suszarka drewniana, przy czym nie każde drewno nadaje się na suszarkę. Dodatkowo stosuje się także tworzywo sztuczne. Niezależnie jednak od tego jaki rodzaj suszarki wybierzemy, ważne jest to aby materiał był odporny na warunki atmosferyczne, promienie UV. 

Sposób mocowania

W tym przypadku sprawa jest prosta. Najczęściej bowiem suszarki ogrodowe mocowane są do podłoża. Można wbić je w ziemię lub przykręcić do betonu. Zazwyczaj producent dodaje instrukcje mocowania, czasem nawet specjalny zestaw do montażu. Istnieją również modele mocowane do ściany. Przykręca się je na stałe i rozkłada za każdym razem kiedy chce się jej użyć. 

Dodatkowe funkcje

Prawie każda suszarka ogrodowa ma jakieś dodatkowe funkcje i warto zwrócić na nie uwagę zanim dokonamy zakupu. Są suszarki które się rozkłada, ale i takie których konstrukcja jest stała. Suszarki typu „parasolka” mają regulację wysokości, które jest bardzo pomocne podczas wieszania czy ściągania prania. Praktyczną funkcją są także przedłużane ramiona, dzięki czemu możemy dostosować wielkość suszarki do ilości prania. Przy dużej ilości prania bądź wieszania pościeli czy zasłon warto zwrócić uwagę na ramę – powinna ona być solidna, wytrzymała pod ciężarem mokrego prania. Suszarki ogrodowe wyposażone są także dodatkowo w pokrowce na suszarki, pojemniki na klamerki czy inne gadżety, ułatwiające użytkowanie sprzętu. 


Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony