Uroda.com / Artykuły / Łysi mają większy temperament... Fakty i mity o włosach.

Artykuły

Łysi mają większy temperament... Fakty i mity o włosach.

2012-10-09


Zbyt częste mycie głowy powoduje łupież, po ścięciu włosy są gęstsze, a łysi mają większy temperament... - To najpopularniejsze mity dotyczące włosów. Czy z pewnością tylko mity?

Autor: pr

Źródło: www.natura-wlosy.pl


Bo mówią, że łysi mężczyźni mają większy temperament

Nieprawda. Ponieważ przyczyną bezpośrednio powodującą wypadanie włosów jest pochodna testosteronu - dihydrotestosteron, utarło się myślenie, że gdy mężczyzna szybko łysieje, musi mieć wysoki poziom testosteronu. Trzeba jednak pamiętać, że to nie sam testosteron odpowiada za łysienie. Mitem jest więc, że im więcej testosteronu, tym więcej włosów wypada.

Częste mycie głowy = łupież

Nieprawda. Głowę myjemy po to, aby pozbyć się brudu, bakterii, grzybów, które właśnie mogą przyspieszać złuszczanie naskórka, a także ich pożywki. Łupież mogą wywołać źle dobrane kosmetyki, niedokładne spłukanie włosów, ale na pewno nie samo mycie głowy.

Podetnij włosy, będziesz mieć ich więcej

Nieprawda. Optycznie faktycznie zyskają większą objętość, jednak częste podcinanie nie sprawi, zę przybędzie nam włosów. Od podcinania nie zgęstnieją jednak i nie staną się nagle zdrowe i błyszczące. Regularne podcinanie włosów sprawia, że wyglądają one zdrowiej. Jednak to ile mamy kosmyków na głowie, zależy od ilości mieszków włosowych, co z kolei jest uwarunkowane genetycznie.

Zbyt częste i długie szczotkowanie szkodzi włosom

Prawda. Zbyt częste szczotkowanie powoduje, że włosy zaczynają się elektryzować, a końcówki rozdwajać. Włosy najlepiej szczotkować rano i wieczorem, czyli wtedy kiedy przygotowujemy je pod zabiegi stylizacyjno-pielęgnacyjne. Najlepiej nie szczotkować już włosów w ciągu dnia, a przeciągać je zwykłym grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami.

Nie myjąc włosów przez kilka dni, sprawimy, że nie będą się szybko przetłuszczały

Nieprawda. A dłuższe ich pozostawienie w nieczystości pogorszy tylko ich stan. Na nadmierny łojotok mają wpływ zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i nasz aktualny stan zdrowia, dieta, okres dojrzewania, przekwitania, niewłaściwa pielęgnacja, niedostateczna higiena, zbyt częste suszenie gorącym powietrzem, stosowanie złych kosmetyków. Zaniedbane włosy z tendencją do przetłuszczania się są ciężkie i „kleją się” i wyglądają niechlujnie. Dlatego włosy przetłuszczające, jeśli tylko tego wymagają, należy myć nawet codziennie. Należy je bowiem oczyścić z nadmiaru łoju.

Więcej ciekawostek na temat włosów znajdziesz na portalu www.natura-wlosy.pl

Ocena: 0

Komentarze (4)

 

 • 2012-12-11 20:24:49
  Z tym nie myciem włosów jestem lekko zaskoczona, ponieważ czasami, gdy mam parę dni wolnego czasu, pozwalam włosom na "odpoczynek" od wszelkiego rodzaju kosmetyków i nie są tłuste ani nie sa w złym stanie... No nie wiem :D
  IP: 81.219.156.45
 • 2012-10-17 20:59:17
  Teraz mamy jasność co jest prawdą a co fałszem. Ja również nie zgadzam się z tym by łysi mężczyźni mieli większy temperament od tych z bujną czupryną.
  IP: 31.128.17.12
 • 2012-10-17 11:22:53
  martula
  no mezczyzna lysieje, bo ma duzo testosteronu, wiec latwo to polaczyc z temperamentem lozkowym ;) ale znalazlam jeszcze jeden mit, ze wyksztalcenie ma wplyw na ilosc wlosow. co wy na to? http://pogromcymitowmedycznych.pl/myth/195/m%C4%85drej-g%C5%82owy-w%C5%82os-si%C4%99-nie-trzyma/
  IP: 188.147.200.131
 • 2012-10-10 22:10:05
  Interesujący artykuł szczerze nawet nie wiedziałam o tym micie z łysymi ludźmi.;)
  IP: 31.175.186.42
do góry strony