Uroda.com / Artykuły / Makijaż dla okularnicy

Artykuły

Makijaż dla okularnicy

2010-09-02


Mała lekcja makijażu dla tych z Was, dla których okulary to element ubioru. Kilka rad, aby okulary stały się ozdobą, a nie złem koniecznym. U optyka znajdziemy oprawki w wielu kolorach i kształtach. Aby Wasze spojrzenie zza okularów było równie uwodzicielskie, trzeba wiedzieć jakich kolorów używać, gdzie nakładać, czego unikać, a co stosować.

Malgorzata Nalewajska

Autor:

Małgorzata Nalewajska

Źródło: Uroda.com

Makijaż dla dalekowidza

Dalekowidz używa szkieł plusowych. Jak wiadomo szkła plusowe powiększają oko. Dodatkowo wyolbrzymiają cienie pod oczami, zmarszczki oraz opuchnięte powieki. Mogą też przybliżać oczy do nasady nosa. Tak więc zadaniem poprawnego makijażu jest pomniejszenie oczu oraz zwiększenie ich rozstawu. Bardzo ważne jest zatuszowanie cieni pod oczami, przebarwień i wszelkich niedoskonałości wokół oczu. Należy w tym celu użyć korektora i rozświetlacza.  

Do makijażu najlepsze będą  jasne, pastelowe i matowe cienie. Dobrze jest też przyciemnić zewnętrzne kąciki oczu, zwiększy to optycznie rozstaw oczu. Jednak należy pamiętać, aby nie wychodzić po za oprawki okularów. „Kocie oczy” w tym przypadku są zabronione. Tak samo jak cienie perłowe i z brokatem - powiększają one oko. Można tez delikatnie ciemną kredką przyciemnić zewnętrzne kąciki oczu, aby oddalić je od siebie.

Makijaż nie powinien być za mocny. Należy również pamiętać, aby pomalowane oczy, nie kontrastowały zbyt mocno z kolorem oprawek. Na koniec bardzo delikatnie tuszujemy rzęsy. Trzeba pamiętać o rozczesaniu, aby nie powstały czarne grudki. Make up powinien być prosty w wykonaniu oraz subtelny.

Makijaż dla krótkowidza

Krótkowidz w swoich okularach ma szkła minusowe. Szkła te sprawiają, że oczy wydają się mniejsze niż w rzeczywistości. Zatem celem makijażu jest otworzenie i powiększenie oczu.
W tym celu należy oczy malować żywymi odcieniami. Makijaż powinien być wyrazisty, powiększy on oczy.

Dodatkowo w tym przypadku panie mogą używać cieni błyszczących, perłowych i brokatowych. Można używać cieni zarówno ciemnych jak i jasnych. Mogą to być odcienie błękitu, złota, zieleni, fioletu. Oczywiście nie należy zapominać o podstawowej zasadzie, mianowicie kolorystyka powinna być dobrana do typu urody, barwy oczu, koloru oprawek, ubioru oraz dodatków.

Przy minusach nie należy nakładać ciemnej kredki na dolnej powiece. Można za to użyć jej na górnej powiece tuż przy linii rzęs. Malując od połowy powieki w kierunki zewnętrznego kącika. Za miast kredki, można użyć ciemnego cienia i pomalować w ten sam sposób, rozcierając delikatnie powstałą linię. Natomiast białą kredką można pomalować wewnętrzną krawędź dolnej powieki. W kąciku wewnętrznym można nałożyć delikatnie jasnego cienia, doda to spojrzeniu świeżości.
Na koniec należy dobrze wytuszować rzęsy, aby oczy nabrały wyrazistości. Więcej tuszu można nałożyć na zewnętrzne kąciki oczu, poszerzy i powiększy to oczy.

Ocena: 50

Komentarze (2)

 

  • 2012-12-12 22:34:19
    Świetny artykuł! Jestem krótkowidzem, uzyskałam tu wiele cennych rad :)
    IP: 81.219.156.45
  • 2012-08-22 17:17:28
    Super! Jestem dalekowidzem, więc każda rada się przyda :)
    IP: 87.205.195.20
do góry strony