Uroda.com / Artykuły / Makijaż a typ urody lato

Artykuły

Makijaż a typ urody lato

2011-02-07


Kontynuujemy podział na typy urody, przyszła kolej na makijaż dla kobiety o typie urody lato. Jest to pierwszy typ urody zaliczający się do grupy odcieni chłodnych, czyli z wyraźnym pigmentem różowym występującym w skórze. Jako że 80% polek jest właśnie typu chłodnego postanowiłam zrobić dla was makijaż karnawałowy oparty o kolor niebieski i długie sztuczne rzęsy. Ale najpierw opis pani Lato.

Farizah

Autor:

Oktawia Bojko

Osoby z tym typem urody posiadają skórę w kolorze od szarego do lekkiego różu często przezroczystą, spod której widać cienkie żyły na twarzy umieszczone zaraz pod skórą. Niestety skóra pani Lato powinna być chroniona bardzo wysokimi filtrami lub blokerami ze względu na duże zagrożenie poparzeń słonecznych. Pani Lato może się opalać ale stopniowo- z głową aby po kąpielach słonecznych nie wystąpiły przebarwienia lub łuszczenie się skóry. Skóra pani lato wykazuje duże zmiany w sytuacjach stresowych, mogą np. ciemnieć usta lub lekko powieki. Jeśli chodzi o usta zawsze są one w kolorze różowym i w takich odcieniach powinnyśmy je malować.

P240111_14.20__03_.jpgWłosy Pani lato występują w kolorach chłodnych, często jest to mysi brąz, z odcieniem szarości, jednakże zdarza się także kolor włosów popielaty blond i czekolada. Siwienie występuje zależnie odprowadzonego typu życia zwykle około 45 roku życia jednakże zdarzają się przypadki siwienia jeszcze przed 20-stką.
Kolor oczu jeżeli nie jest w pełni szary w większości przypadków jest kolorem dominującym, który miesza się z innymi kolorami: niebieskim, brązowym lub piwnym.

Dzisiaj przygotowałam makijaż dla pani Lato w kolorach niebieskich. Jest to moja propozycja na makijaż karnawałowy.

P.S  Ja jestem książkowym przykładem kobiety o typie urody lato, zmieniłam jednak kolor włosów bo zaczęłam siwieć w wieku lat 17, jednak staram się aby kolor włosów był w odcieniu chłodnym- staram się zatem trzymać z dala od odcieni miedzianych, które są przeznaczone dla ciepłej temperatury cery.

1. Pokrywam bazą całą powiekę.P240111_14.17__01_.jpg
2. Matowym cielistym cieniem maluję powiekę.
3. Kredką lub cienkim eyelinerem w zew. kącikach powiek rysuję miejsce na białą kreseczkę.
4. Zew. kąciki powiek maluję czarnym cieniem tak, aby nie zamalować miejsca na białą kreskę.
5. Niebieskim cieniem Pokrywam wew., środkową oraz zew. część powieki. Maluję także tam gdzie był czarny cień.
6. Rozcieram cienie.
7.Pod łuk brwiowy nakładam biały cień a na niego o drobinę srebrnego.
8. Dolną powiekę maluję niebieskim cieniem w zew. kąciku nieco ją przyciemniając.
9. W miejsce na kreseczki aplikuję biały cień.
10. Maluję kreskę eyelinerem.
11. Tuszuję rzęsy i przyklejam sztuczne.
13. Usta pokrywam błyszczykiem w kolorze champagne.
Ocena: 0

Komentarze (3)

 

 • 2012-08-29 16:52:33
  fajny kolor włosów
  IP: 83.6.52.201
 • 2011-04-23 13:33:43
  kiki
  sliczny makijaz dla zimy nie powiem. lato ma zbyt delikatna urode aby w az taka awangarde sie bawic ;) co z twoimi wlosami? testujesz w czym ci zle? moglas to zrobic zanim wystawilas artykul o urodowych porach roku. teraz widac, ze sama nie wiesz o czym piszesz... nie mowiac o tym, ze w kazdym artykule informacje sa... bledne
  IP: 92.235.192.92
 • 2011-03-29 23:46:24
  betty
  polecam niebieski cien mineralny marki Proto-col o nazwie blue lagoon - cudenko, zakochalam sie:)
  IP: 83.24.204.199
do góry strony