Uroda.com / Artykuły / Masaż w ciąży – upiększa i relaksuje

Artykuły

Masaż w ciąży – upiększa i relaksuje

2011-11-02


Masz problemy z opuchlizną nóg? Na udach pojawiły się rozstępy, a kręgosłup daje Ci się we znaki? Pora na masaż. Jeśli nie stać Cię na ten profesjonalny w gabinecie, zaangażuj swojego partnera.

Autor: ag

Źródło: emaluszki.pl

Chyba nie ma kobiety, która podczas ciąży nie odczuwałaby potrzeby być porządnie wymasowaną. Najczęściej przyszłe mamy marzą o porządnym masażu pleców oraz stóp. Właściwie nie ma przeciwwskazań, choć warto wiedzieć, jaki masaż jest dla Ciebie bezpieczny.

Ważne zasady

Masaż w ciąży w sumie jest bezpieczny, choć podczas zabiegów w pierwszym trymestrze trzeba być bardzo ostrożnym, zwłaszcza gdy wcześniej miałaś problemy z zajściem w ciąże lub przeszłaś zapłodnienie in vitro. Przyszłym mamom zalecany jest masaż klasyczny, wykonywany za pomocą dłoni. Nie stosuje się technik, pobudzających na skórze punkty refleksoteryczne. Podczas masażu kobieta zazwyczaj siedzi lub leży - najlepiej na boku. Fizykoterapeuta lub inna osoba wykonująca masaż, powinna unikać pobudzania miejsc wokół brzucha lub lędźwi, gdyż ucisk w tych okolicach jest niewskazany.

Dobry na wszystko

Masaż świetnie pobudza krążenie. Umiejętnie wykonany, pomaga zapobiegać obrzękom oraz niweluje opuchliznę nóg. Jeśli dodatkowo zostaną użyte odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji ciała w ciąży, skóra uelastyczni się, nie pozwalając na pojawienie się rozstępów. Wiele przyszłych mam cierpi z powodu bólu kręgosłupa. Jest to spowodowane hormonami, które w okresie ciąży rozluźniają układ więzadłowy. Masaż pleców przynosi ulgę i pomaga pozbyć się bólu. Nie można zapomnieć o jeszcze jednej, bardzo istotnej zalecie masażu – umiejętnie wykonany odpręża i relaksuje. Dlatego polecany jest szczególnie mamom, których męczy huśtawka nastrojów.

Zaangażuj przyszłego tatę

Jeśli nie masz możliwości korzystania z usług dyplomowanego masażysty, ktoś z osób dorosłych - najlepiej, aby był to przyszły tata - równie dobrze może zastąpić specjalistę. Przestrzegając zasad wyżej opisanych, z pewnością nie wyrządzi żadnej krzywdy: ani Tobie, ani dziecku. Wystarczy, jeśli nasmaruje swoje dłonie oliwką i pougniata nimi kark. Przy pomocy kremu na rozstępy, wymasuje uda. Dotyk i wspólnie spędzony czas z pewnością jeszcze bardziej Was do siebie zbliży.

 Czytaj więcej na: 

logo_emaluszki.jpg

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony