Uroda.com / Artykuły / Kwas hialuronowy - klucz do młodości skóry

Artykuły

Kwas hialuronowy - klucz do młodości skóry

2013-08-27


Nasza skóra nie odpoczywa podczas wakacji. Jej przesuszenie i odwodnienie może mieć trudne do złagodzenia skutki. Nawilżenie to za mało, skóra potrzebuje dogłębnego nawodnienia. W intensywnej odbudowie dobrej kondycji i równowagi skóry niezrównany jest kwas hialuronowy. To klucz do młodości skóry i fizjologiczny składnik tkanek. Dlatego jest tak dobrze tolerowany przez skórę.

Autor: pr

Źródło: informacja prasowaOddaj się w ręce specjalisty

Dogłębne nawodnienie i odmłodzenie skóry zapewniają zabiegi rewitalizujące wykonywane w klinikach medycyny estetycznej za pomocą różnych technik iniekcji.  Zabieg sprawia, że składniki aktywne, w tym kwas hialuronowy, działają na granicy naskórka  i skóry właściwej, rewitalizując skórę od najgłębszych warstw.

Warto wybrać zabiegi, które dostarczą skórze  nie  tylko  kwas  hialuronowy,  ale  również  składniki  spowalniające  jego  degradację  w organizmie, jak na przykład, mannitol. To składnik o silnych właściwościach przeciwutleniających, który doskonale uzupełnia działanie zabiegu. Nawodnienie skóry jest podstawą pięknej i zdrowej skóry. Zdolność pochłaniania wody, to z  kolei  podstawowa  cecha  kwasu  hialuronowego.  To  przepis  na  elastyczność  i  odzyskanie młodzieńczego blasku, jaki kryje w sobie nasza cera – mówi dr Maciej Łukasiewicz, lekarz Skin  Clinic Med & Beauty.

Chcąc nawodnić skórę można sięgnąć także po rozwiązania nieiniekcyjne. Polskie kliniki oferują najbardziej innowacyjne światowe metody o natychmiastowym działaniu. Polecam  zabieg  Intraceuticals,  który  dostarcza  skórze  aktywne  składniki  przez  zastosowanie zjawiska infuzji. To beziniekcyjne wtłaczanie składników za pomocą sprężonego tlenu. Dzięki temu do głębokich warstw skóry przenika niskocząsteczkowy kwas hialuronowy wraz ze składnikami  aktywnymi, oraz wielkocząsteczkowy, który utrzymuje wilgoć zgromadzoną w skórze – tłumaczy Ewa Wareszczuk, kosmetolog wykonująca zabieg Intraceuticals w warszawskiej klinice Skin Clinic.

Droga do  skutecznego  nawodnienia skóry wiedzie  również  przez  gabinety kosmetyczne,  które oferują zabiegi preparatami profesjonalnymi. Ich producenci wykorzystują osiągnięcia medycyny estetycznej w formułach kosmetyków pielęgnacyjnych.

Wykorzys
tywane  w  procesach biotechnologicznych cząsteczki kwasu hialuronowego są odwadniane, co ułatwia im przenikanie do  górnych warstw naskórka - tutaj właśnie pęcznieją, zwiększając swoją objętość trzydziestokrotnie.  Pochłaniając wilgoć wypełniają tkanki.  - tłumaczy Karolina Przewlekła, kosmetolog i Product Manager  Bielenda,  wykonująca  zabieg  Bielenda  „Zastrzyk  Młodości”.  Podczas  jego  trwania mikrosrefy  kwasu  hialuronowego  są  aplikowane  na  skórę  za  pomocą  specjalnej  ampułko - strzykawki.


Ocena: 10

Komentarze (3)

 

 • 2015-07-02 17:25:00
  Anitka
  wykonałam zabieg powiekszenia ust w klinice Amaryllis z Bytomia bardzo chciałam juz dawno je powiekszyc ale bardzo bałam sie zeby nie byly za duzo i wygladały sztucznie wybrałam naprawde swietne miejsce profesjonalizm w 100% jestem mega zadowolona wygladaja zuperłie naturalnie a sa powiekszone firma godna polecenia
  IP: 87.205.214.32
 • 2013-11-19 16:39:50
  Ela Oslo
  Uwielbiam pana Macieja bardzo sympatyczny czlowiek i pelny profesjonalista
  IP: 84.211.85.126
 • 2013-08-30 15:19:35
  anka
  Ja wole iśc na taki zabieg do salonu ELite w Warszawie. Mysle ze kremy nie dadzą az takiego efektu.
  IP: 80.238.108.252
do góry strony