Uroda.com / Artykuły / Jesienne menu pełne warzyw i owoców

Artykuły

Jesienne menu pełne warzyw i owoców

2016-10-11


Jesień to pora roku, w której powinniśmy szczególnie zadbać o nasz układ odpornościowy. Pomoże nam w tym ruch na świeżym powietrzu i odpowiednia dieta. Co przyrządzić z dostępnych od września do listopada warzyw i owoców? Jakie dobroczynne właściwości mają poszczególne z nich?

Autor: Uroda.com

Źródło: informacja prasowa ElectroluxBomba witaminowa: jabłka i gruszki z warzywami kapustnymi

Najpopularniejsze owoce jesienne to jabłka i gruszki. Nie bez powodu! Owoce te mają niski indeks glikemiczny, przez co spokojnie mogą po nie sięgać nawet diabetycy. Jeżeli znudzą nas placki, tarty czy jabłeczniki, warto spróbować czegoś nowego, na przykład koktajli z warzywami kapustnymi, na które również jest wtedy sezon. - Modne ostatnio zielone koktajle często uwzględniają je w swoim przepisie, chociażby w postaci popularnego jarmużu. Zawarte w nich substancje o właściwościach antynowotworowych ulegają największej aktywacji po uwolnieniu ich z komórek warzywa, które ma miejsce podczas gryzienia lub miksowania. W przypadku tego drugiego, przebiega ono bardziej efektywnie – wyjaśnia Jakub Sobiecki, przedstawiciel Fundacji WIEMY CO JEMY i ekspert kampanii edukacyjnej Electrolux „Zdrowo zmiksowani”.

Warto więc zamienić słodki kompot na smoothie z jabłkiem, gruszką, jarmużem oraz dodatkiem siemienia lnianego
, które pozwala na przyswojenie substancji rozpuszczalnych w tłuszczach. Składniki, najlepiej nieobrane – pod skórką jest najwięcej witamin, można zmiksować za pomocą blendera np. Electrolux Masterpiece ESB9300. Wytrzymały i wykonany z lekkiego tworzywa Tritan kielich blendera zmieści aż 2,2 litra smoothie, czy zup  a dzięki temu, że jest nachylony pod kątem 5° gwarantuje idealnie zmiksowane potrawy bez utraty cennych witamin. Ważne, by lekkie składniki (np. jarmuż) umieścić w kielichu jako pierwsze, a następnie dodać te twardsze. W ten sposób blendowanie przebiegnie szybciej i bardziej efektywnie.


Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2016-10-27 12:18:24
    Warzywa i owoce - nie mogę bez nich żyć!
    IP: 31.1.25.84
do góry strony