Uroda.com / Artykuły / Komórki macierzyste a biodermokosmetyki

Artykuły

Komórki macierzyste a biodermokosmetyki

2012-10-24


Komórki macierzyste to przyszłość. Rynkowa nowość to przełomowe kuracje Revitacell z komórkami macierzystymi MIC-1. Na pojawiające się pytania odpowiada koordynator ds. biodermokosmetyków w laboratorium Revitacell - Paulina Bugno.

Autor: pr

Źródło: www.revitacell.pl

Skąd pochodzi przełomowy składnik kuracji Revitacell? Czym są komórki macierzyste MIC-1?

Paulina Bugno, koordynator ds. biodermokosmetyków Revitacell: Przełomowy składnik – baza wszystkich kuracji Revitacell – to tak naprawdę NHAC Biocervin MIC-1. Zawiera on to, co najlepsze w komórkach, czyli aktywne czynniki białkowe, które pobudzają skórę do regeneracji oraz docierają do cebulek rzęs i brwi, hamując ich wypadanie i inicjując wzrost nowych włosów. Biocervin został pozyskany dzięki przełomowemu odkryciu naukowemu – opatentowanej linii komórek macierzystych MIC-1. Komórki macierzyste mają duży potencjał proliferacyjny, co oznacza, że w krótkim czasie możemy otrzymać dużą liczbę aktywnie dzielących się komórek, które potrafią pobudzić procesy autonaprawcze w naszym organizmie.

Jaki jest skład kuracji? Czy Revitacell to tylko NHAC Biocervin MIC-1?

P. B.: W przeciwieństwie do standardowych kosmetyków, które przesycone są różnego rodzaju substancjami wspomagającymi, w tym utrwalaczami, skład kuracji Revitacell jest mocno wyselekcjonowany. Każda z kuracji – do twarzy, włosów, rzęs i brwi, zawiera celowane substancje. Należą do nich, oprócz składnika aktywnego NHAC Biocervin MIC-1, przede wszystkim: witamina E o działaniu antyoksydacyjnym, regenerująca witamina B5 czy nawilżający kwas hialuronowy. Już sama nazwa „biodermokosmetyki” sugeruje nam, że „bio” to aktywne biologicznie czynniki białkowe z komórek macierzystych, a „dermo” to ich potwierdzone działanie na skórę oraz włosy.

Czy innowacyjne działanie komórek MIC-1 jest potwierdzone naukowo?

P. B.: Działanie Revitacell zostało potwierdzone dermatologicznie. Kuracje przeszły pomyślnie przez wszystkie niezbędne badania i testy m.in. in vitro, które przeprowadzane były na referencyjnych liniach komórkowych fibroblastów i keratynocytów, czyli na komórkach skóry. Potwierdziły one, że komórki MIC-1 i pozyskany z nich składnik aktywny, NHAC Biocervin MIC-1, nie wywołują odpowiedzi immunologicznej, co oznacza, że nie uczulają i nie podrażniają, zatem  można je bezpiecznie stosować nawet w przypadku skóry nadreaktywnej, ze skłonnością do alergii czy atopii. Warto wiedzieć, że porównując skuteczność działania tych komórek z efektywnością roślinnych komórek macierzystych, naszej skórze łatwiej jest czytać sygnały wysyłane przez MIC-1. To gwarantuje, że procesy odnowy zostaną szybko i sprawnie zainicjowane. Szerokie dossier naukowe komórek macierzystych opatentowanych przez wrocławskich naukowców wspiera także siedem patentów – trzy krajowe i cztery światowe, które chronią odkrycie wrocławskich naukowców.

Czy Revitacell to produkt dla każdego?

P. B.: Kuracje Revitacell mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku, gdyż w naturalny sposób poprawiają kondycję skóry, włosów, rzęs i brwi. Są zalecane przez dermatologów zarówno w ramach codziennej profilaktyki, jak i pod kątem rozwiązywania konkretnych potrzeb i problemów. Unikatowe właściwości Biocervinu pozwalają mobilizować komórki do naprawy, co ma fenomenalne znaczeniu w przypadku kondycjonowania skóry i spowalniania procesów starzenia. Składnik aktywny zawarty w kuracjach Revitacell wykazuje także działanie antyoksydacyjne, skierowane przeciw wolnym rodnikom i fotostarzeniu skóry. Z uwagi na swoje właściwości regeneracyjne, biodermokosmetyki są zalecane jako uzupełnienie zabiegów dermatologicznych i estetycznych. Nie alergizują, łagodzą podrażnienia, przyspieszają gojenia, a przy tym optymalnie nawilżają.

Skąd czerpać informacje na temat komórek macierzystych MIC-1 i produktach na nich bazujących?

P. B.: Biodermokosmetyki to zupełna nowość na rynku. Poszukując informacji o polskim odkryciu warto z pewnością sprawdzić oficjalną stronę marki Revitacell: www.revitacell.pl. Znajdziemy tam m.in. pełne opisy produktów, dane dotyczące najważniejszych składników, informacje odnośnie komórek macierzystych i linii MIC-1. Warto pamiętać, że doskonałym źródłem wiedzy jest również samo opakowanie kuracji, które zawiera wszelkie informacje dotyczące składu i sposobu aplikacji.

Ocena: 50

Komentarze (3)

 

 • 2012-10-29 09:45:15
  Brzmi bardzo interesująco. Na pewno po nie sięgnę.
  IP: 87.207.42.3
 • 2012-10-26 21:48:02
  aldonka
  d i e t e k . p l - nowy wymiar odchudzania
  IP: 89.231.130.24
 • 2012-10-24 21:49:53
  Będę miała okazję przetestować kosmetyki tej marki, ciekawi mnie czy spełnią obietnicę producenta.
  IP: 31.128.17.12
do góry strony