Uroda.com / Artykuły / Jesienno - zimowe kwasy cz.2

Artykuły

Jesienno - zimowe kwasy cz.2

2012-11-12


W kolejnej części artykułu, poświęconego peelingom, zdradzimy Wam, jakie są głębokości peelingów oraz opiszemy przebieg samego zabiegu.

Ania NewU

Autor:

Anna Rzepka

Źródło: www.blog.newu.pl

Złuszczanie (ang. peeling) chemiczne polega na naniesieniu na skórę czynnika żrącego – brzmi groźnie? Spokojnie, zabieg jest całkowicie bezpieczny. Czynnik żrący, to właśnie odpowiedni kwas (glikolowy, mlekowy, jabłkowy, cytrynowy, itp.), który w sposób kontrolowany uszkadza skórę, powodując złuszczanie martwego naskórka i mobilizując skórę do procesów odnowy. Regeneracja zachodzi dzięki komórkom nieuszkodzonych, pochodzących z głębszych warstw.


Peelingi dzielimy na cztery rodzaje:
•  Peelingi bardzo powierzchowne (zmiękczają i usuwają zrogowaciały naskórek)
Peelingi powierzchowne (stosowane na obumarłą tkankę naskórka, od warstwy zrogowaciałej po warstwę właściwą)
Peelingi średnie (stosowane przy martwicy/obumarciu naskórka i częściowo przy zmianach brodawkowych skóry i przebarwieniach)
Peelingi bardzo głębokie (stosowane przy martwicy/obumarci u naskórka od części zrogowaciałej do części podstawnej i brodawki skóry)

POWIERZCHOWNY PEELING

Usuwa wyłącznie najbardziej zewnętrzną warstwę skóry. Stosowany jest w kombinacji kwasu glikolowego oraz różnych składników o stężeniu między 50 % a 70%.

Powierzchowny peeling użyteczny jest w usuwaniu przekrwień skóry i przywracaniu skórze blasku, łagodzi i rozjaśnia powierzchowne przebarwienia. Ze względu na delikatne działanie nie jest zalecany na trądzik, blizny i zmarszczki.

Czas stosowania zależy od rodzaju skóry pacjenta. Niedogodnością jest krótkotrwałe lekkie szczypanie skóry w miejscach stosowania, które jednak mija po kilku minutach.

Złuszczanie naskórka rozpoczyna się zwykle po ok.3 dniach od zabiegu i trwa zwykle 5-7 dni.

ŚREDNIO GŁĘBOKI PEELING

To peeling, który  usuwa zrogowaciały naskórek i drobne przebarwienia skóry.

Stosowany jest przy papulo-pustolosa trądziku, tzw. „kurzych łapkach”, grudkowatości skóry i średnio głębokich zmarszczkach. Możliwa jest aplikacja kombinowana, łącząca wypełniacz z peelingiem.

W czasie aplikacji możliwe jest wystąpienie silnego pieczenia.

Wskazane jest postępowanie ochronne po aplikacji peelingu (stosowanie kremów z filtrem), ponieważ skóra ciemnieje, a po 5 dniach rozpoczyna się proces złuszczania, który trwa ok. 8 –10 dni.

PEELING GŁĘBOKI

Ten rodzaj peelingu, poza złuszczaniem warstwy naskórka, likwiduje również zmiany przebarwieniowe oraz brodawkowe skóry (up to reticular dermis).

Wskazany jest na różne rodzaje zmarszczek oraz blizn. Jego efekty nie są tak spektakularne jak w przypadku zabiegu chirurgicznego (lifting), ale obie metody mogą się uzupełniać.

Głęboki peeling wymaga opatrunków okluzyjnych, terapii antybiotykowej, dłuższego czasu powrotu do codziennej aktywności oraz (w ostateczności) kortyzonu.

Jaką głębokość peelingu wybrać i jak wygląda zabieg przeczytasz na:
www.blog.newu.pl/jesienno-zimowe-kwasy-cz-2/


Peelingi chemiczne polecane są na różnego rodzaju problemy – rozszerzone pory, cerze skłonnej do przetłuszczania się, blizny potrądzikowe, zmarszczki, przebarwienia. Są świetną kuracją, polecaną szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Pozwala skórze na regenerację, poprzez głębokie oczyszczenie i złuszczenie. Zanim zdecydujesz się na tego typu zabieg zapoznaj się z ewentualnymi przeciwwskazaniami oraz postępowaniem po zabiegu.Ocena: 50

Komentarze (3)

 

 • 2015-09-14 17:15:47
  Kaska
  w okresie jesienno- zimowym co roku wykonuje zabieg z kawasem salicylowym poelcam Klinike Amaryllis gdzie super wykonuja ten zabieg i naprawde sa efekty polecam goraco bardzo fajne miejsce
  IP: 77.253.37.13
 • 2012-11-29 21:18:43
  Ja używam tylko peelingów powierzchniowych, które mają na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka i przywrócenie gładkości mojej skórze. Inne peelingi są mi obce, gdyż na szczęście nie mam problemów z przebarwieniami.
  IP: 31.128.17.12
 • 2012-11-15 15:09:08
  Peeling również świetnie poprawia krążenie. Wykonuję peeling powierzchniowy takze do mojej skóry głowy
  IP: 212.182.33.98
do góry strony