Uroda.com / Artykuły / Mężczyźni wolą umalowane

Artykuły

Mężczyźni wolą umalowane

2012-10-16


Ile razy słyszałaś: „bez makijażu bardziej mi się podobasz” lub „przecież to nie tapeta sprawia, że jesteś piękna”? Dałaś się nabrać?

Autor: pr

Źródło: www.point.fm

 Naturalne piękno podoba się mężczyznom? – bzdura, w końcu nie mają pojęcia, że jest coś takiego jak „nude make up” czy „no make up” – które także przecież jest rodzajem makijażu.

„Jaka jesteś piękna”

Zwykle jest tak, że początek związku wiąże się u kobiety z ciągłą, czasem przesadną wręcz dbałością o własny wygląd. Może to się wydawać nieuzasadnione, w końcu poznawszy nas lepiej, mężczyźni często mówią, że wolą oglądać nas bez make up`u. Ale czy naprawdę się im wówczas bardziej podobamy. Psychologia już dawno udowodniła, że panowie doceniają po prostu to, co ładniejsze, a chwalą kobiety bez makijażu, z uwagi na ich uczucia – niekoniecznie oceniając szczerze sytuację.

Deklaracja a prawda zakodowana

To, że panowie coś innego mówią, a coś innego robią, nie powinno nikogo dziwić. Poniekąd jest to bowiem uwarunkowane genetycznie i ewolucyjnie. Mówią, że lubią nie umalowane, ale… wystarczy przeprowadzić kilka doświadczeń na przedstawicielach płci przeciwnej w różnych zakątkach świata i już wiadomo co jest prawdą, a co nie.

Podryw na makijaż?

Serwis psychologytoday.com opublikował wyniki badań przeprowadzonych przez francuskiego psychologa Nicolasa Guéguen`a. Naukowiec, aby zbadać jak deklaracje różnią się od rzeczywistości, postanowił sprawdzić jakie zainteresowanie wzbudzają panie w makijażu i bez niego. Do tego celu wykorzystał dwie kobiety w podobnym wieku, które siedziały w barze i rozmawiały ze sobą. Jedna była pomalowana, druga nie. By badanie było wiarygodniejsze, raz pomalowana była jedna pani, raz druga. Okazało się, że kobieta w makijażu była „zaczepiania” przez mężczyzn częściej i szybciej. Aby podejść do umalowanej panom wystarczyło 17 minut, kobieta bez make up`u czekała około 23 minuty, ale to nie wszystko, do nieumalowanej podchodziło o 25 procent mniej przedstawicieli płci brzydkiej.

Panowie nie lubią przesady

Dla statystycznego mężczyzny makijaż oznacza pomalowane powieki, podkreślone usta i policzki. Jednak niewielu zdaje sobie sprawę patrząc na kobietę czy ma podkład na twarzy i makijaż na powiekach, jeśli jest to cień jasny i delikatny. Przecież nie malujemy się, by mężczyzn oszukiwać, a tylko podkreślać to, co w nas najładniejsze! Czyż nie?

Jak wynika z badań opublikowanych w internetowym wydaniu Daily Mail są takie elementy make up`u, które panów zdecydowanie odstraszają. Około 20 procent mężczyzn nie lubi całować się z kobietą, której szminka zostaje na męskich ustach, zaś ponad 30 procent panów deklaruje, że nie zawarłby bliższej znajomości z kobietą, na której twarzy widać makijażowe niedociągnięcia (za ciemny puder, zbyt rzucające się w oczy kolory).

Gwiazdy dyktują modę

Myślicie, że mężczyznom bardziej podoba się Kate Moss czy Karolina Kurkova w makijażu czy raczej bez niego? Odpowiedź jest prosta. Którą opcję docenił i w której zakochał się świat? To wszystko jasne.

Może i nasi stali partnerzy kochają nas i w makijażu i bez niego, jednak mało prawdopodobne, by zareagowali entuzjastycznie, gdybyśmy chciały np. pojawić się zupełnie bez makijażu na ich przyjęciu świątecznym w pracy, jeśli zwykle nosimy make up.

Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 

 

Ocena: 0

Komentarze (9)

 

 • 2012-12-04 19:28:36
  Gorzej, jak już nic nie da się zrobić i nawet makijaż nie pomaga....
  IP: 81.219.156.45
 • 2012-11-14 20:46:46
  Mój mąż niestety musiał na starcie zmierzyć się z moją prawdziwą twarzą, ponieważ się w ogóle nie maluje. Nie powiew raz na ruski rok zdarzyło mi się cienie położyć, nie płakał z tego powodu, ale też nie płacze jak nie mam tapety:)
  IP: 176.96.174.13
 • 2012-11-06 12:54:34
  swieta racja... delikatny makijaz wystarczy, podklad, podkreslic minimalnie kosci policzkowe, zadbac o brwi, pomalowac rzesy i gotowe :)
  IP: 176.101.83.71
 • 2012-10-21 16:57:46
  Mój męzczyzna akceptuje mnie bez względu na to czy mam makijaż czy nie - wystarczy dbać o swoją cerę, wtedy sama też siebie akceptuję bez "upiększania" :)
  IP: 109.243.104.37
 • 2012-10-19 12:58:24
  ja nie maluje sie na codzień a tylko jak są jakieś okazję no. ślub. mój mąż nie lubi kiedy jestem umalowana i jak tylko widzi, że chcem sie podmalować...mówi " zmyj to bo nie pojdziemy nigdzie" mimo, że podmalowuję sie delikatnie. Ale powiem szczerze, że makijaż potrafi upiekszyć, chyba, że ktoś z tym przesadza.
  IP: 46.113.72.97
 • 2012-10-17 09:41:07
  Wydaje mi się, że to zależy od mężczyzny... Czytałam ostatnio książkę Starowicza 'o mężczyźnie' i tam potwierdzało się to, iż mężczyzna woli, kiedy kobieta jest umalowana, bo niestety działa na niego głównie zewnętrzne piękno. Ale mój przyjaciel, któremu podrzuciłam tę książkę z tym się nie zgodził (jego dziewczyna w ogóle się nie maluje, a ma naprawdę piękną i gładką cerę), także... wszystko zależy od indywidualnego gustu :)
  IP: 83.26.32.102
 • 2012-10-17 01:03:41
  Przesada... Ciekawe w takim razie czemu, mężczyzna podoba się kobieta tuż po kąpieli? Nieumalowana, w samym ręczniu. Bez przesady, jak kobieta jest piękna, albo pociąga swojego mężczyzne to w niektorych sytuacjach makijaż jest zbędny..
  IP: 164.127.220.176
do góry strony