Uroda.com / Artykuły / Lekkie lato Polaków

Artykuły

Lekkie lato Polaków

2011-06-03


Spacery, pływanie i fitness, to zdaniem Polaków najlepsze sposoby na letnie uczucie lekkości. Jako nieodzowny element aktywnego stylu życia prawie 25% ankietowanych wskazało picie schłodzonych napojów, które idealnie wpisują się w rytm ich dnia – wynika z raportu „Lipton. Lekkie Przyjemności Polaków” przeprowadzonego na zlecenie marki Lipton.

Autor: em

Źródło: info.prasowa

Polacy poszukując ciekawych sposobów na spędzenie letnich wieczorów stawiają na miejskie aktywności. Aż 45,2% ankietowanych uznało, że spacer to najchętniej uprawiana przez nich forma sportu. Nie wymaga specjalnego zaangażowania, relaksuje i pomaga pozbyć się uczucia ciężkości, zwłaszcza, gdy żyjemy w szybkim tempie i odżywiamy się nieregularnie. Bardziej zaawansowani (44,1%) wybierają fitness i uczęszczanie na basen. Aby w pełni czerpać korzyści z wysiłku fizycznego trzeba pamiętać o systematycznym nawadnianiu organizmu.

 

schemat_1.jpg

- Chociaż letni klimat sprzyja aktywnym formom wypoczynku, to nawet 30 minutowy spacer w upalny dzień potrafi dać się we znaki.  Dlatego doskonałym sposobem na ugaszenie letniego pragnienia i uczucie lekkości jest przyrządzenie schłodzonej zielonej bądź białej herbaty. To świetna alternatywa dla klasycznych, bezsmakowych napojów – radzi Dorota Wilczak, przedstawiciel marki Lipton

Na czwartym miejscu aktywności dających poczucie lekkości znalazła się rozrywka, jak np. zabawa w klubie (21,2%).

Raport „Lipton. Lekkie Przyjemności Polaków” to badanie sprawdzające, w jakich czynnościach wykonywanych w ciągu dnia odnajdujemy poczucie lekkości.

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony