Uroda.com / Artykuły / Makijaż a typ urody jesień

Artykuły

Makijaż a typ urody jesień

2011-02-07


Dzisiaj mam dla was makijaż oraz określenie kolejnego typu urody czyli Jesieni . Dowiedzcie się po czym rozpoznać panią jesień i jaki makijaż do niej pasuje.

Farizah

Autor:

Oktawia Bojko

Kobieta typu jesień charakteryzuję się:
Typ 1- skórą bardzo jasną niekiedy z piegami. W tym przypadku powinno się unikać kąpieli słonecznych tak, jak powinna to robić pani Lato. Skóra może czerwienieć pod wpływem słońca i mogą pojawić się poparzenia.
Typ 2- Skóra ciemniejsza niż u poprzednich typów urody z widocznym pigmentem złotym lub ciepłym brązem. Podczas opalania skóra  dobrze przyjmuje kąpiele słoneczne opalając się na kolor złoty- słoneczny.

W tej grupie kolorystycznej najczęściej kolor oczu bazuje na kolorze brązowym oraz piwnym. Można spotkać także mieszankę koloru brązowego z zielonym.
Makijaż dla Pani Jesieni powinien opierać się o kolory ciepłe, czyli ciepłe brązy, pomarańcz, czerwień w ciepłych jej odcieniach,  dobrze  aby był to także kolor złoty, ciepła soczysta zieleń oraz odcienie miedzi.
Jeśli chodzi o kolor włosów opera się on o wszelkie odcienie złota i miedzi od blondów do ciepłych brązów. Nie spotyka się pani Jesień z popielatym kolorem włosów- nawet jeśli siwieje to na kolory ciepłe żółte lecz zdarza się to w późnych etapach życia.

Dzisiaj mam dla was makijaż zrobiony specjalnie dla pani Jesień. Mam nadzieję że się spodoba.
1. Na powiekę nakładam bazę oraz cielisty cień.P310111_15.54.jpg
2. W zewnętrznych kącikach powieki aż do linii brwi naklejam taśmę klejącą.
3. Różowym cieniem maluję całą ruchomą część powieki wyciągając ten cień aż do brwi.
4. Nad różowy cień nakładam cień pomarańczowy robiąc obwódkę dla różowego cienia. Także wyciągam go ku brwi.
5. Miejsce pod łukiem brwiowym maluję białym matowym cieniem
6. Następnie rysuję długą kreskę eyelinerem wyciągając ją tak jak cienie wzdłuż plastra.
7. W wew kąciku maluję  kropeczki.
8. To samo robię w zew. kąciku tyż przy linii eyelinera.
9. Zewnętrzny kącik powieki dolnej  maluję szarym cieniem
10. Przy wewnętrznym kąciku powieki dolne maluję eyelinerem krótką kreskę i robię sztuczne ujście dla łzy. Maluję tą część na biało.
11. Przestrzeń miedzy wewnętrznym kącikiem a szarym cieniem z zewnętrznego kącika wypełniam pomarańczowym cienie.
12. Usta malują różową pomadką.

Mimo iż pani jesień nie wygląda korzystnie przy różowym cieniu pomarańczowa obwoluta złagodzi efekt gryzienia się z ciepłą karnacją. Można także zamiast różowej pomadki użyć pomadki w kolorze pomarańczowym- będzie lepiej wyglądała przy Jesiennym typie urody. Ja jednak użyłam pomadki w kolorze malinowym aby nie gryzła się ona z chłodną temperaturą mojej cery.
Ocena: 50

Komentarze (3)

 

 • 2012-08-29 16:51:58
  na takie oczy bym się nie odważyła
  IP: 83.6.52.201
 • 2012-08-26 22:09:39
  jej przecież tu jest napisane o typie urody: dokładnie o skórę chodzi - przecież jest napisane na samym początku. opisana jest cera/skóra i jej kolor. a włosy mogą mieć przeróżny kolor
  IP: 109.243.52.94
 • 2011-04-23 13:31:09
  dziwne
  wyjasnij mi, czemu masz na zdjeciach kolor wlosow dla jesieni gdy jestes chlodnym typem urody? co z ciebie za specjalistka? ty wiesz wogole o czym piszesz?
  IP: 92.235.192.92
do góry strony