Uroda.com / Artykuły / Karboksyterapia C.D.T. Evolution – przełom w medycynie estetycznej

Artykuły

Karboksyterapia C.D.T. Evolution – przełom w medycynie estetycznej

2014-02-07


Karboksyterapia C.D.T. Evolution czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Terapia „cudownym gazem” choć stosowana już od 1932 roku, obecnie ma przed sobą ogromną przyszłość w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie medycyny estetycznej.

Autor: pr

Źródło: informacja prasowaKarboksyterapia jest metodą mało inwazyjną i bezpieczną, co sprawia, że zyskuje coraz większe grono entuzjastów - pacjentów, którzy chcą zredukować cellulit, rozstępy, wymodelować sylwetkę, czy też usunąć obrzęki i cienie pod oczami oraz przywrócić jędrność wiotkiej skórze twarzy, szyi, dekoltu, ramion, dłoni a nawet pośladków. 

Karboksyterapia polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Co ważne, ilość wprowadzanego CO2 oraz impedancja skóry są ściśle kontrolowane przez medyczne urządzenie C.D.T. Evolution zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiadające certyfikat Komisji Europejskiej. Wyłącznym dystrybutorem C.D.T. Evolution w Polsce jest firma  BD Aesthetic.

Karboksyterapia C.D.T. Evolution jest jedyną oryginalną i co ważne - medyczną terapią, której zabiegi może wykonywać wyłącznie lekarz. Na rynku pojawiły się już różnej jakości kopie tego urządzenia głównie w gabinetach kosmetycznych. Dlatego, też bardzo ważne jest, aby pacjent, który chce poddać się karboksyterapii szukał tej technologii w gabinecie medycznym a nie kosmetycznym. Istotne jest również, aby zabieg był wykonany przez lekarza, aplikowany dwutlenek węgla był gazem medycznym, a urządzenie posiadało certyfikat II klasy medycznej. Jeśli te warunki są spełnione to terapia będzie bezpieczna i skuteczna.

Jak działa karboksyterapia C.D.T. Evolution?

Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. Wraz z krwią transportowany jest do płuc, gdzie w procesie oddychania wymieniany jest na tlen. Jedną z właściwości CO2 jest regulowanie przepływu krwi w tkankach. Zwiększenie ilości dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi. Ponadto hemoglobina uwalnia atomy tlenu i łączy się z wychwyconym CO2, który jest rozkładany na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe. PH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięśnie są jeszcze lepiej dotlenione.

Bezpieczeństwo zabiegu

Zabieg jest wysoce skuteczny, bezpieczny oraz małoinwazyjny, nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Co więcej, terapia nie pozostawia żadnych śladów i pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak ustępuje on po kilku minutach. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się też lekkie zaczerwienienie i obrzęk. Jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają rezultaty jakie przynosi karboksyterapia. Cykl zabiegowy obejmuje zazwyczaj od 5 do 15 zabiegów. Przeciwskazania do stosowania terapii to ciężka niewydolność płuc, serca oraz nerek.


Wskazania do zabiegu karboksyterapii C.D.T. Evolution:

Redukcja cellulitu (w stadiach od I – IV) i lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa – podskórna iniekcja CO2 mechanicznie uszkadza adipocyty wywołując proces naturalnej lipolizy. Błony komórkowe pękają, a płynna zawartość komórek tłuszczowych usuwana jest przez organizm, w wyniku zwiększonego pod wpływem CO2 metabolizmu.
Leczenie rozstępów i blizn – śródskórna aplikacja CO2 stymuluje proces gojenia i produkcję nowego kolagenu, skóra staje się jędrniejsza, bardziej sprężysta i elastyczna.
Leczenie cieni, obrzęków pod oczami.
Zahamowanie i odwrócenie procesu wypadania włosów.
Ujędrnienie, poprawa sprężystości skóry oraz redukcja zmarszczek – stymulacja produkcji kolagenu oraz poprawa ukrwienia skóry działa zbawiennie w walce z niechcianymi zmarszczkami.

Metoda ta posiada również wiele wskazań typowo leczniczych, gdzie stosuje się ją przy różnego rodzaju egzemach, łuszczycy, przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzeniach cukrzycowych i żylakowych, zaburzeniach krążenia czy syndromie Raynaud.

Lekarze specjaliści, którzy wykonują już w swoich klinikach zabiegi karboksyterapii C.D.T. Evolution:
 • Doktor Przemysław Trzeciak z Instytutu Zdrowia i Urody ASPAZJA w Poznaniu, www.aspazja.pl
 • Doktor  Jerzy Maciąg z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserochirurgii w Stalowej Woli, www.centrum-dermatologii.com.pl 
 • Doktor Paweł Rujna z MURANO Kliniki Dermatologii Klinicznej, Estetycznej i Laserowej w Warszawie, www.klinikamurano.com.pl 
 • Doktor Piotr Zawodny z ESTETIC Medycyny Estetycznej i Kosmetologii w Szczecinie, www.estetic.pl 
 • Doktor Katarzyna Grudzień z Centrum LIFTMED w Rybniku, www.liftmed.pl 
 • Doktor Andrzej Ignaciuk z Gabinetu Medycyny Estetycznej przy PSME PTL w Warszawie, www.ptmeiaa.pl 
 • Doktor Agnieszka Lemiec z Gabinetu Medycyny Estetycznej La Estetica w Płocku, www.laestetica.plOcena: 0

Komentarze (5)

 

 • 2015-09-03 15:22:30
  Gośka
  Więcej info o karbo znajdziecie tutaj: http://urszulabrumer.pl/cellulit-mozesz-z-nim-wygrac/
  IP: 87.206.211.191
 • 2015-07-08 22:50:49
  Gośka
  Karboksyterapia to dla mnie zdecydowany hit tego lata. Byłam na tym zabiegu w Medycynie Młodości w Warszawie. Z perspektywy pacjenta pamiętam tylko tyle, że trochę mnie szczypało, ale nie określiłabym tego jako bólu. Zresztą i tak dla mnie zawsze najbardziej liczą się efekty, czyli w moim przypadku wygładzenie cellulitu. Kiedyś miałam ogromny, wstyd mi było wyjść podczas urlopu w kostiumie na plażę. Po karbo mam tak gładką skórę, jakiej nie miałam od lat.
  IP: 87.206.211.191
 • 2015-05-13 22:37:06
  Dr Anna Paczek-Skupien
  Leczenie cellulitu jest tylko jednym z zastosowań karboksyterapii. Moje pacjentki bardzo są również zadowolone z rewitalizacji okolicy oczu, zabiegów redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej oraz leczenia obrzęków. We wszystkich tych wskazaniach karboksterapia sprawdza się doskonale. Zainteresowanych zapraszam do gabinetu centrumholymed.pl
  IP: 178.56.143.144
 • 2014-05-27 08:44:00
  takatam
  Muszę poprzeć moją przedmówczynię jestem właśnie po ostatnim zabiegu u dr Lichaja i moje problemy zniknęły - polecam każdemu zarówno sam zabieg jak i miejsce
  IP: 188.47.129.40
 • 2014-04-25 14:22:25
  OLLA
  Ja robiłam karboksyterapię u dr Lichaja w Medeście i jestem bardzo zadowolona po cellulicie nie ma śladu :)
  IP: 188.47.136.254
do góry strony