Uroda.com / Artykuły / Kosmetyczne grzeszki

Artykuły

Kosmetyczne grzeszki

2013-09-20


Chcemy wyglądać pięknie i, aby to osiągnąć, skłonne jesteśmy do dużych poświęceń. Jednak, często zaprzepaszczamy codzienne starania złymi nawykami. Sprawdź, jakich zachowań koniecznie powinnaś się oduczyć.

nicavera89

Autor:

w sNie wygniataj, przeczekaj

Której z nas nie zdarzyło się, aby przed ważnym spotkaniem lub randką na twarzy pojawił się pryszcz? W takiej chwili pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to pozbycie się niechcianego wyprysku przez wygniecenie. To jeden z najczęściej popełnianych przez nas błędów. Niestety, takie usunięcie zmiany skórnej powoduje, że może pojawić się przebarwienie lub blizna. Dodatkowo, pozbywanie się pryszczy na własną rękę powoduje rozsiewanie ich po całej skórze. Nie wspominając już o możliwości zanieczyszczenia skóry poprzez świeżą ranę.

W takiej sytuacji najlepiej zainwestować w krem lub żel przyspieszający zanik intruza. Takie preparaty działają przeważnie na zasadzie wysuszania i zarazem odkażania skóry, ale nie są przy tym tak silne, jak często stosowany spirytus.

Opalaj się z głową


Większość z nas najbardziej podoba się sobie latem – opalone na tzw. czekoladę prezentujemy się świetnie w jasnych zwiewnych ciuszkach i chciałybyśmy tak wyglądać przez cały czas. Aby przyspieszyć osiągnięcie zadowalającego efektu, często nie stosujemy żadnych filtrów przeciwsłonecznych. Jednak, takie nawyki są bardzo szkodliwe dla naszej skóry, gdyż tylko przyspieszają jej starzenie się. Dodatkowo, szybciej pojawiają się na niej zmarszczki, a nawet bruzdy.

By mieć piękny odcień skóry można wzbogacić swoją dietę o karoten, którego dużo jest na przykład w soku z marchwi. Ponadto, możemy stosować balsamy brązujące i podkreślające opaleniznę. A podczas samego opalania nie wolno nam rezygnować z kremów z wysokimi filtrami 30+, 50+.

Demakijaż to podstawa

Nie raz zdarza nam się, że po powrocie do domu jesteśmy zmęczone i jedyne o czym marzymy to sen. Codziennego demakijażu nie traktujemy, jako konieczność, tylko kolejną czynność, która zabiera nam cenny czas. Tymczasem, to w nocy skóra regeneruje się po całym dniu i, aby ułatwić jej ten proces, konieczne jest zmycie makijażu i nałożenie odżywczego kremu.Dzięki chusteczkom do demakijażu i płynom micelarnym, demakijaż to kwestia minuty. Taką skórę możemy przemyć jeszcze tonikiem lub żelem dostosowanym właściwościami do typu cery. Warto również nałożyć odpowiedni krem na noc, wzbogacony o właściwości odżywcze, który zapewni naszej skórze regenerację.

Uwaga na długie kąpiele

Po męczącym dniu, długa i gorąca kąpiel wydaje nam się najlepszym relaksem. Niestety, zwykle po niej skóra jest matowa i wysuszona, stąd powinnyśmy ograniczyć je do dwóch, trzech razy w tygodniu. Nie znaczy to oczywiście, że nie powinnyśmy się myć – z pomocą przychodzi nam codzienny prysznic. Warto również zainwestować w dobre środki myjące, które dodatkowo nawilżą skórę, a po kąpieli powinnyśmy wcierać w skórę odżywcze  balsamy lub masła.


Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony