Uroda.com / Artykuły / Kominy - idealne dla zmarzluchów

Artykuły

Kominy - idealne dla zmarzluchów

2012-11-21


W tym sezonie szaliki są passe. Prawdziwym hitem stają się kominy – idealne dla zmarzluchów, mogą pełnić funkcję i szalika i kaptura, ale także stać się oryginalnym dodatkiem do stroju… nawet w lecie.

nicavera89

Autor:

w s

 

Co te kominy mają w sobie?

Wyobraź sobie typowo jesienno-zimowy dzień: szaro, ponuro, deszcz pada, wszędzie mokro i zimno. Szalik nie zastąpi parasola, który musisz trzymać jedną ręką a druga pozostaje ci na wykonywanie pozostałych czynności. Poza tym szalik może się rozwiązać, odwinąć i wylądować w kałuży. Co te kominy mają więc w sobie? Dzięki nim za jednym zamachem masz i szalik i czapkę, co jest szczególnie przydatne, gdy pada, leje lub wieje a poza tym… nigdy się nie rozwiązują więc możesz zacząć martwić naprawdę ważnymi rzeczami.

Szalik, czapka i dodatek

Kominy mogą służyć nie tylko jako czapka i szalik – dwa w jednym. Kiedy akurat znajdujesz się w pomieszczeniu, lub na zewnątrz jest względnie ciepło, możesz zastosować je jako bardzo oryginalny i pomysłowy dodatek. Komin jako etola? A czemu nie – jeśli będzie wykonany z futra idealnie będzie pasować do wieczorowej sukienki – do teatru lub na imprezę.

Wykorzystany przy innej okazji może również spełniać funkcję szarfy przewieszonej przez
jedno ramię. W zależności od twojego stroju i humoru możesz wybrać komin jednobarwny, albo… w ludowe kwiaty. Wybór w sklepach jest naprawdę szeroki.

A kto powiedział, że kominy są tylko na zimę? Te wykonane z cienkich i delikatnych tkaninmożesz narzucić na siebie po kąpieli na plaży i ruszyć na spacer brzegiem morza.

Różne materiały, różne charaktery


W zależności od zastosowania możemy wybierać w różnych materiałach, z których wykonane są kominy. Na zimę mamy kominy moherowe – niegryzące, z włóczki, z polaru – na ciepło. Możemy wybierać kominy lekkie, koronkowe albo ciężkie – naprawdę grzejące. Kominy mogą być także z futra – naturalnego lub sztucznego, jak kto woli. Są także kominy dwustronne – na różne okazje.

Kominy w tym roku mają w swojej kolekcji niemal wszystkie popularne marki i w zależności od producenta mogą różnić się cenowo. Najtańsze kominy kupimy już za 30zł, te droższe mogą sięgać nawet kilkuset złotych. Kominy w tym sezonie możemy dostać m.in. w sklepach Vero Moda, H&M, Reserved, Cropp czy Aggi.

 

Ocena: 48

Komentarze (1)

 

  • 2012-12-07 23:39:06
    Kominy są piękne i nadają całej stylizacji takiej elegancji... Jednak czapka jest dla mnie niezastąpiona, w kominie zmarzłyby mi uszy :D
    IP: 81.219.156.45
do góry strony