Uroda.com / Artykuły / MiVia Run 350 – pierwszy zegarek dla biegaczy w portfolio Mio

Artykuły

MiVia Run 350 – pierwszy zegarek dla biegaczy w portfolio Mio

2017-06-27


Marka Mio zaprezentowała pierwszy w swojej ofercie zegarek z funkcją GPS i wbudowanym czujnikiem pracy serca – MiVia Run 350. Przeznaczone dla biegaczy urządzenie analizuje dane na temat sprawności fizycznej organizmu, schematy z poprzednich sesji ćwiczeń i osiągnięte wyniki, by tworzyć na ich podstawie indywidualne rekomendacje treningowe.

Autor: Uroda.com

Źródło: informacja prasowaMarka Mio wprowadza na rynek stylowy zegarek GPS z optycznym pulsometrem MiVia Run 350. Urządzenie posiada szereg zaawansowanych funkcji dedykowanych biegaczom, które pozwalają nie tylko monitorować trening, jak również zadbać o zdrowie. Poza standardową dla tego typu gadżetów opcją pomiaru ilości spalonych kalorii, przebytego dystansu czy liczby pokonanych kroków, zegarek monitoruje szereg parametrów opisujących sen, tempo biegu, pokonane okrążenia i wreszcie rytm pracy serca. Ostatnia z funkcji realizowana jest w oparciu o technologie analityczne dostarczane przez Firstbeat oraz wysokiej klasy optyczny pulsometr umieszczony na spodzie zegarka, który zapewnia bardzo dobrą jakość pomiarów przez cały dzień, bez potrzeby zakładania na klatkę piersiową dodatkowego paska z czujnikiem tętna. 

Inżynierowie MiTAC połączyli wiedzę z zakresu analizy ludzkiego zdrowia z latami doświadczeń w opracowywaniu technologii dla medycyny i sportu. W efekcie powstał produkt, który ma wstrząsnąć rynkiem elektroniki noszonej, dając użytkownikom zarówno motywację do cięższego wysiłku, jak i odpowiedniego wypoczynku – mówi Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager MiTAC Europe. 

Dużą zaletą MiVia Run 350 jest wytrzymała bateria, która w trybie treningu działa od 8 do 10 godzin, a w trybie zegarka nawet do 5 tygodni. Zegarek można w szybki sposób naładować przy użyciu dołączonego do zestawu kabla USB z magnetyczną końcówką.

Osobisty trener w jednym przycisku

Głównym wyróżnikiem zegarka jest „Przycisk Trenera”. To funkcja która łączy dane dotyczące sprawności fizycznej użytkownika, schematy z poprzednich sesji ćwiczeń i osiągnięte wyniki, tworząc na ich podstawie osobiste rekomendacje treningowe. Są one częścią długofalowych planów treningowych, które mają na celu poprawę kondycji, polepszenie umiejętności biegowych, wzmocnienie gorsetu mięśniowego czy zwiększenie wydolności tlenowej organizmu. Codzienne rekomendacje obejmują jeden trzech indywidualnie dobranych treningów – bieg w określonym tempie (Tempo Run), wolny bieg długodystansowy (Long Slow Distance Run) lub trening interwałowy (Interval Training). 

Funkcja „Przycisk trenera” to połączenie wielu algorytmów, w tym obliczeń wydolności tlenowej (VO2max Estimation), efektywności treningowej (Treining Effect) i zaleceń odpoczynku (Recovery Advisor). Wszystko to, aby zapewnić użytkownikowi najbardziej optymalny i efektywny trening. 

Te sprytne technologie pozwolą zwiększyć wydolność tlenową (VO2max) poprzez dopasowanie intensywności treningu jak i odpoczynku. W ten sposób użytkownik zawsze będzie wiedział, kiedy jest czas na ruch, a kiedy na odpoczynek, co w dłuższej perspektywie pomoże zwiększyć wytrzymałość aerobową i poziom sprawności – mówi Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager MiTAC Europe.

Opinia redakcji: Jako, że postanowiłyśmy prowadzić aktywny tryb życia i zadbać trochę o swoje zdrowie, takie urządzenie jest z pewnością niezastąpione. Miałyśmy okazję testować opaskę z tej serii. Urządzenie działa doskonale z aplikacją producenta. Wystarczy tylko ściągnąć ją za darmo na smartfona i gotowe. Aplikacja mierzy właściwie wszystkie najważniejsze funkcje, nie tylko ilość spalonych kalorii czy tętno, które jest ważne w trakcie treningu, ale również wszystkie funkcje związane z praca serca. Są one naprawdę zaawansowane. Co ciekawe, opaskę można ząłożyć na noc, aby nad ranem otrzymać raport o jakości snu i pracy serca, kiedy odpoczywamy. Opaska i zegarek to urządzenia idealny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. 

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony