Uroda.com / Artykuły / Męska pielęgnacja latem

Artykuły

Męska pielęgnacja latem

2013-07-26


Męska skóra produkuje więcej sebum niż kobieca, a do tego jest narażona na podrażnienia przy goleniu. Niestety, procesy starzenia dotyczą jej w podobnym stopniu. O prawidłowej pielęgnacji opowiada dermatolog Revitacell!

dr Edyta Engländer

Autor:

dr Edyta EngländerZmarszczki na męskiej twarzy dodają nie tylko powagi, ale podkreślają również doświadczenia życiowe. Mężczyźni nie próbują oszukiwać natury, co nie oznacza jednak, że całkowicie rezygnują z walki o młodą i jędrną skórę. Coraz częściej troska o nią jest dla nich ważnym elementem codziennej pielęgnacji.

Co z tą męską skórą?

Męska skóra starzeje się wolniej od kobiecej. Za fakt ten odpowiada przede wszystkim większa zawartość włókien kolagenu i elastyny. To dzięki nim skóra zachowuje dłużej jędrność i elastyczność. Jest mniej podatna na powstawanie drobnych, cienkich zmarszczek, natomiast te mimiczne pojawiają się o wiele później niż u kobiet. Co prawda, jest ich mniej niż u płci przeciwnej, są jednak głębsze i bardziej widoczne. – Przez testosteron, który nasila produkcję sebum, skóra męska ma większą skłonność do przetłuszczania, świecenia i wyprysków. Dodatkowo codzienne golenie może naruszać jej barierę ochronną – płaszcz hydrolipidowy. Przy takim uszkodzeniu dochodzi do podrażnień, zaczerwienienia, a nawet uczuleń  – komentuje dr Edyta Engländer, dermatolog i ekspert marki Revitacell. Dermatolodzy zgodnie twierdzą, że mężczyźni na równi z kobietami powinni pamiętać o właściwej pielęgnacji i wybierać preparaty opracowane z myślą o  potrzebach ich skóry.

Jak dbać?

Aby męska skóra była zdrowa i świeża potrzebuje specjalnych kosmetyków. Rosnąca świadomość w zakresie pielęgnacji prowadzi mężczyzn do stosowania wysokospecjalistycznych  preparatów.  – Zaawansowane rozwiązania biotechnologiczne to przyszłość pielęgnacji. Przykładem są biodermokosmetyki Revitacell, które bazują na unikatowym odkryciu naukowym – opatentowanych  komórkach macierzystych MIC-1 z poroża jelenia szlachetnego. Pozyskany z nich kompleks aktywnych czynników białkowych,  NHAC Biocervin MIC-1, w naturalny sposób uruchomia procesy naprawcze w skórze  – mówi  dr Edyta Engländer. Wyprowadzone przez polskich naukowców  komórki macierzyste MIC-1 to jedno z najciekawszych odkryć biotechnologicznych ostatnich lat. Jest ono chronione już 9 patentami, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Europie, Polsce, Nowej Zelandii czy Korei. Znalazło też zastosowanie w unikatowej gamie biodermokosmetyków Revitacell, w tym specjalnympreparacie do twarzy dla mężczyzn.

Jak to działa?
 
Zawarte w preparacie dla mężczyzn  Revitacell Stem Cells Regenerating Face Balm For Men składniki stymulują naturalne procesy regeneracyjne komórek, zapewniając skórze intensywny trening. Tyle tylko, że dzieje się to samo. Bez wysiłku. Czynniki białkowe pobudzają komórki skóry do autoregeneracji i produkcji nowych białek strukturalnych. Dzięki temu wszelkie uszkodzenia mechaniczne lub te, które  nagromadziły się z czasem, są odbudowywane.

- NHAC Biocervin MIC-1, który został zawarty preparatach Revitacell, w naturalny sposób pobudza komórki skóry do pracy. Usprawnia metabolizm komórkowy, powoduje, że zaniedbane z czasem procesy zostają wznowione, a uszkodzenia powstałe w naskórku – odbudowane  – mówi dr Edyta Engländer. – Efekt to zdrowa, zregenerowana skóra – podsumowuje.

W Revitacell Stem Cells Regenerating Face Balm For Men, znajdziemy, oprócz NHAC Biocervin MIC-1, szereg substancji wspomagających: regenerującą witaminę E, nawilżające ekstrakty z alg, łagodzący pantenol, odżywczy ekstrakt z kwiatów pomarańczy czy natłuszczający olej makadamia.


Więcej informacji: www.revitacell.pl

Revitacell to polska marka biodermokosmetyczna, która jako jedyna na świecie korzysta z przełomowego odkrycia naukowego – komórek macierzystych MIC-1. Regeneracyjne właściwości komórek MIC-1 znalazły zastosowanie w innowacyjnym składniku kosmetycznym NHAC Biocervin MIC-1, który jest bazą produktów marki, a dodatkowo zostałtakże wpisany do międzynarodowego rejestru surowców kosmetycznych INCI. To dzięki niemu Revitacell stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, cebulkach włosów, rzęs i brwi. Prace nad produktami marki Revitacell prowadzi laboratorium badawczo-rozwojowe spółki Stem Cells Spin S.A., która od 2009 roku zajmuje siękomercjalizacją odkrycia naukowców z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wynalazek posiada 9 patentów – m.in. polskie, europejskie, amerykański i koreański.


Ocena: 0

Komentarze (2)

 

 • 2017-07-14 02:50:05
  vdLmdwGZqq
  I love to make my own jewelry but i how do i know what kind of tools i need to usawthe!s the most important tools you must have to be able to make your own jewelry?
  IP: 5.188.211.170
 • 2013-07-28 20:29:43
  ricco
  ciekawa seria. chyba wypróbujemy :) choć flosmen active też oferuje naprawdę dobre kosmetyki, a dodatkowo balsam po goleniu chłodzi, co latem jest bardzo przyjemne
  IP: 84.10.171.152
do góry strony