Uroda.com / Artykuły / Jesień: Jaka jestem senna…

Artykuły

Jesień: Jaka jestem senna…

2013-11-12


W ubiegły weekend spałyśmy godzinę dłużej … i co? Czujecie się lepiej? Bardziej wypoczęte? Jeśli nie, może czas sięgnąć po coś więcej niż tylko dodatkowa godzina snu, na którą i tak większość z nas nie może sobie pozwolić.

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fmTrucht zamiast snu i drzemka zamiast czuwania

Co prawda jesienią organizm potrzebuje więcej snu niż wiosną czy latem, jednak nie można przyzwyczajać go do tego, że każde ziewnięcie zasługuje na pójście spać. Gdyby tak było, po zmianie czasu trzeba by około 20.00 myśleć o pójściu spać. Zamiast wcześniejszego pójścia spać, wyjdź na spacer. Już 15 minut szybkiego marszu sprawi, że dotleniony organizm poczuje się lepiej. Jeśli zaś po pracy jesteś na tyle wyczerpana, że nie masz na nic ochoty, nie próbuj „przetrwać” do wieczora. Utnij sobie 20-minutową drzemkę – w końcu spać się nie powinno, wtedy kiedy „trzeba”, ale wtedy, kiedy czujemy się senne.

Endorfiny na talerzu

Na jesienne przesilenie najlepiej zmienić dietę. Mimo, iż najłatwiej jest wieczorem sięgnąć po słodycze, zachęcamy do zmiany kierunku. Owszem kuchnia, ale kreatywniej niż tylko ze słodką przekąską. Jeśli wydaje Ci się, że musisz coś przekąsić? Zabierz się za pieczenie. To przyjemność dla Ciebie i rodziny. Przygotowanie ciasta czy drugiego śniadania na następny dzień nieco zgasi głód i przepełni żołądek zapachami. Kruche z dynią, sałatka z mango i makaronem, owsianka to idealne pomysły na październikową przekąskę.

Prysznic po pracy

Wracasz z pracy i jesteś skonana. Nie masz sił na nic więcej tylko położenie się na kanapie. Okej, nie co dzień musisz wychodzić na spacer, ale może potrzeba Ci innego, mniej angażującego, ale skutecznego pobudzenia. Weź chłodny prysznic, a zobaczysz, że momentalnie się otrzeźwisz i nabierzesz ochoty na działanie! Mało tego, polepszysz sobie w ten sposób humor i poprawisz wydatnie krążenie.

Aktywność przy okazji

Nie chce Ci się po pracy biegać ani spacerować w deszczu? Ale wiesz, że aktywność fizyczna ma kluczowe znaczenie jeśli idzie o pokonanie zmęczenia? To może spróbuj aktywności, która Cię ucieszy? Taniec? Seks? – nie tylko pobudzą do życia, ale też uszczęśliwią!

Jesienna prokrastynacja

Nasze jesienne zmęczenie potęguje odkładanie wszystkiego na później. Nie rób tego, jeśli chcesz aktywnie przeżywać dzień. Wstawaj zaraz po tym, jak zadzwoni budzik, nie nastawiaj drzemek, które Cię rozzłoszczą, nie siadaj podczas mycia zębów, nie zasypiaj przed telewizorem, nie odkładaj obowiązków na jutro, NIE OCIĄGAJ SIĘ! Niby małe kroczki, ale wymiernie dadzą się we znaki w ciągu dnia!


Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 
Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony